2102 made in SzokoLada - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie na trójce? Byłoby bardziej klimatycznie

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ogranicza tylny zderzak. Nie mam zderzaka od trójki na tył. Druga sprawa zderzak dwójki jest bez podświetlenia, a trójka z. Więc nie za bardzo montować zderzak z podświetleniem. Mam nowe zderzaki, grill od 06. Zawsze mogę przełożyć od 03. Główny problem które montować błotniki, 03 czy 06? Chodzi oczywiście o kierunkowskazy. Mam ochotę na 03, ale czy nie będzie to się gryzło z resztą od 06?!

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Tu możesz czerpać inspiracje: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/12/12/a_szoci_csucsverda_amiben_ferrari_is_volt/2/ - drugi samochód w kolorze niebieskim. Kontakt do właściciela mam, gdyby był potrzebny do konsultacji.
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Dziękuję. Dobrze wiedzieć, już wrzucałem na forum nawet link jak to auto było robione. Nie wiem jak sobie poradził z listwami na wlew paliwa. Co mnie też ciekawi, to dlaczego on ma wlew z drugiej strony?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-08-14 11:29:12, SzokoLada pisze:
Co mnie też ciekawi, to dlaczego on ma wlew z drugiej strony?



Albo mi się dwoi przed oczami albo on ma dwa wlewy
  
 
Cytat:
2013-08-14 13:41:33, felype pisze:
Albo mi się dwoi przed oczami albo on ma dwa wlewy



Właśnie o tym napisałem.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szoko, to czego będzie więcej w twoim projekcie ? Poza 2102 rzecz jasna - 03 czy 06 ?

Ta 2102 z Węgier jest oczywiście bardzo solidnie wykonana. Widzę tu fachową rękę ale pisząc w 100% subiektywnie wygląda dla mnie po prostu jak... odrestaurowany, niezrealizowany nigdy w produkcji prototyp VAZ-a.

To moje subiektywne zdanie. Sam na twoim miejscu biłbym się z myślami ale suma sumarum raczej poszedłbym w stronę 2102 kolegi, którego poznaliśmy na zlocie w Republice Czeskiej.

Pozdrawiam.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Jezeli jesteś w stanie załatwić podłużnice od dwójki, to bardzo chętnie zrobię ją w oryginale. Ja nie jestem w stanie. Dlatego też zrobię tak jak już pisałem. Widziałeś na własne oczy taki prototyp? Bo ja tak. Do dziś mam ją w oczach. Tylko nie pamiętam jaki miała grill. Była bordowa i pięknie błyszcząca. Na zlotach, spotach będzie miała na 100% większe zainteresowanie, niż dwójką. Bo Polak się nie zna.

Ponawiam pytanie:
Jakie montować kierunkowskazy (błotniki), 03 czy 06?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ja jednak poszedłbym w trójkę, może zderzak się trafi.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
Widziałeś na własne oczy taki prototyp? Bo ja tak.


Ja nie ale to nadal niczego nie zmienia. Obejrzałem za to dokładnie "piksel po pikselu" na zdjęciach.

Cytat:
Na zlotach, spotach będzie miała na 100% większe zainteresowanie, niż dwójką

.
To na pewno.

Cytat:
Ponawiam pytanie: Jakie montować kierunkowskazy (błotniki), 03 czy 06?



Więc jeśli chcesz dobrej rady to posłuchaj: lepiej od Trójki. Raz, że ładniejsze (tu znowu subiektywna opinia). Dwa, że modelowo bardziej pasuje (2106 wychodziły przecież jeszcze później).



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Nowy zderzak do trójki? Nie wierze. Po drugie, powtarzam, zderzak trojki ma podświetlenie, a dwójka nie, szóstka tez nie ma. Trzeba było by zostawić zderzaki dwójki, które bardziej pasują stylowo do trojki. A moje zderzaki z dwójki nie są specjalnie piękne. Jedyna rzecz, która będzie nawiązywać do 03 albo 06, to przednie błotniki. Resztę można zmieniać codziennie.

Cytat:
Obejrzałem za to dokładnie "piksel po pikselu" na zdjęciach.



Na żywo wygląda sto razy lepiej.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-08-14 11:17:20, alex76 pisze:
Tu możesz czerpać inspiracje:



To jest właśnie ten link

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Jeśli chodzi o podłużnice, to są przecież firmy produkujące tego typu części
tu np. podłużnice http://www.kypi-detali.ru/shop/cat346/

Przypadkiem znalazłem nawet poprzecznicę "z epoki" http://kobelyaki.pol.slando.ua/obyavlenie/novaya-balka-vaz-2101-sssr-ID65Spl.html
  
 


Tak wygląda podłużnica do 2101-02. Jest ktoś w stanie to załatwić?

Belkę pod silnik, to ja mam i to myślę ze około 10 szt.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Jeśli chodzi o zderzak do trójki to widzę, że na ukraińskim aukro się czasem pojawiają za jakieś grosze. Używane ale przecież można dać do chromowania...
...w Bentleyu, Rollsie czy Jaguarze się udaje, to w Ładzie się nie uda?!?
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Używane to ja mam od 03, chcę nowe. No i przeszkadza mi to, ze są dziury od podświetlenia tablicy w zderzaku. Trzeba było by to zaspawać, wypolerować i dać do chromowania. Jest taka opcja u mnie w głowie, tyle ze ja już mam nówki zderzaki od 2106 i to produkcji CCCP, chrom idealny, jak lustro. To samo i z grillem, mam nowy. I tylko dlatego myślę o montażu na podzespołach 2106, a nie 03. Koszta!!! Chcę zamontować błotniki od 03, żeby móc potem zrobić na podzespołach 2103.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-08-15 22:08:07, SzokoLada pisze:
Używane to ja mam od 03, chcę nowe. No i przeszkadza mi to, ze są dziury od podświetlenia tablicy w zderzaku. Trzeba było by to zaspawać, wypolerować i dać do chromowania. Jest taka opcja u mnie w głowie, tyle ze ja już mam nówki zderzaki od 2106 i to produkcji CCCP, chrom idealny, jak lustro. To samo i z grillem, mam nowy. I tylko dlatego myślę o montażu na podzespołach 2106, a nie 03. Koszta!!! Chcę zamontować błotniki od 03, żeby móc potem zrobić na podzespołach 2103.


Dobrze, że się pochwaliłeś. Będę wiedział do kogo uderzać po zderzaki, gdyby moje były za słabe do chromowania
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
w Bentleyu, Rollsie czy Jaguarze się udaje, to w Ładzie się nie uda?!?



Wiesz ile kosztuje chromowanie zderzaka? Tyle co Łada, dlatego w Bentleyu się udaje, a w Ładach nie.

Cytat:
Będę wiedział do kogo uderzać po zderzaki



Nie wiem czy będą kiedykolwiek do sprzedania.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2013-08-15 22:25:02, SzokoLada pisze:
Wiesz ile kosztuje chromowanie zderzaka? Tyle co Łada, dlatego w Bentleyu się udaje, a w Ładach nie.



Jezusie Świebodziński, to po ile ty te Łady kupujesz Szoko?!?
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Da się pochromować zderzaki za 500zł?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим