Jakie wymiary felg do łady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pomyślałem sobie, a może wsadzić szerokie felgi do łady? Poszukałem w necie i trafiłem na rozmiar 8x14 et15, opona na to 165/70/14. Pytanie: wejdą?


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2013-07-09 15:00:34 ]
  
 
Bedą balonowate:



To są 165/70 r14 ale moje miały zle otwory na sruby.
  
 
No tak, ale te moje mają 8", a twoje 6", to o 5cm szerzej.
  
 
Duszek480, to pytanie głównie do ciebie. Z tego co zauważyłem, to ty lubisz ten kierunek.
  
 
ja mam 15x7 i pasuja plug&play
  
 
7x14 et15 (185-60-14) pasuje bez problemu is jesze troche miejsca jest.
opona nie wystawa.
  
 

nie zapominajcie, ze im większa waga koła (w tym felgi) tym większa masa nieresorowana!
spada dynamika rozpędzania, koło trudniej rozpędzić i trudniej zatrzymać.

jeśli do sportu to raczej trzeba iść w kier. zmniejszania wagi.
  
 
SzokoLada to raczej do lansu a nie do sportu szeroką felge chce założyć
  
 
165/70R14 Barum Brilantis 2 na takich jeżdzę i jestem zadowolony zawias seria wchodzą spokojnie, z luzem też wchodzą 175/65, może nawet 175/70 by weszły ale nie zagwarantuje bo nie sprawdzałem.
  
 
Cytat:
2013-07-11 20:57:58, morphio pisze:
SzokoLada to raczej do lansu a nie do sportu szeroką felge chce założyć





Grzesiu, to ze opona wejdzie, to ja nie wątpię. Chodzi o felgę, 8", czy ona wejdzie?
  
 
Felga 8 i opona 165/70??? To na feldze 5,5 już wygląda tak sobie...
  
 
Wyjdzie cos takiego

  
 
piękna sztuka
  
 
I ja tak się dopytam, o co chodzi z tymi 6J 7J? Mam zamiar kupić jakieś felgi do 2107 a'la bbs rs, oz ruote lub mahle. Sęk w tym, że duża część z nich ma odpowiedni rozstaw śrub ale różną się tymi J-tami. Chciałbym kupić felgę taką którą założę bez żadnych problemów na miejsce starej felgi stalowej.

Może ktoś doradzić o co chodzi z tym J? I w jakie dobrać do auta?
  
 
Ja mam bodajże 7JH15 et10 plus gumy 195/50r15 (o dokładnie takie) i co do tyłu, to pasują dosyć idealnie

ale z przodu musiałem wahacze górne nieco przerobić

aby dodać negatywu (co i tak miałem zrobić), bo przy dobiciu z racji głupiego stylu pracy Ładowskiego zawieszenia mogłoby mi rozciąć oponę o nadkole.
  
 
Cytat:
Może ktoś doradzić o co chodzi z tym J? I w jakie dobrać do auta?



J - to rodzaj połki felgi, ranta felgi.
Dobiera siego do opony a nie do auta. Nie musisz sięw to zagłębiać.




  
 
Cytat:
2013-07-09 22:34:23, SzokoLada pisze:
Duszek480, to pytanie głównie do ciebie. Z tego co zauważyłem, to ty lubisz ten kierunek.



Dopiero teraz wszedłem w ten temat

Szczerze mówiąc nie jestem pewny czy wejdzie takie koło, im mniejsze et tym felga mniej chowa się w nadkolu, tu jest 8j i et15 więc możliwe, że byłoby "na styk", albo trochę poza nadkole. Opona dosyć balon więc mogłoby przycierać na nierównościach. Zależy też ile auto poszłoby w dół. Kolega Rezz ma w swojej siódemce 7 i 8j i zmieścił koła, ale za to 13stki.
  
 
7" et 25 wchodzi bez żadnego ale. Dodatkowo dokładałem dystans 20mm i był luz dosyć dosyć. Felgi już kupiłem, więc w tygodniu sam przekonam się.

J-to szerokość felgi w calach, 1"= około 2,5 cm.
  
 
Ladasznikow nie boisz sie na tym wahaczu jeździć? Ja bym się bał...
  
 
Ladasznikow, źle przerobiłeś wahacz. Pomysł dobry, ale nie w tym kierunku.