Łada 2106 1500s "78 - fragles94 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2013-12-17 15:15:13, SzokoLada pisze:
A jak ty to sprawdzasz? Jeżeli na 4 wyszło 12,5, to tyle właśnie jest, a nie 10,5. Gaz do dechy, bez wszystkich świec, sprzęgło wcisniete, aku naładowany i krecimy aż przestanie zegar reagować. Potem można dolać 30ml oleju do cylindra i sprawdzić różnice. Jeżeli będzie więcej, to pierścienie siedzą.



Sprawdzałem to metodą zasłyszaną od diagnosty i rozpisaną w instrukcji obsługi próbnika ciśnienia czyli do czterech skoków wskazówki. Po internecie krążą sposoby takie jak Twój czyli kręce dopóki wskazówka nie zatrzyma się.

[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2013-12-17 16:31:10 ]
  
 
A jednak jak zwykle moja pomyłka wynikająca z jakiegoś przeinaczania tego co usłyszałem i przeczytałem - 3-4 obroty powinny starczyć do uzyskania maksymalnego stopnia sprężania, a w Ładzie widocznie potrzebne jest więcej. Założyć więc można że na każdym cylindrze będzie ze 12 barów. Potem to sprawdze dokładnie.

PS: Zakładając więc że do wyboru mam przebiegi silnika 230 tysięcy i 50 tysięcy chyba raczej skłonie się do drugiego wyniku czyli silnik remontowany.

[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2013-12-17 18:50:41 ]
  
 
Możesz zapodać kilka nowych fotek skoro temat jest na topie ?

Obojętnie czy auto stoi na ulicy czy w garażu. Środek, komora silnika etc. Jestem ciekaw jak auto obecnie się prezentuje. Zrobisz to dla mnie ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Foty z wtorku:




Zbyt wiele się nie zmieniło. Zderzaki odzyskały swoj pierwotny kolor (tylny troche pordzewiały), zgubiłem kołpak bo zapierniczałem po wertepach (w sumie już czwarty) a reszta to same drobiazgi. W planach założenie chromowanego klinu w obu uszczelkach (chce kupić te z jacarsu - jak z jakością?), kupienie dolnej listwy chromowanej i założenie chromów na błotniki, doprowadzenie zawieszenia do stanu używalności i przydałby się jakiś generalny remont, tzn. wymiana progów, błotników tylnych i sprawdzenie podłogi pod względem korozji.

[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2013-12-19 13:34:55 ]
  
 
Nie będziesz miał obiekcji jak wrzucę to na nasz profil na facebooku ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2013-12-19 14:44:53, emde pisze:
Nie będziesz miał obiekcji jak wrzucę to na nasz profil na facebooku ?



Moim zdaniem troche za słaba jakość, ale jak chcesz wrzucać to spoko
  
 
Wstrzymałem się więc. Zrób nowe, jeśli masz oczywiście ochotę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Próbowałem wyregulować drzwi w tej Ładzie i po krótce - jest ciężko. Drzwi przednie pasażera od początku były elegancko spasowane, zamykały się leciutko i do dziś tak jest. Reszta drzwi to masakra. Podpatrzyłem że na tych prawych przednich rygiel na słupku jest odsunięty od niego poprzez podkładki. Spróbowałem to na reszcie drzwi - żadnego skutku. Nie pomagały też te cienkie podkładki. Regulacja na boki i góra dół również nic nie daje. Drzwi kierowcy trzeba zamykać dociskając przy trzaskaniu, a tylne zamykają się strasznie głośno, ale nie trzeba ich dociskać - wystarczy napędzić. Podejrzewam albo dzwona, albo zużycie nadwozia ewentualnie skorodowanie drzwi.

Co Wy na to?
  
 
Rozbierz drzwi i umyj zamki. Potem nasmaruj je wd 40, żadnych smarów, a nie oleju. Pomoże, ale to nigdy nie będzie jak w mercedesie.
  
 
Cytat:
2013-12-26 22:37:56, SzokoLada pisze:
Rozbierz drzwi i umyj zamki. Potem nasmaruj je wd 40, żadnych smarów, a nie oleju. Pomoże, ale to nigdy nie będzie jak w mercedesie.



Dzięki. Nie chodzi o drzwi jak w Mercedesie - mam porównanie jak chodzą sprawne drzwi u pasażera i tyle wystarczy. Spróbuje Twojej metody. Pzdr
  
 
Dopiero dzisiaj moge przyznać - zaczyna się zima




Szkoda tylko że wczoraj byłem na myjni...
  
 
Ale kolorek to ma piękny
  
 
Panowie jak to jest z tymi światłami przeciwmgielnymi? Nie posiadam u siebie żadnych, został mi tylko przełącznik ze znaczkiem przeciwmgłowym ale pod nim kryje się ogrzewanie tylnej szyby (dołożonej od fiata bodajże). Zbliża się przegląd a są to chyba obowiązkowe światła - przynajmniej tylne, prawda? Pozdrawiam
  
 
Lada 2106 nie jest wyposażona w światła przeciwmgielne, więc ciebie to nie obchodzi.
  
 
Cytat:
2014-02-22 18:30:43, fragles94 pisze:
Panowie jak to jest z tymi światłami przeciwmgielnymi? Nie posiadam u siebie żadnych, został mi tylko przełącznik ze znaczkiem przeciwmgłowym ale pod nim kryje się ogrzewanie tylnej szyby (dołożonej od fiata bodajże). Zbliża się przegląd a są to chyba obowiązkowe światła - przynajmniej tylne, prawda? Pozdrawiam


szóstka jest bez przeciwmgielnych? Nie ma przeciwmgielnego w tylnej lampie zespolonej?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
A no nie ma przeciwmgielnych Dzięki za odpowiedź
  
 
Cytat:
2014-02-22 18:47:43, andrzej_krakow pisze:
szóstka jest bez przeciwmgielnych? Nie ma przeciwmgielnego w tylnej lampie zespolonej?



Tak, niema. Dopiero 05,07,04 mają.
  
 
U mnie jest, pod zderzakiem. Nawet jak zmieniałem zderzak to w nowym były już fabryczne otwory na lampę przeciwmgielnego.
  
 
Cytat:
2014-02-22 18:30:43, fragles94 pisze:
Panowie jak to jest z tymi światłami przeciwmgielnymi? Nie posiadam u siebie żadnych, został mi tylko przełącznik ze znaczkiem przeciwmgłowym ale pod nim kryje się ogrzewanie tylnej szyby (dołożonej od fiata bodajże). Zbliża się przegląd a są to chyba obowiązkowe światła - przynajmniej tylne, prawda? Pozdrawiam



Tylne światło (światła) przeciwmgłowe nie są wymagane w pojazdach po raz pierwszy zarejestrowanych przed 1 stycznia 1986 roku - tak przynajmniej mówi rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Nie wiem tylko jak należy tu interpretować sformułowanie "po raz pierwszy zarejestrowanych". Czy to wpis w polu B w dowodzie rejestracyjnym? Jeśli tak, to co z autami sprowadzonymi?

W każdym razie dlatego niektóre Łady 2106 mają tylne światła przeciwmgielne, inne nie. To samo dotyczy np. pasów bezpieczeństwa

[ wiadomość edytowana przez: lukasz1t dnia 2014-02-23 12:29:25 ]
  
 
Cytat:
2014-02-23 12:24:22, lukasz1t pisze:
Tylne światło (światła) przeciwmgłowe nie są wymagane w pojazdach po raz pierwszy zarejestrowanych przed 1 stycznia 1986 roku - tak przynajmniej mówi rozporządzenie ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia Nie wiem tylko jak należy tu interpretować sformułowanie "po raz pierwszy zarejestrowanych". Czy to wpis w polu B w dowodzie rejestracyjnym? Jeśli tak, to co z autami sprowadzonymi? W każdym razie dlatego niektóre Łady 2106 mają tylne światła przeciwmgielne, inne nie. To samo dotyczy np. pasów bezpieczeństwa [ wiadomość edytowana przez: lukasz1t dnia 2014-02-23 12:29:25 ]



Akurat z pasami to gdzieś wyczytałem (chyba nawet w książce WKŁ) że od 1981 były obowiązkowe z tyłu, a z przeciwmgłowymi nie mogłem znaleźć info, więc dzięki za uświadomienie