Wiecej poziomów dostępu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy może być wiecej poziomów ( oprócz 1,2,3) - a praktycznie 1,2 bo 3 jest równoznaczny z moderatorem - więc odpada, na forum ??????????
listy ok. chociaz przydałaby się jeszcze jedna i byłyby konfigurowalne.
Co z tego że mam możliwość zrobienia kilkunastu statusów skoro i tak mam do wyboru 2 poziomy dostepu ?
da się coś zrobić ???
  
 
Cytat:
czy może być wiecej poziomów ( oprócz 1,2,3) - a praktycznie 1,2 bo 3 jest równoznaczny z moderatorem - więc odpada, na forum ??????????



Poziom "3" nie jest rownoznaczny z moderatorem - pomimo, ze wiekszosc moderatorow sobie go przypisuje; prawa moderatora sa niezalezne od poziomu przypisanego do statusu klubowego - bo nie ma dostepu do zarzadzania tym co ma moderator w profilu.

Cytat:
listy ok. chociaz przydałaby się jeszcze jedna i byłyby konfigurowalne.



Napisz jaka i jak musiala by byc konfigurowalna.

Cytat:
Co z tego że mam możliwość zrobienia kilkunastu statusów skoro i tak mam do wyboru 2 poziomy dostepu ?



Napisz jak widzisz uprawnienia przy poszczegolnych statusach.


pozdr.
  
 
z listami sie poddaje - i tak słuzą wyłącznie do grupowania klubowiczów ( + oczywiście assistance ale z tym sobie można poradzic)

uprawnienie 3 - nie bardzo pasuje mi dawanie go komukolwiek - główny powód to usuwanie postów. zgoda że w samej konfiguracji forum nie namiesza - ale reszta uprawnień "taka jak moderator" - mało zabawna. - za duzo kłopotów ( no chyba że źle to rozumiem)

zalezałoby mi na jeszacze jednym uprawnieniu czyli np.
0 - gość po rejestracji odczyt/pisanie, nie widzi wątków ukrytych
1 - standardowy użytkownik odczyt/pisanie, głosowanie w ankietach itd bez mozliwości odczytu wątków ukrytych
2 - tj. poprzedni + wątki ukryte 1-go stopnia
3 - ( obecny poziom 2) + odczyt i tworzenie wątków ukrytych 1-go i 2-go stopnia
4-uprawnienia moderatora czyli usuwanie postów, ankiety, watki ukryte bez mozliwości rekonfigurowania forum.

da się coś z tym zrobi ć ?
i kiedy?

pzdr
  
 
Cytat:
uprawnienie 3 - nie bardzo pasuje mi dawanie go komukolwiek - główny powód to usuwanie postów. zgoda że w samej konfiguracji forum nie namiesza - ale reszta uprawnień "taka jak moderator" - mało zabawna. - za duzo kłopotów ( no chyba że źle to rozumiem)



Dobrze rozumiesz, poziom 3 jest z zalozenia przeznaczony dla osob, do ktorych moderator ma zaufanie czyli osob pomocnych przy utrzymaniu porzadku na forum podczas jego nieobecnosci.

Cytat:

zalezałoby mi na jeszacze jednym uprawnieniu czyli np.
0 - gość po rejestracji odczyt/pisanie, nie widzi wątków ukrytych



Poziom 0 prawdopodobnie bedzie, bedzie to przypadek dzieki, ktoremu mozna bedzie elastyczniej poslugiwac sie lista assistance.
Ale bedzie to w zasadzie dla osob bedacych w poczekalni. Chodzi o to zeby nie widzialy assistance przy poziomie 1 ustawionym przez moderatora.

Cytat:
1 - standardowy użytkownik odczyt/pisanie, głosowanie w ankietach itd bez mozliwości odczytu wątków ukrytych
2 - tj. poprzedni + wątki ukryte 1-go stopnia
3 - ( obecny poziom 2) + odczyt i tworzenie wątków ukrytych 1-go i 2-go stopnia
4-uprawnienia moderatora czyli usuwanie postów, ankiety, watki ukryte bez mozliwości rekonfigurowania forum.



reszte zalatwialoby wprowadzenie ukrywania watkow na dwoch poziomach z tym, ze w tej chwili tego nie planuje. Zalozenie bylo takie aby istnialy watki klubowe (bo takie sa ukryte) i chodzilo o to zeby nie widzialy ich osoby spoza klubu. Tu wystapila sytuacja, w ktorej sa lepsi(?) i gorsi(?) klubowicze ... no chyba, ze to zarzad czy cos w tym stylu W kazdym razie taka zmiana poki co wiaze sie z wiekszymi przerobkami listy uprawnien. Nic nie moge niestety w tej sytuacji obiecac.

pozdr.
  
 
nie chodziło mi o "gorszych" i "lepszych" klubowiczów ale o watki ukryte dostepne dla klubowiczów i watki "supertajne" np. finansowe, inaczej zasypiemy sie pocztą przy ustaleniach np. zlotów. no nic jakoś sobie poradzimy. w każdym razie - dzieki

a, jeszcze cos - ANKIETA - przestała działac, nie mam jej podczas edycji postu zarówno nowego jak i juz istniejącego ?


[ wiadomość edytowana przez: urg dnia 2003-10-12 12:09:32 ]
  
 
Cytat:
nie chodziło mi o "gorszych" i "lepszych" klubowiczów ale o watki ukryte dostepne dla klubowiczów i watki "supertajne" np. finansowe, inaczej zasypiemy sie pocztą przy ustaleniach np. zlotów. no nic jakoś sobie poradzimy. w każdym razie - dzieki



Tak czulem, ze nazywam to niewlasciwie ... Pomysle jeszcze czy nie zrobic watkow widocznych tylko dla zarzadu czy cos takiego ale to ze spokojem

Cytat:
a, jeszcze cos - ANKIETA - przestała działac, nie mam jej podczas edycji postu zarówno nowego jak i juz istniejącego ?



juz powinna byc. to z powodu testow nad kategoriami

pozdr.
  
 
Wtrącę swoje trzy grosze - pomysł z wątkami "supertajnymi" uważam za niespecjalnie trafiony; nie bardzo rozumiem czemu ma służyć utajnianie pewnych spraw przed własnymi klubowiczami - brak zaufania ? IMO zarejestrowany klubowicz ma pełne prawo do wyrażenia swojego zdania w każdej kwestii istotnej dla kształtu funkcjonowania, finansów i przyszłości klubu. Można wydzielić osobne sub-forum (patrz wątki z tym związane), ale bez przesadyzmu z tą partyzantką...

IMO istniejący podział na "poziomy dostępu" do forum jest OK. Mamy grupę tzw. wolnych strzelców (1), którzy o sprawach strategicznych dla klubu nie mają specjalnie pojęcia, mamy pełnoprawnych klubowiczów (2) i wreszcie osoby pełniące funkcje pomocnicze (3), wyręczając w pewnych pracach porządkowych na forum moderatorów, którzy siłą rzeczy w większych klubach nie są w stanie upilnować wszystkiego i wszystkich. Wyodrębnianie kolejnych grup może wprowadzić bałagan.
  
 
A ja myślę, że Urg uknuł jakąś spiskową teorię dziejów
i teraz ma koszmary.

Wiem, Urg, że władza deprawuje,
ale chyba trochę przesadzasz.

Sądzę, że się trochę zagalopowałeś.

Jak to powiedział tomkx i miał całkowitą rację:
"bez przesadyzmu z tą partyzantką".

A to, że WZIĄŁEŚ sobie poziom 3 (rozumiem, że w okół ciebie nie ma zaufanych ludzi)
i teraz ci brakuje poziomów dla innych, to uważam, że to już tylko twój problem.

PZDR - jak zwykle szczera Ala
  
 
Cytat:
2003-11-01 00:31:13, alicia pisze:
A ja myślę, że Urg uknuł jakąś spiskową teorię dziejów
i teraz ma koszmary.

Wiem, Urg, że władza deprawuje,
ale chyba trochę przesadzasz.

Sądzę, że się trochę zagalopowałeś.

Jak to powiedział tomkx i miał całkowitą rację:
"bez przesadyzmu z tą partyzantką".

A to, że WZIĄŁEŚ sobie poziom 3 (rozumiem, że w okół ciebie nie ma zaufanych ludzi)
i teraz ci brakuje poziomów dla innych, to uważam, że to już tylko twój problem.

PZDR - jak zwykle szczera Ala



jestes taka madra bo masz poziom 3
  
 
Cytat:
2003-10-12 16:16:57, tomkx pisze:
Wtrącę swoje trzy grosze - pomysł z wątkami "supertajnymi" uważam za niespecjalnie trafiony; nie bardzo rozumiem czemu ma służyć utajnianie pewnych spraw przed własnymi klubowiczami - brak zaufania...



Ja wtrącę 2 grosze
Myślę że wielopoziomowość dostępu do informacji jest naturalnym procesem w każdej organizacji zrzeszającej duuużo osób inaczej wychodzi z tego komuna.

Można by rzec, że przecież jest gg i priv i inne sposoby "tajnej" komunikacji w "tajnych" sprawach ale przecież forum to rodzaj pamięci masowej dla ludzi z uprawnieniami do odpowiedniego poziomu wiedzy.

Nie dziwię sie że Urg'owi zaczyna się pomału robić "ciasno".
np.co ma do gadania i jaki reprezentuje poziom wiedzy organizacyjnej Vets po 3 zlotach LOB w porównaniu z osobami które robią to "od zawsze". Dla takiej osoby poziom wiedzy o organizacji zlotów powinien być niedostępny.

Jaki poziom zaangażowania klubowego reprezentuję ja po kilku miesiącach "klubowania", a jaki osoba która ma taki sam status (nie była na zlotach) a udziela się regularnie na forum od np.2lat.

Im dłużej klub będzie trwał, im więcej będzie klubowiczów tym potrzeba większej ilości poziomów wtajemniczenia będzie coraz bardziej widoczna.