Kolory fabryczne WAZ - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jezeli chodzi o ciemniejszy niebieski, jaki mam u siebie (i chyba na taki przemalowal swoja ladziane adasco) jest to nr 428 z katalogu FIATA, z katalogu lady nie moglem takiego dobrac.
  
 
Adasco ma inny kolor niż Ty SoopWidziałem na zlocie
pzdr
  
 
A faktycznie przyjrzalem sie na nowych zdjeciach, troche jasniejszy.
  
 
"moje" kolory latwo porownac - t foto w prfilu (osniezona) to stary lakier oryginal, o le amietam ze wzornika, nim malowali 2107 pozniej, niz tym, co mam obecnie. Na ww fotce mozna zobaczyc roznice, bo zaprawki kolo swiatel juz sa tym nowym.
MOj nowy kolor, tez jak powiadam jest z pewnoscia ladowski, ale z wczesniejszych rocznikow (i byc moze modeli...) - moze fiat tez tym bryzgal....
w kazdym razie, jesli malujece caly wozek, to wybieracie kolor taki jaki lubicie, a jesli zaprawki - to niestety kurs z
klapaod baku... tak najlepiej, bo jak ktos slusznie zauwazyl, lakier z czasem blaknie, a w dodatku niby ten sam kolor od roznich producentow moze miec rozny odcien -w iem to z autopsji w temacie malowania malana. Oba piasek sahary, oba polskie a roznica jak cholera.
jesli koghos interesuje nr. mojego lakieru, to jutro zleze do piwnicy i spobuje poszukac sloiczka na zaprawki z numerkiem.
  
 
Właśnie sobie surfowałem po stronie www.vaz.ru i tam maja poletę kolorów do klasyka Czerwony to Romans, hahaha. ALe ogołnie kolorki są sympatyczne i jest w czym wybierać.
  
 
Cytat:
2005-01-31 13:37:16, Leszek_Gdynia pisze:
Właśnie sobie surfowałem po stronie www.vaz.ru i tam maja poletę kolorów do klasyka Czerwony to Romans, hahaha. ALe ogołnie kolorki są sympatyczne i jest w czym wybierać.



Mam jednak wrażenie, że WAZ trochę zmienia paletę kolorów. Nie ma już tych odcieni co popularne w KLUBIE na ładach z lat 80-tych.
  
 
Odkopuję nieco.
Pomóżcie proszę zidentyfikować numer lakieru mojej 2106. Kość słoniowa/beżowy... wiecie, jak na zdjęciu. Chcę kupić zaprawkę na pędzelek, bo mam 2 rdzawe mikrociapki, które mnie drażnią... Na razie zabezpieczone Brunoxem.

Kolor budy mniej więcej jak na zdjęciu, rocznik 1981. Wiem, że linkowaliście rosyjską stronę z kodami, ale ja nie znam tego języka.
Z góry dzięki za pomoc.

  
 
Więc tak.

Jako, że pracuję w sklepie z farbami, lakierami postaram się Tobie pomóc.

Kilka dni temu dorwałem się do sympatycznego wzornika KOLORÓW OPTIC LADA z Novola. Jest to kilkadziesiąt kolorów do klasycznych VAZ-ów (tak wynika z kolorystyki wzornika). Z chęcią użyczyłbym go Tobie ale pewnie będzie problem natury logistycznej.

Czyli najlepiej podjedz do mieszalni Novola u siebie lub w B-stoku i poproś o ten wzornik. Ja znalazłem tam swój kremowy kolor bez problemu. Pytałem się znajomego z naszego drugiego sklepu, w którym stoi mieszalnik samochodówki (my go niestety nie mamy - tylko Autorenolaki w puszkach 1L i spreje 0,15 L) - może każdy kolor z tego wzornika bez problemu zrobić.

Mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomogłem.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No jasne emde - dzięki!

To mam jeszcze pytanko co do tej karteczki naklejanej od wewnątrz klapy bagażnika. Tam faktycznie jest podany kolor lakieru nadwozia?
  
 
Wiem, że w pierwszych Ładach na pewno tak było.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Co za problem, jedziesz do pierwszej lepszej meszalni i to oni ci dorobia farbe. Maja katologi, i wedlug rocznika ci zrobia.
  
 
Ejze Panowie, sorry ale głupoty piszecie. Wasze rady są Ok ale gdyby kolega chcial całe auto pomalowac żeby było zgodne z oryginałem. A tu chodzi o zaprawki. Przeciez lakier przez lata sie starzeje, płowieje, blaknie itp. i w efekce mooocno sie rożni od oryginalu z wzornika. W efekcie zaprawki mimo ze dobrane wg numeru oryginału będą po prostu rzucać się w oczy. Tutaj po prostu trzeba podjechac autem do dobrego sklepu z lakierami samochodowymi i gosc dobierze wlasciwy odcień.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Tak właśnie zrobię. Dzięki za wszystkie rady.
  
 
Cytat:
Tutaj po prostu trzeba podjechac autem do dobrego sklepu z lakierami samochodowymi i gosc dobierze wlasciwy odcień.



To ma sens tylko w takim przypadku kiedy podjedzie do naprawdę dobrego kolesia, który ogarnia lakiery od kilkunastu lat i po prostu zna się na swojej robocie. Ale i takiemu nie zawsze uda się "wstrzelić" z kolorem...

Wiadomo lakier 20, 30-letni będzie się w pewnym (mniejszym bądź większym) stopniu różnić od nowego - i tu się z Tobą oczywiście zgodzę jednak jeżeli ktoś podejmuje się zaprawek w starym aucie to pierwsze co powinien zrobić to wypolerować pozostałą część elementu - trudno, żeby zaprawka nie odróżniała się od starej powłoki lakierniczej , która jest po prostu matowa.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Podepne się do tematu. Jestem ciekawy fabrycznego koloru jakim odznaczały się pokrywa zaworów i obudowa filtra powietrza w 2106. Czarny? Były różne opcje czy we wszystkich jednakowo?
  
 
Wie ktoś?
  
 
Ciężko powiedzieć. Jest to kolor na granicy szary czarny.
  
 
Jeżeli masz dostęp zerknij na ciemnoszare odcienie ze wzornika RAL, tak będzie chyba najszybciej i najprościej.



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ok, dzięki. Postaram się potem ogarnąć temat
  
 
Co prawda nie wiem czy 2103 a 2106 mają te same malowania kapy i obudowy filtra, ale ja malowałem swoje na RAL 7016 - najlepiej pasowało po przelocie po całym RALowniku. Zrobiłem z połyskiem a oryginalnie to taki raczej mat/półmat.