[126]RALLY MALAR by Hellmanns - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No jest kozak przez chwile przeszlo mi przez glowe zeby wystartowac ale za latwo tam zgruzowac sprzeta

Powodzenia ziom
  
 
już chyba po zawodach, jak poszło ?
  
 
Ukończyliśmy ten naprawdę trudny rajd,który był ułożony tak aby wycisnąć ostatnie soki pod względem techniki z zawodnika i pod względem wytrzymałości sprzętu.

Prolog-przed samym moim startem popadało,w głowie od razu włączyła się jazda zimowa,oczywiście pierwsza beczka 270' się nie udała,zaraz potem przestrzeliłem ciasny lewy,trzeba było cofać,reszta poszła idealnie i beczkę 180' udało się wykonać idealnie,że aż kibice klaskali.

Dzień drugi
Pierwszy odcinek od razu awaria po którymś do hamowaniu zablokowało się lewe przednie koło i tak ze ściąganiem w lewo i skręconą kierownicą cudem ukończyłem dwa odcinki w pierwszej pętli gdzie jeszcze dostałem taryfę nie wiadomo za co(protestu za 500zł nie złożyłem bo nie nagrywaliśmy onboardów i byłem zmęczony dniem)

Na dojazdówce koło zaczęło dymić i się odkręciło,dojechałem do parku serwisowego i ogień,wymiana wszystkiego z lewej strony(trzymał tłoczek)Do tego zgrzałem silnik na 160' C temp oleju który wyparował w ilości 1,5l.Dolałem i jazda.

Kolejne dwie pętle po dwa oesy każda bez uwag technicznych.

Przed czwartą pętlą odkręcił się rozrusznik i gdzieś na dojazdówce zgubiłem jego środek,trytki uratowały temat i odpalanie tylko na pych pozostało.

Reasumując ukończyłem bardzo wymagający rajd,na 83 zawodników 28 zrezygnowało z powodu plagi awarii.To już jest sukces lecz wyniki w klasie słabe... ostatnie 6te miejsce w klasie i 55 w generalce.

Myślę,że brak krótkiej skrzyni tym razem zaowocował takim stanem,rzeczy ale również masa błędów technicznych a szczególnie na ciasnych nawrotach i na szybkich śliskich zakrętach raz mnie poważnie wytrąciło z lini i zrobiłem tak zwaną rybę

Wnioski wyciągnięte,maluch przeżył ale potrzebuje grubego serwisu.

Następnym razem będzie lepiej.

Zamówiłem filmik i zdjęcia także będę zamieszczał.
  
 
Podsumownie

5:07 za szybko za slisko i jest ryba


Prolog

[ wiadomość edytowana przez: Hellmanns dnia 2014-09-15 14:22:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: fuso dnia 2014-09-15 15:04:59 ]
  
 
kolejny filmik



pierwsza fota z Chojnic

[ wiadomość edytowana przez: Hellmanns dnia 2014-09-15 20:36:55 ]
  
 
Przejazd po bułki na Rallyland by Hellmanns

Filmik z dnia drugiego
  
 
Kolejny filmik w mega rozdzielczości z pierwszej pętli
  
 



Nowa fota z Chojnic z parku serwisowego

Radio regionalne
  
 
I na koniec fajny klip z Prologu są dwa maluchy

Klip

[ wiadomość edytowana przez: Hellmanns dnia 2014-09-17 20:31:53 ]
  
 
Kurde muszę sie tam do was wybrać bo nie mam daleko ale żeby była taka runda jak na wiosnę bez wyrypu
  
 
Cytat:
2014-09-17 23:17:45, __maly__ pisze:
Kurde muszę sie tam do was wybrać bo nie mam daleko ale żeby była taka runda jak na wiosnę bez wyrypu



teraz była runda czysto po twardym,zero szutrów,zero hopek
  
 
w zeszłym roku jechałem w samym rallylandzie tez taka rundę wg bez szutru gdyby to było wiadomo przed zgłoszeniem niemniej rozważam taki start. Teraz ma być jakiś trening niestety ja organizuje w pile na lotnisku pojeżdzawke
  
 
Na RL jest jednak problem w klasie pierwszej tz dwa tico i jeden sej których nie idzie maluchem objechać,reszta w zasięgu,co za tym idzie przydało by się pojawienie większej ilości malczanów wystarczy 5szt i robimy klasę Fiat 126p a to już zupełnie co innego.

Kiedy RL startował w 2010 roku na rundach pojawiały się maluchy w ilości nawet 10szt fajnie by było wrócić do takiego stanu rzeczy.
  
 
trzy z tych maluchów w 2010 były od nas z piły dwa niestety zasiliły już hutę a trzeci czeka na lepsze czasy. Wybudował się jeden swap oj tak w 2010 było zacnie cieli się w pierwszej klasie o sekundy Na oglądaniu jestem często na next raz podejdę pogadać
  
 
z helmansowozem coś powoli się dzieje


gie wyszarpał z niego motorownie



a ja w międzyczasie składam powolutku skrzynie krótkie 2,3,4 od parnela na przełożeniu głównym od bisa

  
 
Ale piknie morda sie cieszy
  
 
ta skrzynka to na superoes poznań ?
  
 
Witam,ostatnio nie było co pisać więc cisza w temacie ale chciałbym się podzielić z wami kilkoma fotkami które obrazują co się działo z Malarem po ostatnich zawodach.Oczywiście nie było mi dane przejechać nawet kilometra bobem,który ciężko przeżył ostatni RL.

Zacznę od usterek:

Urwany haltpas


Dziury w skrzyni biegów





No i kolej rzeczy mielonka wewnątrz




Do tego doszedł wyciek oleju z silnika od strony zamachu i po kilkukrotnej wymianie uszczelniacza/zimmeringu okazał się być winny wał który ciekł z zaślepki za tuleją mosiężną wałka sprzęgłowego

Wymiana wału w której miałem przyjemność uczestniczyć czynnie pod okiem fachowca w dziedzinie




Zostały wymienione wahacze i przeguby


Została poskładana nowa skrzynia od Parnela 2,3,4 bis




zamontowany został wyłącznik główny prądu


splanowane zostały podstawki pod resor


wymieniono szpilki resora na właściwe(poprzednio zamontowałem nieodpowiednie delikatnie mówiąc




Wymiana płynów,olei


Wymieniono na większą chłodnicę oleju i przeniesiono ją w inne miejsce tzn pod podłogą za pasażerem.

Dojdzie jeszcze inne zawieszenie silnika i drążek usztywniający od skrzyni do budy,płyta pod silnik,nowe oponki.

W tym miejscu należą się podziękowania za trud włożony w przygotowanie mojego boba do następnych zawodów wyżej wymienionemu specowi w dziedzinie czyli Fuso który dotrzymał słowa,który ma mnie przeklęte i mój złom też.

Następny wpis nastąpi po zawodach na które planuje się wybrać 28.02.15 do Rallyland'u,zapraszam do wspólnej rywalizacji,5 maluchów mamy klasę Fiat 126p,jeśli nikt nie przyjedzie pozostanie mi znowu gonić Tico i SC



  
 
też planuje jechać I eliminacje jak do tego czasu poskładam silnik więc będą już 2 a tico i SC nie jest trudno gonić

Fajny wykres z przełożeniami, czego użyłeś by takie coś stworzyć.
  
 
Cytat:
2015-01-19 21:40:35, Try3ek pisze:
też planuje jechać I eliminacje jak do tego czasu poskładam silnik więc będą już 2 a tico i SC nie jest trudno gonić Fajny wykres z przełożeniami, czego użyłeś by takie coś stworzyć.



kolega z czech mi zrobił Jakub Hardlićka