Koniec zniżek PZU na stare auto ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, kilka dni temu byłem w PZU żeby znowu opłacić składki OC do swojego borka i ku mojemu zdziwieniu jak Pani wypełniała w swoim komputerze "rubryczki" itp to przy moich zniżkach 60% i 70% z przynależności do Automobilklubu komputer nie pokazał kwoty jaką wcześniej płaciłem i zamiast 130zł wyskoczyło 342zł(bez zniżek miałbym 433 do zapłaty).
Więc coś tam pare groszy obniżyło sie. Pani z ubezpieczalni zadzwoniła do PZU i niby PZU ustawiło sobie minimalną kwote ale dokładnie nie dostała informacji co i dlaczego, dzwoniłem do Automobilklubu ale tam niemiła Pani gdy usłyszała co sie stało to powiedziała że ona nie zna treści umowy miedzy nimi a PZU.

Czy wy też macie takie problemy czy tylko u mnie taki bajzel jest ?

Dodam jeszcze że na umowie w rubryczkach jest napisane przynależność do Automobilklubu i wpisane 70% zniżek dodatkowych ale i tak napisane jest 342zł.
  
 
Hej, miałem podobną przypadłość w ostatni piątek. Moja ubezpieczycielka stwierdziła, że jest jakaś awaria systemu, że nie nalicza zniżek z automobilklubu jak trzeba, mi wyszło z kompa 280zł, ale pani załatwiła to aneksem do umowy wypisanym odręcznie i wyszło tak jak ostatnio 108zł Czasem technika zawodzi...
  
 
Jestem w AW od 3 lat, w PZU mam coś zarejestrowane od 96r i nigdy nie słyszałem o zniżkach z tytułu przynależności. Trzeba spełniać jakieś dodatkowe wymogi, i jakie pojazdy są objęte zniżką?
  
 
Pojazd nie musi miec zoltych tablic ale miec co najmniej 25lat i tylko tyle.
Promocja obejmuje(mam nadzieje ze dalej) czlonkow Automobilkubu z oplacona skladka od nich, klubowiczow capri.pl i kogos tam jeszcze.
U mnie wycena wczesniej byla taka ze od kwoty podstawowej odejmowalo sie moje uzbierane znizki i od tej kwoty sie odejmowalo 70% za znizki Automonilklubu i wychodzilo 130zl smieszne pieniadze byly wiec kupilem sobie jeszcze bmw e34 z silnikiem 2.4td majac nadzieje ze dalej bede malutko placic a tu teraz mam dylemat ;p
  
 
A wie ktos do jakiego trzeba sie zapisac i placic skladki zeby miec znizki w pzu??
  
 
do obojętnego AK

zniżki się nie kumulują jak dawniej i nie można płacić mniej niż 30 % stawki podstawowej
  
 
Czyli mając malca do 89r i zniżki 60% + przynależność do AW mogę liczyć jeszcze na 10% bonus? W tej chwili mam wszystko w PZU ubezpieczone okazało się że i tak jest taniej niż w cudownie reklamowanych firmach.
  
 
Ja się pytałem przy 127 o takową zniżkę i pani powiedziała że nie ma czegoś takiego, a że płaciłem coś ok 300zł gdzie średnio było 400-450zł to tak się cieszyłem, kolejne 10% już wielkiej różnicy nie robi, a maluch się jeszcze nie łapie. Jak widać co odział to inaczej, może trzeba by było jechać do centrali.

A tak przy okazji niby w podstawowej wersji OC jest PZU pomoc w wersji komfort i tak się zastanawiam czy jak rozwale auto na rajdzie to czy mi je odcholują do domu, niby do 150km jest darmowe ale nie obejmuje "jazdy wyścigowe lub konkursowe oraz treningi do tych jazd" kwestia interpretacji, a jak co to można auto przestawić kawałek dalej i powiedzieć że się rozwaliło na dojeździe, ktoś może korzystał w ten sposób z usługi?
  
 
Zniżka 70% od kwoty powstałej po uwzględnieniu waszych zniżek za bezszkodową jazdę. Osobiście nie testowałem, bo nie mam aktualnie samochodu który łapie się na zniżkę, ale znam osoby które u kumatego agenta PZU nie miały problemu.
Problem podobno wynika ze zmian w aplikacji dla przedstawicieli PZU: http://www.pzm.pl/news/problemy-ze-znizka
  
 
Czyli moja agentura ubezpieczeniowa okazała się kumata
  
 
Ja mam w pzu fiata ubezpieczonego . W tym roku wyszło mi jeszcze mniej niż w zeszłym z tytułu przedłużenia umowy - z 242 zeszło na 216zł za pojemność 1600.
Gdyby nie to nie ubezpieczyłbym u nich bo takie oferty są tylko jeżeli pójdzie się osobiście żeby mogli zweryfikować przynależność do PZM. Każdy AK jest w PZM dlatego to wystarcza z opłaconą składką.
Najlepiej załatwiać to w oddziale PZU ale też miałem z jedną nadgorliwą problem bo się uparła o opinie rzeczoznawcy na te auto. Ale w drugim oddziale nie było żadnych problemów.
  
 
przed sylwkiem ubezpieczyłem 2 lady i uno turbo za 161 sztuka.

Musi byc rok max 1988.
Legitymacja ale nie klubowa tylko PZM najlepiej.
Wydaja je co roku.
  
 
Cytat:
2013-12-31 14:39:59, Try3ek pisze:
A tak przy okazji niby w podstawowej wersji OC jest PZU pomoc w wersji komfort i tak się zastanawiam czy jak rozwale auto na rajdzie to czy mi je odcholują do domu, niby do 150km jest darmowe ale nie obejmuje "jazdy wyścigowe lub konkursowe oraz treningi do tych jazd" kwestia interpretacji, a jak co to można auto przestawić kawałek dalej i powiedzieć że się rozwaliło na dojeździe, ktoś może korzystał w ten sposób z usługi?



assistanse komfort jest opcja darmowa do oc, ale nie obejmuje holowania poijazdu sprawcy w przypadku szkody, takze zapomnij o jakim kolwiek holowaniu po uszkodzeniu auta

Cytat:
2014-01-03 07:38:54, pioban pisze:
przed sylwkiem ubezpieczyłem 2 lady i uno turbo za 161 sztuka. Musi byc rok max 1988. Legitymacja ale nie klubowa tylko PZM najlepiej. Wydaja je co roku.



legitymacja PZM wydawana jest co rok, jak kolega napisal, ale wydanie jej kosztuje ok 120zl z tego co pamietam

znizka 70% nalicza sie dopiero po naliczenu wszystkich znizek czyli np 60% za bezszkodowosc i 5 % za kontynuacje i dopiero od tego co wyjdzie to 70% ale minimalna stawka oc nie moze byc nizsza niz 30% skladki podstawowej, taki jest zapis w ustawie

co do agentow pzu to jest roznie, po co bedzie sie bawil w czytanie jakichs procedur dodatkowych i ma przyjac nizsza skladke skoro ma placona prowizje

cos na ten temat wiem bo pracowalem ponad rok jako agent wylaczny w pzu
  
 
dzis ubezpieczylem malucha za 85,50 na caly rok
  
 
W sprawie zniżek PZU, ja znalazłem taką informację, może się przyda:

Wyjaśnienia PZU - strona PZM
  
 
Ma ktoś informację czy błąd już został poprawiony? Niedługo muszę się udać do PZU

[ wiadomość edytowana przez: Hamer_mocne dnia 2014-01-21 10:50:30 ]
  
 
mozesz isc w kazdej chwili , dostaniesz aneks do umowy, mimo bledu
  
 
Cytat:

assistanse komfort jest opcja darmowa do oc, ale nie obejmuje holowania poijazdu sprawcy w przypadku szkody, takze zapomnij o jakim kolwiek holowaniu po uszkodzeniu auta



Holują do 150 km, wiem bo holowali mnie. Jest to też napisane w OWU paragraf 9, punkt 2 b.