Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 54

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rosyjska kolekcja auta na służbie ma nową aktualizacje i coraz ciekawsze modele ciekawe kiedy u nas ruszy. Rozpoczecie nowej kolekcji dla dea byłoby kopalnia pieniędzy bo chętni są. Dea pomyśl
  
 
Rosyjska kolekcja auta na służbie ma nową aktualizacje i coraz ciekawsze modele ciekawe kiedy u nas ruszy. Rozpoczecie nowej kolekcji dla dea byłoby kopalnia pieniędzy bo chętni są. Dea pomyśl
  
 
Dea ma nas gdzieś. Nasze sugestie i dobre podpowiedzi chyba do kosza trafiają. Natomiast w Rosji pojawiają się ich auta we wszystkich możliwych typach i odmianach. A u nas doprosić się nie można tych kilku pozostałych podstawowych odmian Nys Żukow Warszaw Tarpanow i Syren. Dea wstydź się!!! Dopieszczaja tylko Rosjan!!! Wstyd
  
 
Bo w Rosji mają bardziej rozbudowany przemysł modelarski.
I wiele już jest modeli wydanych przez innych producentów rosyjskich.
Dlatego DeA rosyjskie ma się na czym wzorować, i im łatwiej jest skopiować już istniejący model. Trochę modele gazetowe są gorszej jakości wizualnej i materiałowej. Ale trzymają skalę i sens serii i to się liczy. A w Polsce jak było G....no, to tak jest dalej. A wydawnictwo kieruje się swoimi sugestiami i prawem co będzie wydane.
  
 
Sam nawet mogę się pochwalić że zbieram rosyjską serie ANS.
Może nie wszystkie mam ale cały czas uzupełniam braki jak tylko mogę.
Trochę mi szkoda że w naszym kraju niema takiej podobnej serii.


  
 
Bardzo fajna kolekcja, gartuluje zbioru.
 
 
Piszmy do DEA. pytajmy dlaczego Rosjan traktują lepiej. może to coś da. Macie takie samo zdanie jak ja, a więc działajmy wspólnie, a nie w pojedynkę.
  
 
Drogi Kadrowcu jestem za. To jak lista jakaś użytkowników i wysyłamy do DeA. Czy coś innego. Bo moim zdaniem powinno być więcej ciężarówek i dostawczaków. I Oczywiście samochodów polskiej motoryzacji.A jak.
  
 
Jak najbardziej tylko jak to zrobimy?
  
 
Najpierw wszyscy tutaj na tym forum muszą się zgłosić jednego dnia.
I po dyskusji zaatakować pocztę DEA. Naszymi wiadomościami związanymi z naszymi propozycjami na temat ciężarówek w KAP.
Każdy niech wymieni po 5 ciężarówek, dostawczaków, itp. I je wyśle do działu deagostini@communication.com.pl .
Ale to musi być Akcja jedno dniowa. Bo jak każdy będzie wysyłał kiedy mu się będzie chciało. To nigdy nam się nie uda. Zawsze jest szansa że może ktoś nas wysłucha. Czekam na proopzycję.
  
 
Ja tez sie pisze na to. Ale zamiast tego by kazdy wymienial jakie widzial by samochody to poprostu zrobmy sonde albo ankiete. Bedzie latwiej i prosciej, a przynajmniej tak mi sie wydaje.

pozdrowki

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-07-28 09:55:44 ]
 
 
Pomysł jest ok, ale ja generalnie coś nie wierzę w powodzenie, bo ilekroć sam pisałem różne propozycje samochodów do DeA, w tym także numerów specjalnych czy dostawczaków z ciężarówkami, to nigdy to nic nie pomogło. I tak dawali zawsze co chcieli. Może masówka spowoduje, że coś się ruszy, ciężko stwierdzić...

Sonda, ankieta ok, ale to musiałaby być konkretna lista powiedzmy 20-40 samochodów, które byśmy widzieli w KAP i które są tak bardzo kultowe, że wręćz "MUST BE" in KAP.
  
 
I oczywiście większa ilość osób bo tak 5 osób nic nie zdziała co by nie 50 itp.
  
 
Cytat:
2014-07-28 11:15:34, Stachu19 pisze:
I oczywiście większa ilość osób bo tak 5 osób nic nie zdziała co by nie 50 itp.



To proszę wymieniać auta kultowe dla PRL.
Ja jestem młody ja dokładnie nie wiem co było kultowe w naszym kraju
w tamtym okresie.
Ale moje propozycje są takie:
Żuk smutek strażacki
Nysa 501
Autosan H9
Star 200 skrzyniowy
Aro 245
  
 
Cichy 555 w związku ze jesteś eelitarnym członkiem tego forum zbierz nasze sugestie i potem je zbiorowa wyślemy. Moje ppropozycje to
Jelcz 315
Star 200
Osinobus
Syrena laminat
ostrowek koparka
  
 
Cichy 555 w związku ze jesteś eelitarnym członkiem tego forum zbierz nasze sugestie i potem je zbiorowa wyślemy. Moje ppropozycje to
Jelcz 315
Star 200
Osinobus
Syrena laminat
ostrowek koparka
  
 
Temat ciekawy ale czy coś da? trudno powiedzieć ale nawet jeśli w jakimś procencie to warto.

Jelcz 315 (w barwach PKS z filmu "Droga")
Autosan H9
Jelcz 021
Star 200
Nysa 522 OW
Hydromil II
Tarpan Pick-up + przyczepka
Rudy 102
Jelcz Dakar
Stratopolonez
Ził MMZ-555 wywrotka
Tatra 613 6x6 Ciągnik Balastowy
Autosan H10
Jelcz 004

Wystarczy, wychodzi że większość to pojazdy użytkowe.
Oczywiście widziałbym parę typów Skody ale wiadomo jak jest.

  
 
Sam kiedyś robiłem zestawienie ciężarówek i dostawczaków, które kilkukrotnie wysyłałem do DeA (oczywiście sami widzimy, że na to nie reagowali), a wyglądało ono tak (pomijam modele, które ktoś już dziś wymienił)

Avia
A-21
A-31

Gaz
66 (wojskowy)

Ifa
H6
W50

Jelcz
002
003
004
005
006
080
315 (I generacja)
3W317 (wywrotka)
415
640
Mielec-WZT

Kamaz
4310 (wojskowy)
53212 (skrzyniowy)
5511 (wywrotka)

Kraz
255B (wojskowy)
256B (wywrotka)

Lublin
51 (sanitarka wojskowa)

Maz
500

Raf
977

Robur
Garant
LD3000 (furgon)
LO3000 (bus)

Rocar
TV40M

Star
25
28
28 GPM
29 Chłodnia
266
266 Dakar
660
Meblowóz
Stonka

Tatra
138
141
148
813
815

UAZ
452D (skrzyniowy)

Ural
375D
4320

Ził
130 (skrzyniowy)
130 (wojskowy)
131 (wojskowy)
157 (wojskowy)

Żubr
A80

Żuk
A16B

Oczywiście wpisywałem również jeszcze modele typu pomoc drogowa, pogotowie techniczne, łączność, MO, straż pożarna itp., ale ograniczyłem się jedynie do modeli cywlinych i wojskowych.

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2014-07-28 16:27:04 ]
  
 
...a ja dorzucę kultowy autobus PRL-u, poza Jelczem 272MEX - Ikarus 620/630.
  
 
Witam,
jestem nowym użytkownikiem na motonews.pl.
Ja ze swej strony dorzuciłbym Autosana H9, Ikarusa 260 lub 280, Skodę RTO(plus przyczepka), Stara 25, Stara 244, 1142, Jelcz 120M lub 120 MM/1, Jelcz L11(to M11 bez środkowych drzwi;przeznaczony dla pks) Jelcz PR0061(holownik) Star 25 (dźwig koszowy) Jelcz 315 (cysterna), Wfm OSA. Jest ich trochę i jeśli już ktoś wcześniej wymienił jedną z tych propozycji które napisałem - musiałem nie zauważyć, przepraszam.