Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 57

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Całkowita racja, można ewentualnie zrobić podział na zwykłą i specjalną oraz podkreślić że zależy nam na ciężarowych i autobusach.
  
 
Jeden z uzytkownikow na Motoshowminiatura dal link do zdjec jak moze wygladac najnowszy numer z 2CV

http://autosworld.eu/2014/01/29/masini-de-legenda-nr-62-citroen-2-cv/

Choc nie jest to szczyt jakosci, model wyglada dobrze.

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-07-31 23:31:49 ]
 
 
Witam.
Koledzy poprośmy ich o modele,ktore już są.
Ciężarowe ,które spotykano w Polsce i Multicar m22 z serii Atlasa,Ził juz jest więc mmz 555 i 130,Maz 500 skrzynia (chociaż duzo było wywrotek oraz ciągników siodłowych),Kamaz 5511,Avia 21,Zis 151,
Gaz 66 i 93 i 53 (to już nie daleko do 52),Oczywiście istniejące modele z serii zagranicznych,Mercedes w123 i ponton.
Brakujące auta Polskie rownież ciężarowe oraz prototypy.
Renault 1000kg oraz 2,5t.
Autobusy (oczywiście 1/72).
Kilka Ikarusów (Atlas),Autosan h9,Sanos.
Bardzo mile widziane Skody.
Propozycję ową uważam za bardziej realną do spełnienia,a co do modeli zachodnich to i tak pewnie jeszcze coś wcisną.
Dodatkowo prośmy o nową serię aut w służbie PRLu.

Pozdrawiam.
  
 
Cipek to stwórz wwzór maila i wszyscy go wyślemy do dea
  
 
Czyżby w Niemczech uruchomiono wydawanie serii NVA Militär.



Zdjęcia z Ebay.
  
 
...CITROEN 2CV już jest !











  
 
hmm ciekawe czy doczekamy się w KAP jakiegoś modelu Audi 80 czy Opla Ascona,etc
  
 
Przebywam obecnie w Chorwacji, i śmiem stwierdzić, że tutaj najbardziej kultowym autem jest Renault 4. Owszem widuję się trochę Yugo Korali, Zastav 1100 (101) oraz 128, ale najwięcej strych aut to R4.
Liczyłem, że przywiozę sobie stąd jakiś ciekawy model do kolekcji. Ale tak trafiłem, że w ichnej kolekcji była zielona Warszawa (w tym kolorze wygląda jak by była odnawiana olejną hehehe), a teraz w kioskach, które tutaj zwą się Tisak, rzucili ZIŁy 111

Serdeczne pozdrowienia ze Splitu dla Wszystkich Forumowiczów !!!
  
 
jest sprawa czy orientuje się ktoś czy Nysa 522 z serii Welly to Nysa mikrobus nie widziałem szczegółów za bardzo na zdjęciach,czy jest on w skali 1/43 i gdzie mogę ją dostać?
  
 
Niby to ma byc mikrobus ale z tego co pamietam to chyba nie ma siedzen w srodku ... tylko dwa (kierowca i pasazer)...

Skali konkretnej nie podam ale jest pare milimetrow wieksza i dluzsza od kultowych Nysek.

Co do miejsca gdzie idzie dostac nic nie potrafie powiedziec.
  
 
Informacje z Zabawkownia.com

Model wykonany jest w skali 1:34-39
Wymiary opakowania: 15 x 7 x 6,5cm
Przybliżone wymiary modelu: 11 x 5cm, wysokość: 4,5cm

Najlatwiej dostaniesz ja na allegro, za okolo 13 zl. W dobrych sklepach zabawkowych tam gdzie byly Fiaty i Polonezy z Welly tez powinna trafic, w supermarketach tez. Wystepuje w 5 kolorach oraz wersja MO i Ambulans.
 
 
Cytat:
2014-08-08 15:57:11, kap21 pisze:
jest sprawa czy orientuje się ktoś czy Nysa 522 z serii Welly to Nysa mikrobus nie widziałem szczegółów za bardzo na zdjęciach,czy jest on w skali 1/43 i gdzie mogę ją dostać?

...takie porównanie Nysy z Welly z KAP-em.





Wymiary Nysy z Welly:
dług. 11 cm
szer. 4,3 cm
wys. 5,3 cm

Wszystkie wersje mają TYLKO dwa siedzenia z przodu (TOWOS). Także wersja milicyjna i karetka pogotowia R.
  
 
Dzis udalo mi sie zakupic nowy numer z 2CV, ostatnia sztuka w kiosku ale bez defektow. Dodatkowo wkladka reklamujaca nowa kolekcje DeA a mianowicie RC Spitfire, model samolotu zdalnie sterowanego. Dodaje tez fotke zapowiedzi przyszlego numeru z Fiatem Uno.







pozdrowki.

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-08-11 16:25:20 ]
 
 
Czyli wnioskuje ze Uno wedug zapowiedzi jest z konca produkcji 1st gen.

--- tak czy inaczej fajny model w ciekawym kolorze
  
 
Dokladnie, I generacja zakonczyla sie w '89 i jednoczesnie ruszyla produkcja II generacji trwajaca do 2002.
 
 
Kolejny model (klik powiększa):











Zapowiedź Tatry:


  
 
Nie spodziewalem sie ze tak szybko przychodzi prenumerata. Na zdjeciach wydaje sie bardzo fajny, jak na zywo?
 
 
Cytat:
2014-08-12 00:37:00, skuderia pisze:
Nie spodziewalem sie ze tak szybko przychodzi prenumerata. Na zdjeciach wydaje sie bardzo fajny, jak na zywo?



Tez sie niespodziewałem, że tak szybko przyjdzie kolejna paczka.

Co do modeli, ostatnio zauważyłem bardziej starane wykonanie.

A jeśli chodzi o fajność - "Kaczuszka" oraz Uno całkiem udane.

  
 
Bedzie trzeba sie spieszyc z zakupem bo pewnie szybko zniknie z kioskow jak 2CV.
 
 
...tablice rejestracyjne w UNO to parodia. Normalnie "rękodzieło ludowe".