Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 64

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-09-07 16:21:33, przemo93 piszeolski Fiat 125p MR'72 (pierwsze poważne zmiany)

...jedyna zmiana w 1972 roku to przeniesienie dźwigni zmiany biegów z pod kierownicy i umieszczenie "w podłodze". Kolejne zmiany - zewnętrzne - nastąpiły w roku 1973 - kasetowe klamki, plastikowa, czarna atrapa z przodu. Poważne zmiany nastąpiły dopiero na przełomie roku 1974/75 (MR75): zmiana deski rozdzielczej i konsoli zmiany biegów, mała przednia atrapa + osłony plastikowe reflektorów, poszerzone przednie kierunkowskazy, większe wloty powietrza na słupkach, inne (poziome) lampy tylne, inne podłokietniki w drzwiach.

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-09-07 18:22:00 ]
  
 
A ja koledzy przygotowuję pdf z miniaturami aut które już pojawiły się w DeA, auta z listy Sroczki i moje propozycje. trochę to trwa bo jest tego dużo, chodzi mi natomiast o to żebyśmy mieli wszystko w jednym dokumencie i na tej podstawie stworzyli naszą listę życzeń do DeA.
  
 
Piotrze ze zmianami w dużym fiacie było trochę inaczej. W IX 1971 była zmiana miejsca umiejscowienia dźwigni zmiany biegów i był to już MR 72. W 1972 roku w modelu MR 72 dodano : zamknięty układ chłodzenia, hamulce dwuobwodowe, silniki o zmniejszonej toksyczności spalin, osłona wału napędowego zabezpieczająca przed opadnięciem na ziemię po urwaniu, pasy bezpieczeństwa z przodu i mocowania z tyłu. W tym samym roku 72 ale już w modelu MR 73 dodano tylny most na drążkach reakcyjnych w zawieszeniu tylnym resory dwupiórowe, lusterko wewnętrzne bezpieczne, miękkie uchwyty korbek otwierania okien, przednie fotele dostosowane do montażu zagłówków, a na zewnątrz klamki kasetowe i krata wlotu powietrza z tworzywa. Duże zmiany wystroju zewnętrznego i wewnętrznego tak jak pisałeś to III 1975 rok czyli model MR 75. FSO lubiła mieszać lata wprowadzenia zmian z modelami roku
  
 
Cytat:
2014-09-07 19:37:23, rihoru pisze:
A ja koledzy przygotowuję pdf z miniaturami aut które już pojawiły się w DeA, auta z listy Sroczki i moje propozycje. trochę to trwa bo jest tego dużo, chodzi mi natomiast o to żebyśmy mieli wszystko w jednym dokumencie i na tej podstawie stworzyli naszą listę życzeń do DeA.



Bedzie potem mozliwosc wyslania takiego PDF na email? Jesli tak bylbym wdzieczny.

Pozdrowki.
 
 
...na stronie DeA (KAP) pojawił się juz PF 126p Nauka Jazdy

  
 
Jakiego 20 sierpnia? 19 września ma być.
  
 
Od "XX sierpnia" ? Na stronie pisze od 19 wrzesnia ... chyba ze tak bylo wczesniej a zmienili...

...


.... pozdrowki



EDIT: Kazik .... w tym samym czasie ... heh

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-09-11 16:32:48 ]
  
 
Cytat:
2014-09-11 16:29:54, Frdek pisze:
Od "XX sierpnia" ? Na stronie pisze od 19 wrzesnia ... chyba ze tak bylo wczesniej a zmienili... ... .... pozdrowki EDIT: Kazik .... w tym samym czasie ... heh [ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-09-11 16:32:48 ]

...widać, zdążyłem zrobić zrzut zanim wpisano prawidłową datę !
  
 
Cytat:
2014-09-09 12:24:15, skuderia pisze:
Bedzie potem mozliwosc wyslania takiego PDF na email? Jesli tak bylbym wdzieczny. Pozdrowki.



myślę ze tylko email bo nawet nie wiem jak to zrobić na forum, na ten moment ma to 13 stron
  
 
Maluch jako nauka jazdy to ciekawy pomysł - wręcz na czasie
Z drugiej strony dobrze,że pojawił się jakiś model inny niż zwykle.
Teraz,jak Fiacik będzie w tej wersji,to może wydadzą też wóz MO.
Wiem,że słynne 126p służyły także w Milicji,więc nie wiadomo
Dzięki DeA mamy już sześć Maluszków,czyli jest całkiem dobrze.
Swoją drogą,szkoda będzie,jak KAP się skończą - będzie pusto
Można śmiało powiedzieć,że nasza kolekcja jest już dinozaurem.
W końcu 6 lat na rynku to nie byle co - nikt nie przebił tego czasu.
Jestem bardzo ciekawy,co jeszcze zaserwuje nam ukochane DeA.
Mercedes "beczka" spełnił moje marzenie,więc chyba cuda istnieją.
  
 
Z tym maluchem to się nie wysilili.Inne auta z taką tabliczką.
  
 
No to juz dzwonie do DeA zeby dali jeszcze Willysa Nauki Jazdy
  
 
...kiedyś "maluch" był najpopularniejszym pojazdem do nauki jazdy w zakresie kat. B. Sam robiłem prawo jazdy na "maluchu". Z okrągłą tablicą "Nauka Jazdy" (taki był wymóg oznakowania według ówczesnych przepisów Kodeksu Drogowego) - miałem jeszcze dodatkowy znaczek LOK, bo tam byłem na kursie.
  
 
No i ruszyła na dobre Nowa Kolekcja. KAP Złota Kolekcja.
Kultowe Auta PRL Złota Kolekcja
  
 
To super wiadomosc ... pouzupelnia sie troche tego co nie mam z kapu
  
 
Fajny będzie Żuk A-07.
  
 
A na oficjalnej stronie DEA nic nie ma o tej nowej kolekcji? Złożyłem zamówienie poprzez zamieszczony na tym forum link i potwierdzenia zamówienia na email tez nie otrzymałem. Wiecie cos bliżej na ten temat? W serii będą tylko polskie auta?
  
 
Cytat:
2014-09-14 14:37:03, kadrowiec pisze:
A na oficjalnej stronie DEA nic nie ma o tej nowej kolekcji? Złożyłem zamówienie poprzez zamieszczony na tym forum link i potwierdzenia zamówienia na email tez nie otrzymałem. Wiecie cos bliżej na ten temat? W serii będą tylko polskie auta?

...ja też złożyłem zamówienie. Podejrzewam, że w kolekcji będa nie tylko samochody produkcji polskiej. Na pewno dawne "demoludy". I pewnie zachodnie, "zza żelaznej kurtyny" też.
  
 
Zapowiedź internetowa PF 126p Nauka Jazdy

  
 
[quote]
2014-09-14 19:41:57, Piotr1-60 pisze:
...ja też złożyłem zamówienie. Podejrzewam, że w kolekcji będa nie tylko samochody produkcji polskiej. Na pewno dawne "demoludy". I pewnie zachodnie, "zza żelaznej kurtyny" też.
[/quote
Właśnie dostałem odpowiedź od DEA, że nie ma takiej serii jak Auta prl złota kolekcja, a więc wynika z tego Piotrze, że podany link na tym forum to ściema i ktoś sobie zażartował z nas. ]