Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 68

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przeciez jest napisane NIEKTORE pojazdy ciezarowe... czyli np. Robury i inne takie ktore byly w 1:43 to beda w 1:43 ... a takie wieksze ciezarowki jak np. Kraz czy Star 266 w 1:72... tak bylo w Kultowych... tak bedzie i tu...

... Mnie tylko ciekawi czy beda one w normalnych wydaniach ... bo jak tak to mi sie podoba .... byleby nie robili czegos takiego jak teraz jest w Opel Collection... a wszyscy wiemy co tam sie u nich wyrabia
  
 
Panowie ! Kilka razy już pisałem, DeA nie wyda autobusów czy też ciężarówek w skali 1:43 za cenę 26,90 zł !! To po pierwsze. Po drugie rozmiar niektórych pojazdów - np. Ikarus 260 (28 cm) , Ikarus 280 (40 cm). Te pojazdy w skali 1:43 kosztują od 400 do 600 zł wg Classicbusa).
  
 
Tylko tak przypomnę, że Classicbus to produkcja mało seryjna (1-2 tys. sztuk), do tego modele wykonane ze znacznie większą dbałością o szczegóły.
Dla przykładu modele Minichamps kosztują ok. 100 i więcej, a są firmy jeszcze droższe. Np. SSM, która robi świetne modele rosyjskich ciężarówek i pojazdów specjalnych.

Modele gazetkowe to masówka.

Co do wielkości, ktoś już wspominał, że we francji wydawane są modele ciężarówek sprzedawane z gazetą.

Nie zmienia to faktu, że większość ciężarówek i autobusów, jeśli wogóle się ukaże, będzie w skali 1:72
  
 
Cytat:
2014-09-25 18:13:42, Piotr1-60 pisze:
Panowie ! Kilka razy już pisałem, DeA nie wyda autobusów czy też ciężarówek w skali 1:43 za cenę 26,90 zł !! To po pierwsze. Po drugie rozmiar niektórych pojazdów - np. Ikarus 260 (28 cm) , Ikarus 280 (40 cm). Te pojazdy w skali 1:43 kosztują od 400 do 600 zł wg Classicbusa).


Ale Rosjanie jakos w gazetowkach maja kamazy, mazy czy gazy. Star i robur tez u nas były, cytując klasyka "morzna? Morzna".
  
 
Kupiłem dzisiaj swą upragnioną Syrenę 104 i wykonałem małą sesję zdjęciową do zbiorów






  
 
Cytat:
2014-09-23 15:11:19, Piotr1-60 pisze:
... Stąd zapewne trudno będzie znaleźć jeszcze jeżdżący pojazd w barwach nauki jazdy. Według mnie jest to niemożliwe.



Samochód do nauki jazdy z czasów PRL w barwach i oznakowaniach nauki jazdy, to owszem, ale mi chodziło o samochód, który kiedyś tam faktycznie służył do nauki jazdy, ale teraz obecnie już nie nosi emblematów "nauki jazdy", ale nadal FIZYCZNIE ISTNIEJE
Tak było z moja Nysą - woziła różne świństwa, żarcie dla zwierząt... Po odkupieniu jej miałem ze 3 dni wywożenia z niej śmieci. Poprzedni właściciel nawet nie wiedział o tym, że była ona kiedykolwiek "Elką". ciekawi mnie to, czy do dzisiaj zachowały się takie auta, których właściciele może nawet nie zdają sobie sprawy z tego, ale w czasach PRL służyły one do nauki jazdy... Podobnie było np z karetkami pogotowia. w pogotowiu już nie służyły, ale nadal istniały i np woziły ziemniaki Teraz znowu wracają do łask i przywraca się im dawny blask. Karetek takich, czy radiowozów widziałem kilka, ale wozów, które ewidentnie były kiedyś "elkami" i w jakiejkolwiek postaci zachowały się do dzisiaj...
  
 
Skoro wiadomo nie od dzis ze wieksze ciezarowce typu Star nie ukaza sie w 1:43 to po co caly czas sie wkurzac z tego powodu i pisac do DeA? Jest jak jest i nikt z nas tego nie zmieni.
 
 
[quote]
2014-09-24 18:00:48, raflab pisze:
Peugeot 505 już na żywo :

Fajna dioramka

Ten słup wysokiego napięcia z transformatorem to Twoje dzieło, czy gdzieś takowe można kupić? Masz może zwymiarowany ten element?
Szalenie mi się spodobała ta dioramka, zwłaszcza, że zrobiłem na bazie KAP parę Nysek 522E pogotowia energetycznego oraz mam obecnie na warsztacie Stara 200 z podnośnikiem BUMAR KOSZALIN. Fajnie by to wyglądało w takiej scenerii. W razie czego, proszę o wiadomość na priva...

A wracając już do samego sedna tematu. Ktoś chce ciężarówki i to te największej wagi w skali 1:43 i to za możliwą jeszcze cenę (a nie za 400zł/szt)??? Może nie wszyscy słyszeli o firmie "NEW RAY". Od pewnego czasu można je kupić na stacjach benzynowych za 50 - 59zł/szt. Firma robi wiele różnych typów ciężarówek: cysterny, kontenery, "hakowce" - czyli te kontenery do złomu, autolawety i kto wie, co tam jeszcze. Mam parę takich TIR-ów i nie żałuję. Jakość ich w niektórych przypadkach znacznie lepsza od KAP. Owszem, są one "epokowo" już nie z czasów PRL, ale chodzi o sam fakt, że możliwe jest, żeby w granicach 50 - 60zł wydawać tak wielkie modele pojazdów w skali 1:43 i to jeszcze w takim nakładzie, że są w miarę dostępne.
A gdybyśmy my zadali sobie trochę trudu i zalali DeA taką propozycją? Jeśli New Ray może wydać np Mana z 1994 roku z przyczepą lub lawetą, to czemu by nie mogli wyprodukować Stara lub Jelcza z jakąś przyczepą itp
DeA owszem zaopatruje się w modele produkowane przez IXO/IST, które zaś specjalizuje się głównie w produkcji osobówek, ale traktor Ursusa, czy też motocykl potrafili jakoś zrobić. Przyczepa Niewiadówka też jest odstępstwem od tej "specjalizacji". Dla chcącego nic trudnego. Wcale bym się nie zasłaniał tym, że niektóre ciężarówki "są za duże i już i dlatego nie zrobią ich". New Ray sobie jakoś z tym poradziło...
  
 
To może lepiej napisać zbiorowego maila do firmy "New Ray". Może oni wyprodukują "nasze" ciężarówki.
  
 
Nie zły pomysł tym bardziej że nic tak dobrze nie działa jak konkurencja
  
 
Cytat:
2014-09-26 10:18:09, Marcin2016 pisze:
To może lepiej napisać zbiorowego maila do firmy "New Ray". Może oni wyprodukują "nasze" ciężarówki.



W pewnym sensie to oni już produkują "nasze" ciężarówki: cysterna ORLEN z ciągnikiem siodłowym Mercedes Benz Actros, cysterna Orlenu "STOP CAFE" na takim samym, ale czerwonym ciągniku Mercedesa...

Mana "hakowca" też "spolszczyłem" ma na kontenerach napisy "SCRAPENA HERBY" i inne polskie oznakowania (czeka jeszcze na częstochowskie tablice rejestracyjne)
Mana - lawetę też aktualnie "spolszczam" - będzie wyglądał, jak by pracował w fabryce Fiata w Tychach
Iveco Stralis będzie mieć logo "WIELTON" na naczepie no i rzecz jasna - polskie "blachy".

Choć rzecz jasna nie mamy dzisiaj jakiejś narodowej marki, jeśli chodzi o współcześnie masowo produkowane ciężarówki, ale naczepy i przyczepy są u nas produkowane. Można więc trochę "spolszczyć" te Mercedesy, Iveco, Many, Scanie...

Jeszcze, żeby tylko ktoś wrzucił na rynek modele Stara 28, 200, albo Jelcza... No to już by był ten "poczet ciężarówek z polskich dróg" kompletny...

A tak już całkiem do rzeczy - to skąd wiecie, że DeA nas nie zaskoczy i nie wrzuci do serii Jelcza 315 ?

A nie pamiętacie, jak to było z tym Roburem ??? Pierwszy w skali 1:43 i to w "zwykłym" numerze ??? A ile było wcześniej mówienia przez zwykłych forumowiczów "że już nie będzie ciężarówek - bo nie". Kolega Sroczka już wiele razy wspominał, że seria jest tworzona na bieżąco i w samym nawet wydawnictwie nie wiedzą, co będzie za ileś tam numerów. Więc po co te spekulowanie w stylu: "kocha - nie kocha", czyli "będzie - nie będzie".
Dla mnie liczą się KONKRETY - takie, jak nam podaje kolega Sroczka. Natomiast nasze przypuszczenia, jeśli będą tylko naszymi przypuszczeniami, nie popartymi żadnymi KONKRETNYMI informacjami, są dla mnie zwykłą stratą czasu - przepraszam, za trochę "mocny" ton mojej wypowiedzi...
Póki co, mamy zapowiedź pierwszego polskiego dostawczaka - Żuka. A to już jest dla mnie jakaś nadzieja na furgony i np małe ciężarówki w serii - Żuk A 03, A 11B...
Co jak co, ale Żuków no i przede wszystkim Nys - nigdy u mnie za wiele i zawsze chętnie coś "przygarnę" do swej kolekcji, choćby tylko Żuczek miał się różnić tylko kolorem...
A ten groszkowy lakier Żuka - właśnie takiego chciałbym mieć... w swoim garażu
  
 
Co do złotej kolekcji aut prlu to Warszawa M20 z tej serii jest lepiej wykonana niż ta z KAP
  
 
Fajnie ze w takim czerwonym kolorze, podobna czerwien jak kolekcja prl ze stacji BP.
 
 
Cytat:
2014-09-28 12:12:52, kadrowiec pisze:
Co do złotej kolekcji aut prlu to Warszawa M20 z tej serii jest lepiej wykonana niż ta z KAP


Nie zgodzę się co do tej wypowiedzi. Na 4 warszawy z KAP jakie posiadam wszystkie są wykonane bez wad. Natomiast na 3 warszawy z ZKAP, które kupiłem, tylko jedna nie posiada wad.
trochę lepiej jest z zielonym fiatem 125p (2 do 1), najlepiej prezentował biały polonez (3 do 0). Co do syreny nie wypowiadam sie, bo nie zakupiłem jej. Natomiast niecierpliwie czekam na prenumeratę. Wtedy obiektywnie porównam nie tylko serię regularną z serią testową, ale też jakość modeli wysyłanych w prenumeracie z tymi z KAP.
  
 
Cytat:
2014-09-28 13:43:00, skuderia pisze:
Fajnie ze w takim czerwonym kolorze, podobna czerwien jak kolekcja prl ze stacji BP.



Mam obie Warszawy. Ta ze stacji benzynowych (Daffi) jest bardziej amarantowa), ta z próbnej serii "Złotej kolekcji" jest bardziej wiśniowa. Różnią się też elementami ozdobnymi. W jednej są znaczki po bokach maski, w drugiej (Daffi) są listwy ozdobne na przednich błotnikach i napisy "Warszawa". Obie warszawy wraz z tą z KAP się świetnie uzupełniają...

Co zaś tyczy się ciężarówek z New Ray, to oglądając pudełko po jednym z TIR-ów zauważyłem, że są na nim loga firm NEW RAY oraz DAFFI. Czyli dystrybutorem tej firmy na polskim rynku jest Daffi. Może więc ktoś w tej firmie wpadnie w końcu na pomysł, żeby do kolekcji aut PRL dorzucić coś ciężarowego w skali 1:43
Skoro już obie firmy i tak już ze sobą współpracują...
A może by tak do Daffi podrzucić ten pomysł?
No przecież Żuka zrobili własnego - nie jest to kopia żadnego z modeli z KAP...
  
 
Mam pytanie... wrzuci ktos zapowiedz Volvo ?
  
 
jak ktoś kupił Syrene ze Złotej Kolekcji, to niech wrzuci jakieś skany albo zdjęcia tego przewodnika po kolekcji, gdzie można zobaczyć co w niej jeszcze będzie? Dziekuję
  
 
@cichy_555: proszę...



@Frdek: ...proszę

  
 
Przewodnik to nic innego jak powielona okladka i ta wielka tekturka 1 numeru promocyjnego a raczej informacji, ktore sa na jej odwrocie. Jego wielkosc i ilosc stron to zlozona kartka A3 na pol, czyli dwie kartki A4. Jest w nim informacja jak wyglada model samochodu, pare malych ujec modelu i jego detali na przykladzie Poloneza 1500, male zdjecia opisu samochodu i danych technicznych, informacja o sesji zdjeciowej i plakacie. A tak w wielkim skrocie to te same informacje sa na glownej stronie kolekcji.
 
 
Piotr1-60 chodzi o przewodnik, w ktorym sa wsadzone formularz prenumeraty i gazetka pierwszego numeru ZK z Syrena. Na zyczenie zdjecia.









[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-10-01 12:52:52 ]