Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 69

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-10-01 12:34:54, skuderia pisze:
Piotr1-60 chodzi o przewodnik, w ktorym sa wsadzone formularz prenumeraty i gazetka pierwszego numeru ZK z Syrena.

...okey, za szybko zadziałałem.
  
 
Dzieki za zapowiedz volvo

... a co do tego co "ma" sie ukazac to chyba wam chodzi o te obrysy roznych samochodow.

Tak czy inaczej nie swiadcza one o tym czy sie ukaza czy nie ale to ze takie obrysy sa tez w gazetkach o kultowych moze to swiadczyc iz DeA pracuje lub pracowala by te modele wydac... widzac np. Zastave mediteran i nyse mikrobus ... mamy szanse na ukazanie sie ich.

A co to za pojazd ktorego fragment jest widoczny za PR110 ?
  
 
kupiłem tą syrenką jestem zadowolony z modelu oraz z jakości.Jestem ciekaw czy wśród 60 nr będzie też UAZ 469
  
 
Cytat:
2014-10-01 13:39:37, Frdek pisze:
A co to za pojazd ktorego fragment jest widoczny za PR110 ?

...może to być ciężarowy Jelcz z kabiną typu 134 np. Jelcz S 420
  
 
Nie ma co sie sugerowac obrysami z okladki przewodnika, to tylko tlo, ktore ma nawiazywac do klimatu kolekcji. A kolejnosc ukazywania sie modeli moze byc np. taka

Syrena 104
PF Fiat 125p
Warszawa M-20
Polonez 1500
Żuk A-07
PF 126p
Wołga M-24
Wartburg 312
Warszawa 203
ZAZ 968
Mercedes-Benz W123
 
 
Jednak jest co sie sugerowac... moim zdaniem...

Jest jakas mala szansa (kilka %) ze te modele wyjda... w koncu nie bez powodu zrobili te obrazki... bo przeciez mogli uzyc innych ktore maja np. w gazetkach o kultowych.
  
 
To nie jest PR110 tylko M11 a za nim kabina 134R więc może to być C417D, C620, S415, S416
  
 
Poza tym jest jeszcze jakiś Wartburg dwudrzwiowy no i Autosan H9
  
 
No i Star 28/29 i Warszawa M20 z grilem pierwszej serii, a czy to coś znaczy to się okaże
  
 
Cytat:
2014-10-01 18:52:26, rihoru pisze:
Poza tym jest jeszcze jakiś Wartburg dwudrzwiowy no i Autosan H9



Moim zdaniem to jest Cabrio ... tyle ze z zamknietym dachem ...

bo kombi czy coupe to to na pewno nie jest a sedany byly tylko czterodrzwiowe...

... a co do warszawy z grillem pierwszej serii to moze byc pobieda taka jak w Kap...
  
 
owszem też tak kombinowałem
  
 
Poczekamy, pozyjemy, zobaczymy, kupimy i ocenimy. Nie ma co sie na zapas domyslac. Wkoncu chodzi o to w magii zbierania modeli z gazetowek ze powinny nas pozytywnie zaskoczyc ; )

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-10-01 22:31:46 ]
 
 
Zastanawiam sie tylko... czy do innej kolekcji tworzyc inny temat... czy np. pisac o Kultowych i Zlotej w jednym temacie i np. temat w 2015 roku zatytuowac ... dajmy na to... "Kultowe i Zlota kolekcja - Auta PRL-u 2015"

Bo mi sie wydaje ze jednak lepiej by bylo zeby rozmowa o tych dwoch kolekcjach byla w jednym temacie...

Co wy sadzicie ?

Co na to admin ?
  
 
Cytat:
2014-10-04 15:54:42, Frdek pisze:
Zastanawiam sie tylko... czy do innej kolekcji tworzyc inny temat... czy np. pisac o Kultowych i Zlotej w jednym temacie i np. temat w 2015 roku zatytuowac ... dajmy na to... "Kultowe i Zlota kolekcja - Auta PRL-u 2015" Bo mi sie wydaje ze jednak lepiej by bylo zeby rozmowa o tych dwoch kolekcjach byla w jednym temacie... Co wy sadzicie ? Co na to admin ?




A czy odgrzewany kotlet znalazł by miejsce w menu ekskluzywnej restauracji?
Jestem zdecydowanie za nowym wątkiem.......
  
 
Jak dla mnie obie kolekcje to jest to samo, a więc po co je rozbijać
  
 
To moze poczekamy jeszcze na zdanie innych ...

ale mi sie wydaje ze jednak pod wzgledem "komunikacji" byloby latwiej utrzymac to w jednym miejscu...
  
 
Choć nie zamierzam kupować nowej serii to myślę że nie ma sensu rozbijać wątku
  
 
Mozna nazwac od 2015 temat "Auta PRL - DeAgostini" i tam wrzucic dwa pod-tematy KAP i ZK, kto by chcial udzielic sie w odpowiedniej kolekcji to by sobie kliknal w odpowiedni pod-temat.

Mozna tez zrobic temat "Kolekcje wydawnictwa DeA" i w nim j/w wspomniane watki KAP, ZK ale tez i inne jak M-20 i Garbus 1:8 albo Spitfire RC bo pewnie sa tutaj osoby, ktore tez zbieraja te serie.

Nie glupie wg. mnie, co wy na to koledzy?

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-10-05 07:23:54 ]
 
 
Cytat:
2014-10-04 15:54:42, Frdek pisze:
Zastanawiam sie tylko... czy do innej kolekcji tworzyc inny temat... czy np. pisac o Kultowych i Zlotej w jednym temacie i np. temat w 2015 roku zatytuowac ... dajmy na to... "Kultowe i Zlota kolekcja - Auta PRL-u 2015" Bo mi sie wydaje ze jednak lepiej by bylo zeby rozmowa o tych dwoch kolekcjach byla w jednym temacie... Co wy sadzicie ? Co na to admin ?




Co do tematu to pożyjemy, zobaczymy. Natomiast o wszystkim z KAP'u należy pisać w jednym wątku ponieważ dotyczy on produktów jednego wydawnictwa. Bez sensu jest tworzyć dwa osobne wątki bo w jednym i drugim będziecie pisać to samo.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
W pełni podpisuję się pod wypowiedzią Białego.
Tworzenie nowych wątków to robienie bałaganu. Łatwiej mi jest znaleźć informacje TUTAJ niż śledzić za każdym razem i szukać nowego działu, poddziału... itp. To właśnie dzięki temu, że wszystko jest w jednym miejscu, dowiedziałem się o Nysce z Welly, albo o tym Żuku z Daffi, czy też o całej "Złotej kolekcji". Dopiero później przez google poszukałem dyskusji na ten temat na innych forach - np "Motoshowminiaturze". Dzięki temu o wszelkich nowościach dowiaduję się jako pierwszy akurat z "motonewsa". Więc po co psuć, coś, co dobrze działa?

Co do "obrysówek", jakie pojawiły się na tekturce i zeszycie w "złotej kolekcji" to też się nad tym zastanawiałem. Są one właśnie takie, jak w zeszytach KAP u góry. Gdyby ktoś chciał umieścić je tylko "dla klimatu", to umieścił by tam rysunki z modeli, jakie były w KAP - no bo po co się męczyć, jak się ma tyle rysunków, żeby tworzyć jakieś inne od podstaw.. Jak dla mnie - to może być jakiś cień szansy na takie modele albo w tej kolekcji, albo w KAP.
Pożyjemy, zobaczymy...