Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 73

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak to znalezc ?

Wchodzimy na kultoweauta.pl

wybieramy wydania specjalne i klikamy prawym przyciskiem myszki na obrazek (np.malucha nauki jazdy) ... i wybieramy "otworz obraz w nowej karcie" czy jakos tak (ja mam po angielsku)

link do malucha nauki jazdy powinien byc taki:

http://www.kultoweauta.pl/img/sam_spec_27.jpg

Widzimy numer 27 ktory odpowiada numerowi wydania specjalnego (lacznie z gablota i kalendarzami)... wystarczy "27" zmienic na "28" i widzimy zdjecie Jelcza.... kazdy kolejny numer = kazde kolejne wydanie specjalne... tylko ze nie ma tam jeszcze zdjec....

... za kazdym razem zanim cos sie pojawi na stronie jest najpierw wrzucane na serwer

Tadaaa!!! ... proste jak drut


No i przy okazji pochwale tego twojego Jelcza bo zapomnialem
Naprawde bardzo mi sie podoba

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-10-15 22:14:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-10-15 22:19:20 ]
  
 
kolega Frdek ma zajawki na hakera

pozdrowki.
 
 
...tak też myślałem. W podobny sposób chyba znalazłeś tego białego malucha w "Złotej kolekcji" zanim jeszcze pojawił się na stronie

Widać masz głowę nie od parady - szacun

Oby tylko nie okazalo się, że jelczu jest w skali takiej, jak ten wóz strażacki - czyli 1:72
Bo wtedy były by nici z konwersji na strażaka czy też dźwig lub holownik PKS Opole
  
 
Na pewno bedzie w 1:43 ...

Ten Jelcz jest z dokladnie tej samej formy co niebieski z Atlasu... wiec nie ma opcji by byl mniejszy :

Probowalem wstawic link do zdjec ale nie diala...
zeby porownac wystarczy napisac w google: Jelcz 315 1:43 albo Jelcz 315 atlas

widac ze roznia sie jedynie kolorem

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-10-16 16:52:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-10-16 16:53:57 ]
  
 
Musi być w 1:43 ale pozwolę sobie zauważyć że jednak nie jest z tej samej formy (oczywiście na 100% będzie można coś powiedzieć jak model będzie w rękach) gdyż już teraz widzę że KAPowy Jelcz ma lepsze proporcje i okna, które są takie jak w oryginale. Pisałem o tym parę postów wcześniej.
  
 
Moim zdaniem jest to tylko zludzenie optyczne poniewaz niebieski ma pomalowane czarne ramki dookola... dlatego w bialym wydaja sie byc inne poniewaz nie sa pomalowane...

Jak sie dobrze przyjzalem to nie widzialem zadnej roznicy w formie...
  
 
Może i faktycznie masz rację że kolor robi dużą różnicę, nie mniej jednak cieszę się że będzie biały jak w serialu Droga jak wyżej kolega zauważył
  
 
Witam wszystkich tutejszych forumowiczów. Widzę że trochę się tu pozmieniało, przybyło trochę nowych osób ) Miałem tutaj niegdyś konto, jednak z przyczyn osobistych porzuciłem dwa lata temu kolekcje modeli i aktywność na forum... Mam nadzieje że teraz nadrobię ten czas, i dzięki Wam dowiem sie sporo ciekawych rzeczy o autach i nie tylko z lat PRL-u
  
 
Czy ma ktoś z Was informacje czy w KAP pojawią się ciężarówki rosyjskie?
  
 
A kto ma miec takie informacje
  
 
Jedynie informacje Sroczka7 mam przekazuje, ale coś ostatnio się nie odzywa.
  
 
Piszą na forum różni ludzie również Ci związani z Dea może oni podzielą się wiedzą
  
 
Kolego kadrowiec podziel się z nami swoją wiedzą na temat ludzi związanych z DeA
  
 
Ja osobiście lliczę na kamaza wywrotke z rosyjskiej serii i na stara 200 pozdrawiam
  
 
Ja osobiście lliczę na kamaza wywrotke z rosyjskiej serii i na stara 200 pozdrawia
ps. Oczywiście chciałbym stara 244milicja i osinobus. Dea pomyśl o tych modelach.

[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2014-10-19 08:29:48 ]
  
 
Cytat:
2014-10-18 22:13:05, cipek pisze:
Kolego kadrowiec podziel się z nami swoją wiedzą na temat ludzi związanych z DeA

...kol.cipek: Ja np. czuję się związany z DeA... związany prenumeratą.
  
 
Naciskajmy DEA na przeskalowanie Jelcza 003, Stara 266, Star Papa, San H100 i PR110U, niech się nie wygłupiają z tą skalą 72 no i oczywiście Mexa ale niech go najpierw poprawią bo jest koszmarnie nie proporcjonalny.
  
 
No nie no. Błagam Was koledzy z tym "wywoływaniem" pracowników DeA, afiszowaniem się z nadzieją, że ktoś z nich te nasze wszystkie posty teraz czyta, analizuje itd...

Nie pamiętacie już jak raz ktoś z nas forumowiczów zrobił sobie mega polew???

Przecież już zgłosił się na naszym forum, jako pracownik DeAgostini niejaki "Marian', który zaczął nam głosić takie "rewelacje", że hej...

...co one były warte??? no chyba nie muszę dalej przypominać...

Jak dotychczas jedynym naszym wiarygodnym źródłem informacji był i jest kolega Sroczka. Jeśli nie może pojawić się na naszym forum, to znaczy, że jest to spowodowane czynnikami od niego niezależnymi. Nic tego faktu nie zmieni, choćby nie wiem, jak by go "wywoływano".
Teksty typu "Sroczka odezwij się" nic nie dadzą, a jedynie spamują forum i jeśli kolega Sroczka będzie chciał przeczytać wszystkie zaległości, to tylko mu dodatkowo zajmujecie czas, bo on to wszystko musi potem czytać.
Proszę Was - z litości do samego kolegi Sroczki, nie piszcie sto razy to samo, bo jak dla mnie to takie spekulacje tylko "rozwalają" całe forum i prowokują tylko potencjalnych "kawalarzy", którzy piszą później różne "rewelacje" wyssane z palca...

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2014-10-19 21:10:11 ]
  
 
Skoro już jesteśmy w temacie Jelcza 315, to chcę Wam pokazać chyba najdziwniejszego Jelcza 315 (a raczej jego przeróbkę), jaką widziałem w życiu.

TAK - to nie jest żadna pomyłka! Ten samochód to nie Autosan H9, ale Jelcz 315 z kawałkiem mocno przerobionego nadwozia od Autosana H9-21.
Zdjęcia znalazłem na portalu Phototrans.eu







dodam tylko, że jestem w trakcie budowy jego miniatury w skali 1:43 Jak go tylko zobaczyłem na zdjęciu, to podjąłem od razu decyzję, że muszę coś takiego postawić u mnie na półce...
  
 
Historyk1985 - w pelni popieram Twoja wypowiedz. Zalosne jest do mnie i glupie te wypytywanie o Sroczke typu odezwij sie, co dalej bedzie z KAP itp. Ile mozna non stop to samo od paru lat... Ludzie zrobili z niego wyrocznie, ktora ma wplyw nawet na to jak bedzie wygladac okladka. Zejdzcie na ziemie bo to wkurza i meczy, taka jest moja opinia. Co bedzie, co sie ma ukazac i jak dlugo bedzie trwac seria to od nich zalezy tylko i wylacznie, zarzad, redakcja.

pozdr.