Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 77

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mnie pojawienie sie Jelcza bardzo ucieszylo. Mam nadzieje ze DeA poszlo po rozum i w koncowke Kap pojawia sie ciezarowki i prototypy ktore beda poczatkiem Aut na sluzbie takie mam zyczenie do DeA.

PS. DeA proponuje zmienic skale stara 660 papamobile jelcza 003 i stara 266 na normalna skale 1/43.
Zyskacie na tym.
pozdrawiam
  
 
Jak dla mnie, to kolekcja samych osobówek nie ma większego sensu.
Może to trochę kontrowersyjne stwierdzenie, ale jeśli to mają być pojazdy z dróg PRL, to ZAWSZE w każdym kraju świata jest tak, że na drogach widać zarówno auta osobowe, ciężarowe, dostawcze, autobusy, itd. cieszy mnie więc to, że w kolekcji pojawił się ten Ursus C330, Jelcz, Star, Lublin 51... Bo same tylko i wyłącznie osobówki zaczynały mnie już nudzić. Owszem każdy wóz polski mnie cieszy. Merca też chętnie kupiłem, ale mi się "przejadło" zbieranie TYLKO I WYŁĄCZNIE osobówek. Nawet taka osobówka bardziej realnie wygląda w towarzystwie ciężarówki czy innego większego pojazdu...

...ale do rzeczy

Myślę, że samo pisanie niczego nie da. Trzeba najzwyczajniej zalać DeA prośbami o Jelcza 080. Ja już trochę im posłałem do redakcji próśb w tej sprawie. Może więc kolej na Was drodzy koledzy forumowicze. A co to nam szkodzi. Chwila czasu i kolejną prośbę otrzymają pracownicy DeA w temacie "chcę Jelcza 080". To im z czasem powinno dać do myślenia...

Później można zrobić kolejne podobne akcje np że chcemy Lublina II, ale wszystko w swoim czasie. Nie wszystko na raz...
Wiem, że pewnie każdy chciał by jeszcze jakąś zachodnią lub wschodnią osobówkę z którą ma jakieś szczególe sentymenty osobiste, a tego modelu nie było jeszcze w serii, ale po polityce DeA jest spora szansa na pojawienie się np Golfa II, jakiegoś Forda, Audi, Łady, Moskwicza...
A szansa na pojawienie się 080 lub innych większych modeli to już znacznie mniejsza i to od nas zależy w pewnej mierze, co nam mogą zaserwować...
  
 
Widzę, że po Jelczu wszyscy chcą ciężarówek w KAP-ie
To ja podaje swoje propozycję w tej sprawie:
Kamaz 5511 - taki jak w rosyjskiej edycji
MAZ 5334 - może w formie cysterny
IFA W50
Tatra 148
Avia A 31
IFA H6
Robur Garant
Praga V3S
Liaz MTZ 24
Kraz 256 - mało prawdopodobny ze względu na rozmiar
Multicar M22
polskie:
Star 25, 28, 660 i reedycja 266
Żubr A-80 i Jelcz 316
 
 
Pamietacie wogole ze pojawil sie Mercedes W123? Oto zdjecia mojego egzemplarza, przed chwila kupiony.







Pozdrówki
 
 
Co do autobusów:

Ikarus 260.04
Ikarus 280.26
Ikarus 256.55
Ikarus-Zemun IK160P
Autosan H9-21.41
Autosan H10-11.01
Jelcz PR110U (który już był), bądź M11 bądź 120MM
Jelcz D120 bądź Jelcz PR110DC
DAB 6-5-TL11/3
  
 
oj ludzie, ludzie (żeby nie powiedzieć dzieci, dzieci)

Spoważniejcie wreszcie!

Każdy ma swoją listę życzeń. Tylko, że przedstawianie jej tutaj i podniecanie się tym, nie będzie miało absolutnie żadnego znaczenia.
Wiedzę, że niekiedy tutejsi forumowicze zachowują się, jak by myśleli, że głównymi moderatorami na naszym forum są Święty Mikołaj i jego elfy i jak coś tutaj napiszecie, to zaraz się to spełni
a może myślicie, że jeszcze te modele wyślą Wam nasi Admini prosto do domu i to całkiem za darmo, co?

No przepraszam za ten kpiarski ton, ale myślę, że pisze tutaj z ludźmi w pełni poważnymi. Dla mnie liczy się

K O N K R E T ! ! !

...a tym właśnie są dla mnie zapowiedzi Sroczki, albo też wspólne działania, jakie można omówić i jakie jesteśmy w stanie podjąć.

Wspólnie można pisać informacje do DeA z zapytaniem o jakiś jeden konkretny model. Jak widać od pewnego czasu. Taka forma wpływu na dalszą treść serii jest możliwa, co pokazały nam już fakty pojawienia się ciężarówek, ciągnika Ursus, przyczepy Niewiadów, no i przede wszystkim tej ankiety, jaką w Złotej Kolekcji (a raczej jej próbnej serii) dołączyło nam DeA.
Gdyby oni uważali, że "wiedzą lepiej czego my chcemy", to by nie bawili się w to, tylko dalej brnęli, jak "Amer złom" z tymi nieszczęsnymi taksówkami...

a jeżeli ktoś jedyne, co potrafi to wrzucić tutaj swoją listę zachcianek, to przepraszam, ale niech weźmie swoje "taksufki" i idzie się bawić nimi do piaskownicy - tak dla ostudzenia zapału z życzeniami, jak to już kiedyś bardzo ładnie zdefiniował nam nasz kolega

Jeśli zaś większość osób uzna tutaj, że lepszym i bardziej realnym pomysłem po Jelczu 315 by był np Star 28 lub Star 200, to jestem otwarty na takie propozycje. Trzeba tylko podać i ustalić co i jak, a następnie wysłać konkrety z propozycją.

Można też owszem wyśmiać mój pomysł, uznać go za zupełnie nierealny i dalej mieć pretensje do DeA o to, co nam serwuje, marudząc i wylewając frustracje na forach...
  
 
Cytat:
2014-11-01 00:15:38, Historyk1985 pisze:
oj ludzie, ludzie (żeby nie powiedzieć dzieci, dzieci) Spoważniejcie wreszcie! Każdy ma swoją listę życzeń. Tylko, że przedstawianie jej tutaj i podniecanie się tym, nie będzie miało absolutnie żadnego znaczenia. Wiedzę, że niekiedy tutejsi forumowicze zachowują się, jak by myśleli, że głównymi moderatorami na naszym forum są Święty Mikołaj i jego elfy i jak coś tutaj napiszecie, to zaraz się to spełni a może myślicie, że jeszcze te modele wyślą Wam nasi Admini prosto do domu i to całkiem za darmo, co? No przepraszam za ten kpiarski ton, ale myślę, że pisze tutaj z ludźmi w pełni poważnymi. Dla mnie liczy się K O N K R E T ! ! ! ...a tym właśnie są dla mnie zapowiedzi Sroczki, albo też wspólne działania, jakie można omówić i jakie jesteśmy w stanie podjąć. Wspólnie można pisać informacje do DeA z zapytaniem o jakiś jeden konkretny model. Jak widać od pewnego czasu. Taka forma wpływu na dalszą treść serii jest możliwa, co pokazały nam już fakty pojawienia się ciężarówek, ciągnika Ursus, przyczepy Niewiadów, no i przede wszystkim tej ankiety, jaką w Złotej Kolekcji (a raczej jej próbnej serii) dołączyło nam DeA. Gdyby oni uważali, że "wiedzą lepiej czego my chcemy", to by nie bawili się w to, tylko dalej brnęli, jak "Amer złom" z tymi nieszczęsnymi taksówkami... a jeżeli ktoś jedyne, co potrafi to wrzucić tutaj swoją listę zachcianek, to przepraszam, ale niech weźmie swoje "taksufki" i idzie się bawić nimi do piaskownicy - tak dla ostudzenia zapału z życzeniami, jak to już kiedyś bardzo ładnie zdefiniował nam nasz kolega Jeśli zaś większość osób uzna tutaj, że lepszym i bardziej realnym pomysłem po Jelczu 315 by był np Star 28 lub Star 200, to jestem otwarty na takie propozycje. Trzeba tylko podać i ustalić co i jak, a następnie wysłać konkrety z propozycją. Można też owszem wyśmiać mój pomysł, uznać go za zupełnie nierealny i dalej mieć pretensje do DeA o to, co nam serwuje, marudząc i wylewając frustracje na forach...



Podyskutować zawsze można. Ja przedstawiłem konkretne modele autobusów, które sensownie uzupełniły by kolekcje. Nie oczekuje oczywiście tego, żeby się wszystkie pojawiły. Co wydadzą to wydadzą. To,że wyjdzie Jelcz 315 już mnie ogromnie cieszy. Aczkolwiek nie brnijmy ciągle w to samo, żeby np. po ciężarówkę po ciężarówce wydawać.
Z autobusów wybrałbym Ikarusa 260, bo to konrketny wóz. Myślę, że z 280 byłby większy problem, żeby go zrobić. Co do Stara 28 lub Stara 200. Mi osobiście również pasują, na przykład jeden w wersji militarnej

[ wiadomość edytowana przez: railzg dnia 2014-11-01 00:32:46 ]
  
 
Tytuł strony

Jednak można wydać autobus w 1/43 za 80 zł.
  
 
Ze wstawianiem swoich zachcianek na forum jest tak jakbys chcial podwyzke w pracy.... i zamiast isc do szefa i o nia poprosic, wylewsz zale wszystkim sasiadam ze chcialbys wiecej zarabiac... sasiad nic w tym kierunku noe zrobi.... tak samo jak my z tymi zachciankami... chcesz by cos sie dzialo to liste daj do DeA!

Co innego gdy wszyscy chca tego samego...

Ja np. Chce czerwonego Triumpha i jakos nie rozglaszam tego na forum

A autobusy w 1:43 sa mozliwe... kiedys chyba byl Chausson w Francji nawet...

Z tego co pamietam to tamte modele sa w 1:72 by "do gavlotki sie zmiescily"... serio... dopiero teraz zauwazyli ze nikt tych ich "pseudogablotek" nie kupuje ?
  
 
Moze nowy temat dla fanow modeli autobusow i ciezarowych?
 
 
...jak widać, większość z Was to ludzie młodzi. W temacie autobusów zapominacie jeszcze o jednym kultowym w PRL-u Ikarusie. To ten typ był drugim po Jelczu MEX272 najbardziej rozpowszechnionym w latach 60-70-siątych ub.w. Nie pisze jaki to typ - zgadnijcie.
  
 
620 ?
  
 
Cytat:
2014-11-01 13:08:17, Frdek pisze:
Ze wstawianiem swoich zachcianek na forum jest tak jakbys chcial podwyzke w pracy.... i zamiast isc do szefa i o nia poprosic, wylewsz zale wszystkim sasiadam ze chcialbys wiecej zarabiac... sasiad nic w tym kierunku noe zrobi.... tak samo jak my z tymi zachciankami... chcesz by cos sie dzialo to liste daj do DeA! Co innego gdy wszyscy chca tego samego... Ja np. Chce czerwonego Triumpha i jakos nie rozglaszam tego na forum A autobusy w 1:43 sa mozliwe... kiedys chyba byl Chausson w Francji nawet... Z tego co pamietam to tamte modele sa w 1:72 by "do gavlotki sie zmiescily"... serio... dopiero teraz zauwazyli ze nikt tych ich "pseudogablotek" nie kupuje ?



To nie są zachcianki tylko realne, ciekawe propozycje którymi chciałem się podzielić raz w temacie. Do DeA już pisałem kiedyś o Ikarusie, to mi odpisali coś w stylu, - ok, może uwzględnimy Pana propozycje.
"Co innego gdy wszyscy chca tego samego..." - czyli czego w końcu?
  
 
Cytat:
2014-11-01 16:13:08, Frdek pisze:
620 ?

dokładnie Frdek Był też jeszcz nieudany typ 556

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-11-01 19:23:48 ]
  
 
Cytat:
2014-11-01 17:10:07, railzg pisze:
To nie są zachcianki tylko realne, ciekawe propozycje którymi chciałem się podzielić raz w temacie. Do DeA już pisałem kiedyś o Ikarusie, to mi odpisali coś w stylu, - ok, może uwzględnimy Pana propozycje. "Co innego gdy wszyscy chca tego samego..." - czyli czego w końcu?



W sprawie Ikarusa bylo juz mowione bardzo duzo... nic jak dotad sie nie dzialo...

W kultowych dawno nie bylo nic w skalach innych niz 1:43 wiec mysle ze po prostu juz sobie te dziwne skale odpuscili... zreszta zgodnie z wola kolekcjonerow i forumowiczow... wiec propozycje autobosow tez pewnie traktuja z przymruzeniem oka...

Pragne tez zauwazyc ze nasze propozycje = zachcianki... niewazne jak wazne sa one dla polskiej i PRL-owskiej motoryzacji... wszystko co nie jest pewne albo prawdopodobne (czyt. zapisane na liscie Sroczki) jest wedlug mnie, jak i wielu innych zachciankami... na pewno tyle autobosow ile wymieniles na pewno sie nie ukaze... zwlaszcza Ikarusy... gdyz w wydaniach specjalnych kroluja polskie...
przy takiej czestotliwosci ukazywania sie ostatnio autobosow ... nie licze nawet na wiecej niz 1 autobus w kolekcji... I w sumie dlatego nie jest to dla mnie realne... gdybys wymienil np. jeden autobus to moze bym byl przychylniejszy co do realnosci...
Koledzy co wczesniej wspomnieli o ciezarowkach... one znowu sa bardzo realne gdyz formy juz istnieja!!... dlatego zostaly przez forumowiczow zaakceptowane... tj. nie uznane za puste zachcianki...

Chociaz... moze i sa realne... ale nie dla DeA

Co do stwierdzenia ze "co innego gdy wszyscy chca tego samego"... chodzi to glownie o to ze wtedy mozna zrobic "akcje DeA" i wysylac im propozycje jednego "pojazdu" przez jak najwieksza ilosc forumowiczow... wtedy DeA moze zakapuje ze to wlasnie chca ludzie... w tym przypadku jest to np. Jelcz 080. Jest na tyle "duzy" ze moglby sie zmiescic w odpowiedniej skali i przedziale cenowym... do tego wlasnie porzadany przez wielu ludzi na tym forum...
  
 
No właśnie - w pełni podpisuje się pod wypowiedzią Frdka i dzięki za wyjaśnienie (może i nawet w przystępniejszej formie) tego o czym już "wałkuję" od kilku dni.

Sam bym chętnie zobaczył w swojej kolekcji całą serię Ikarusów w 1:43, ale w obecnej sytuacji jest to totalnie nierealne, a wszelkie sugestie Ikarusów i to jeszcze w takiej liczbie to:

po pierwsze - nie będą realnie rozpatrywane przez DeA, z przyczyn o których już wiele razy już pisaliśmy (a ja nie lubię pisać kilka razy tego samego, tylko dlatego, że komuś się nie chce czytać wszystkich postów na bieżąco)

po drugie - pracownicy DeA widząc taki nagły zalew mało realnych do zrealizowania próśb, dojdą do wniosku, że korespondencji nie należy czytać i brać tego poważnie pod uwagę. Tym samym zaprzepaścimy sobie szansę na jakikolwiek wpływ na dalsze treści w serii...

...czy naprawdę tego chcecie???

to dlatego wkurza mnie, gdy widzę jak ktoś umieszcza jakąś listę zachcianek z całą dłuuugą listą Ikarusów...


Temat dużych autobusów był już "wałkowany" i wniosek był jeden:
- w obecnej sytuacji, przy obecnej polityce wydawnictwa nie ma co na nie liczyć.

Co więc w takiej sytuacji zrobić?

Umówić się tutaj, na naszym forum, co do realnych i możliwych do zrealizowania modeli w kolekcji!

Ustaliliśmy, że może Jelcz 080 jest jeszcze realny z racji gabarytów i stąd ta propozycja. Równie chętnie wielu z nas widziało by polskiego Stara 28 lub Stara 200. Dalsza, jakaś dłuższa lista nie ma najmniejszego sensu. Takie rzeczy trzeba realizować metodą "małych kroczków", bo jakieś długie listy propozycji nie mają sensu.

To tyle w temacie. Myślę, że wyjaśniliśmy już ten temat wystarczająco, a jeśli ktoś znowu zacznie wyskakiwać z nierealnymi propozycjami, to proponuję uznać takie teksty za najzwyklejszy złośliwy spam i zgłaszać to jako nadużycie kolegom adminom.

Wiem, że to trochę radykalna propozycja, ale ile razy można pisać i wyjaśniać to samo i to tylko dlatego, że ktoś nie chce przeczytać te kilka zakładek wstecz. No na tym polegać powinno forum internetowe, że jeśli chce się coś sensownego napisać, to powinno się wpierw zapoznać z jego zawartością, choćby dlatego, żeby nie powielać tematów i nie pisać głupot.

To tyle z mojej strony jeśli chodzi o "opieprzanie" oraz moje propozycje dalszych działań itd.



Teraz na temat kolekcji - Mercedes W123 czyli "Beczka"

Model ładnie wykonany. Od środy jest u mnie w gablotce. Świetnie prezentuje się obok swojego poprzednika W115. Gdyby w kolekcji był jeszcze W111, to była by cała seria kolejnych generacji "Merców" "pod rząd" (od W110 do W123).

Ciekawostką jest kolor Merca - ten kremowy.
Jeśli ktoś nie wie, to na taki kolor malowano taksówki w RFN. Na bardzo podobny kolor pomalowany był Opel Rekord E z kolekcji taksówek z Amer Com. Sporo takich wysłużonych taksówek z dużymi przebiegami, była sprowadzana do Polski. W gazetce jest o tym mowa. Fajnie więc, że i taki drobny historyczny szczegół ktoś wziął pod uwagę. Nawet dzisiaj po polskich drogach jeździ jeszcze trochę takich kremowych Mercedesów, ale już nowszych generacji, sprowadzanych do Polski w latach 90-tych i współcześnie

  
 
Dobra schodzę na ziemię :] Autosan H9-03 z miniaturki Warszawa M-20 nr 44, w skali modelów 1:8 by mnie zadowolił. Już nic nie będę wymyslał. Dzięki za sprostowanie. Mogę wstawić fotki Jelcza 315M jak kupię.

[ wiadomość edytowana przez: railzg dnia 2014-11-02 00:50:13 ]

[ wiadomość edytowana przez: railzg dnia 2014-11-02 00:50:57 ]
  
 
No i mamy kolejny model w ZK Nr.7 Wołga Gaz 24.

  
 
A myślałem że pociągną dalej temat polskich aut i będzie nyska, tarpan... a dopiero potem inne
  
 
Co do jelcza, jak już pisałem, jestem za, bo sam już 2 razy pisałem do DeA w jego sprawie. Ten pojazd to jeden z priorytetów w 1:43. Dla mnie innym wielkim priorytetem jest niebieska avia furgon. Chcę przypomnieć, że Rosjanie mieli już taką w wydaniu gazetowym w Avtomobil na służbie. Dlatego forma jest (nie ma jej ani wspomniany jelcz ani stary), więc oni go wreszcie MUSZĄ nam go dac jako normalny numer. Przecież to auto to podstawa przedsiębiorstw np. Społem. Co o tym sądzicie?