Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 87

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Fatalnie. Może i byłby fajny ale w 1:43. Ale zaoszczędze chociaż bo na pewno nie kupię. Poczekam aż ktoś kiedyś wyda to w normalnej skali.
  
 
Już widzę każdy narzeka, a nie widział jeszcze modelu w realu.
Mi się podoba ten Ikarus i liczę na więcej Ikarusów i autobusów polskiej produkcji oczywiście w skali 1/72. Bo na 1/43 nie ma co liczyć jeśli chodzi o autobusy. Może kiedyś dorobię się większych modeli w słusznej skali. Na razie muszę się zadowolić tym co nam dają. A co do żuka jestem z niego bardzo zadowolony, jest o wiele lepszy od poprzednika, jeśli chodzi o detale. Pozdrawiam i czekam na dalsze nowe modele.
  
 
Cytat:
2014-11-23 19:29:00, Stachu19 pisze:
Już widzę każdy narzeka, a nie widział jeszcze modelu w realu. Mi się podoba ten Ikarus i liczę na więcej Ikarusów i autobusów polskiej produkcji oczywiście w skali 1/72. Bo na 1/43 nie ma co liczyć jeśli chodzi o autobusy. Może kiedyś dorobię się większych modeli w słusznej skali. Na razie muszę się zadowolić tym co nam dają. A co do żuka jestem z niego bardzo zadowolony, jest o wiele lepszy od poprzednika, jeśli chodzi o detale. Pozdrawiam i czekam na dalsze nowe modele.



No właśnie nie ma co narzekac Chcecie 1/43 to kupujcie od Classicbus
  
 
Mi tam skala 1:72 nie przeszkadza, wiadomo że w gazetce nie ma co liczyć na autobus w 1:43 no chyba że Jelcz 080

A w 1:72 już wyszło sporo pojazdów zarówno u DeA jak i Amercom, do tego jeszcze kolekcja autobusów Atlasa.

A właśnie jakie modele pojawiły się ostatnio w serii Edition Atlas ?
  
 
Co do pomysłu z przeróbką Ikarusów 260 na 280, drzwiami, przedziałami i oknami, to odradzam. Kupno 2 Ikarusów to 2 x 40zł = 80zł
Za taką kwotę można kupić Ikarusa w skali 1:43 do sklejenia z papieru z wydawnictwa ANSWER Kartonowa Encyklopedia Techniki (albo też ściągnąć go za darmo z pewnych ruskich stronek internetowych ) Fakt, że dłubanina z papierem, ale 1:43 no i macie już przegub ruchomy! Fakt, że troszkę za szeroki i trzeba go "trochę" poprawić. Ale tam jest tyle części, że jak się człowiek weźmie za ten model, to można go zrobić na poziomie Classicbusa!!!

Tak szczerze mówiąc, to jeśli chodzi o jakieś "karkołomne przeróbki" to zamiast piłować i frezować "Die casta", lepiej się zabrać za zrobienie tego samego modelu ale z papieru. O wiele mniej roboty jest paradoksalnie. Łatwiej jest podkleić coś, gdzieś tam skorygować długopisem, a później wszystko zamalować, niż "rzeźbić" wszystko w gotowym odlewie ze znalu. Piszę całkiem poważnie, bo znam to z własnego doświadczenia.

Znaczną większość swoich "dziwolągów", jakie robiłem, to zrobiłem właśnie na bazie kartonówek. Nawet się nie bawiłem na rysowanie przerabianych elementów na komputerze. Drukowałem elementy gotowych modeli "zwykłych" wozów i korekcje nanosiłem na wydrukowanych częściach długopisem. Każdy robi, jak mu najwygodniej, ale mówię jak to z własnych doświadczeń się nauczyłem...

Co do autobusów w skali 1:43, to hmmm gdyby nie ten nieszczęsny temat kolekcji "PRL". No co oni się tak uwzięli w tym polskim DeA na ten PRL??? Żebym nie został źle zrozumiany - sam zbieram modele z tej epoki, ale dlaczego to ograniczenie? Gdyby podpiąć pod kolekcję okres XX-lecia międzywojennego, to mogli byśmy mieć absolutnie wszystkie polskie autobusy z lat 30-tych w skali 1:43
Polskie autobusy takie, jak: Ursus A, Fiat 621 czy Chevrolet 157 są zbliżone gabarytami do Stara 660. Napewno by nie były większe od tego Jelcza 315
Niestety w całej serii jak dotychczas nie było wcale ani jednego auta sprzed 1939 roku, mimo iż pełno tych aut jeździło jeszcze w latach 50-tych...

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2014-11-23 22:54:17 ]
  
 
Cytat:
2014-11-23 22:44:59, Historyk1985 pisze:
Co do autobusów w skali 1:43, to hmmm gdyby nie ten nieszczęsny temat kolekcji "PRL". No co oni się tak uwzięli w tym polskim DeA na ten PRL??? Żebym nie został źle zrozumiany - sam zbieram modele z tej epoki, ale dlaczego to ograniczenie? Gdyby podpiąć pod kolekcję okres XX-lecia międzywojennego, to mogli byśmy mieć absolutnie wszystkie polskie autobusy z lat 30-tych w skali 1:43 Polskie autobusy takie, jak: Ursus A, Fiat 621 czy Chevrolet 157 są zbliżone gabarytami do Stara 660. Napewno by nie były większe od tego Jelcza 315 Niestety w całej serii jak dotychczas nie było wcale ani jednego auta sprzed 1939 roku, mimo iż pełno tych aut jeździło jeszcze w latach 50-tych... [ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2014-11-23 22:54:17 ]

Nasuwa się tutaj pytanie zasadnicze. Czy DeA przyjęło za okres PRL-u lata 1952-89 i dotyczy pojazdów wyprodukowanych w tym okresie ? Czy ewwntualnie zastosowano jakiś inny klucz do wyboru modeli ?
  
 
Panowie ! Dziś w Biedronce czeka na nas niespodzianka. Kolekcja MAN-ów w cenie 34,99 zł. Pojazdy są w skali... 1:32 !!





  
 
Trza bylo brac z Auchana
  
 
Cytat:
2014-11-24 11:01:40, Frdek pisze:
Trza bylo brac z Auchana

...Auchan da nam szanse jeszcze do 30 listopada !
"Mało casu, mało casu, kruca bomba..." - cyt. z filmu "VABANK"
  
 
Dziś dotarł do mnie Polski Fiat 126p z ZK.









  
 
Cytat:
2014-11-24 11:14:58, Piotr1-60 pisze:
...Auchan da nam szanse jeszcze do 30 listopada ! "Mało casu, mało casu, kruca bomba..." - cyt. z filmu "VABANK"



Hej, ale czy to pewne, że w Auchanie są one w prawidłowej skali 1:43?
No bo jeśli są też w 1:32 to mi się nie chce tam nawet iść...

Byłem dzisiaj w biedronie, no i tylko holownik, betoniarka i wywrotka no i wszystkie w 1:32 Nawet się wkurzyłem, że daremnie tam jechałem

Wymiary "prawidłowe" dla MAN-a w skali 1:43 to: szerokość - około 6cm, długość - około 19cm

No a nawet jeśli są w skali 1:43 w Auchanie to nie mam pewności, czy tam jeszcze cokolwiek jest...

No a do biedrony to w takim razie niech sobie idą teraz biedronie
  
 
Cytat:
2014-11-24 16:18:37, Historyk1985 pisze:
Hej, ale czy to pewne, że w Auchanie są one w prawidłowej skali 1:43 ?

...kol. Historyk1985 oglądąłem je kilka razy (w Auchan'ie) i potwierdzam, że skala w jakiej wykonano MAN-y to 1:43. Zresztą na moich poprzednich zdjęciach (z gaetki Auchan'a) widać skalę.

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-11-24 17:08:16 ]
  
 
Cytat:
2014-11-24 16:18:37, Historyk1985 pisze:
Hej, ale czy to pewne, że w Auchanie są one w prawidłowej skali 1:43?



Przeciez ktos juz chyba smieciare na Jelczu zmontowal... ale na innym forum. Wiec jakby skala sie nie zgadzala to wogole bysmy o nich nawet nie wspominali
  
 
no skoro tak, to pozostaje mi już tylko czekać aż ktoś kiedyś znów to da do sprzedaży.
Widziałem ile tego rzucono do biedronki - 3 sztuki i każda inna wersja.
Jeśli mam szorować do "Karolinki" w Opolu (tam jest ów Auchan) i nie mieć pewności, że od pań sprzedawczyń nie usłyszę "to było jakiś tydzień temu, wtedy trzeba było brać" no to mi się nie chce iść te kilka km w ciemno.
Dla mnie Zaodrze = za*upie. No przepraszam za to sformułowanie jeśli kogoś z Zaodrza obraziłem, ale mieszkałem te parę latek w centrum Opola, no i wiem, jakie to "odludzie". Jeszcze żebym mieszkał w Opolu, no ale jeśli mam w obie strony iść i później szorować na dworzec PKS, to już jest ładne parę km.

Wiem Piotrze, że chciałeś mi pomóc, ale jakoś lubię mieć w momencie zakupu dany przedmiot we własnych rękach. Zwłaszcza, że nie znam tej firmy. Gdyby to był np New Ray, to jeszcze wiem czego się spodziewać.
Pamiętam, jak kupiłem całą serię Polonezów Caro z Burago przez internet... Nie wiedziałem wtedy jeszcze, że tak bardzo są "skopane". Spodziewałem się poziomu z Welly, a okazało się, że Poldki z Burago to jakiś żart. Od tego czasu powiedziałem sobie, że ani przez neta, ani przez osoby trzecie nie będę nic kupować. Sam muszę mieć towar w ręce, pooglądać wszystko, wymierzyć i sam podjąć decyzję kupna...
  
 
Cytat:
2014-11-24 17:18:58, Historyk1985 pisze:
Wiem Piotrze, że chciałeś mi pomóc, ale jakoś lubię mieć w momencie zakupu dany przedmiot we własnych rękach. Zwłaszcza, że nie znam tej firmy.

...ależ nie ma problemu. Wszak to Twoja wolna wola. Z resztą ja też lubię "kupić, zapłacić i... mieć"
  
 
Wstukałem w necie hasło "Auchan Opole" znalazłem dokładny adres i telefon. Zadzwoniłem. No mam nadzieję, że pani sprzedawczyni mnie dobrze poinformowała. Podała mi nawet jakie autobusy tam jeżdżą... pożyjemy zobaczymy.
Teraz już tylko pytanie czy zdążę z terminem wyjazdu do Opola - mam tam i tak jechać "służbowo"... ale to już ode mnie nie zależy.

Ciekawe czy trafi mi się ten holownik i śmieciarka

a właśnie, co z tą śmieciarką? Były takie same zabudowy na Jelczach, jak w tym Manie? Bardzo by mnie to interesowało, bo taki Jelcz 315 z zieloną szoferką i z takim "pudłem" jeździł u mnie po mieście jeszcze jakieś 2 lata temu...

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2014-11-24 17:49:37 ]
  
 
Coś mi ta zabudowa z Mana wydaje się trochę inna niż te z Jelcza 315. Oto, jak to w Jelczu wygląda:





  
 
Cytat:
2014-11-24 17:47:08, Historyk1985 pisze:
Ciekawe czy trafi mi się ten holownik i śmieciarka a właśnie, co z tą śmieciarką? Były takie same zabudowy na Jelczach, jak w tym Manie? Bardzo by mnie to interesowało, bo taki Jelcz 315 z zieloną szoferką i z takim "pudłem" jeździł u mnie po mieście jeszcze jakieś 2 lata temu...

...pamiętam na Jelczach P 315M/325M zabudowy typu "Bóbr", typu SM-115 (śmieciarka szufladowa), JP Presko (śmieciarka bębnowa),

EDIT: Ta pomarańczowa zabudowa to SM 115.


[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-11-24 18:33:13 ]
  
 
A czy posiada ktoś zdjęcia tych modelików z Auchana? Nie będzie obciach postawić takiego modelu w gablotce obok abrexów, KAPów, ZKAPów itp?
  
 
Cytat:
2014-11-24 20:51:25, Citek pisze:
A czy posiada ktoś zdjęcia tych modelików z Auchana? Nie będzie obciach postawić takiego modelu w gablotce obok abrexów, KAPów, ZKAPów itp?

...zerknij na mój post z 17 listopada na 83 lub 84 stronie forum. Tam jest zrzut z gazetki Auchana.