Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wstawiam listę Polski modeli które powinny jeszcze znalezć się w KAP.
Są to modle które są na okładkach Warszawy M20 w skali 1/8.Wypisałem tylko te które jeszcze nie wyszły w naszej kolekcji.
Oto one:
Fiat 508
Fiat 666 RN autobus
Fiat 1300 i 1500 kombi 125 p
Fiat 1100 Coupe
Fiat 1500 Coupe
Nysa N 57
Nysa N 57 Sanitarka
Nysa N-63 M
Nysa 501 S
Nysa 501 F
Star 52
Star 21
Star 25
Star 66
Star 28
Star 29
Star 200-244
Star 200
Star 244 RS
Star 266 z nadwoziem SARNA I lub II
GACEK
PIONIER
MEDUZA
ALFA
BETA
DELTA
OGAR
Syrena 110
Syrena 105 L
Syrena 101
Syrena kombi
Syrena Mikrobus
Syrena 102 S
Syrena 103 S
Warszawa 210
Warszawa M20U
SAN H01-B
H-01-542-F01
SAN H25
SAN H27
Jelcz 043
Jelcz 315M
Jelcz 317
Jelcz Berliet PR 100
Autosan H9-03
Autosan H9-33




  
 
Ale oszpeta ten Ursus

No ale może będzie się dało urwać te akwarium
 
 
Cytat:
2014-01-11 16:56:24, marianok53 pisze:
Witam Chinczycy pewnie wzorowali sie na tym zdjeciu przygotowujac dla nas Ursusa mnie bardzo cieszy ta nowa aktualizacja wyd.specj PS. ciekawi mnie kiedy DeA da aktualizacje normalnych numerow?? Pozdrawiam Moze sroczka sie odezwie za niedlugo [ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2014-01-11 16:57:55 ]



to ewidentnie to zdjęcie - takie samo jak rysunek z okładki



@Stachu: brakuje Jelcza 080 !!! jak mogłeś...

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2014-01-11 23:13:47 ]



[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-01-12 11:55:32 ]
  
 
mam nadzieje ze nasz ursus bedzie z tylu tak wygladal jak wzorowany oryginal

Mam nadzieje ze kiedys w wydaniu specjalnym pojawi sie takie cudo


[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2014-01-12 01:19:13 ]
  
 
Cytat:
@Stachu: brakuje Jelcza 080 !!! jak mogłeś...



Jelcz 080 to chyba jedyny autobus jaki śmiało mógłby się pokazać w skali 1:43 No chyba że jeszcze Autosan H-6 (ale on chyba do seryjnej wszedł po upadku PRL)

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-01-12 09:39:49 ]
  
 
No tyle, że ten autosan jakby nie było ma podłoże w PRL, bo został zaprezentowany w 1984 roku. A do produkcji wszedł w 1992. Ja bym go mimo to widział w KAP
  
 
przydałby się Subaru 360,Peel P50,BMW Isetta
  
 
Jeśli chodzi o oś od C-330 to nic nie trzeba przerabiać. To co widać to jest tylko wzmocnienie. Wystarczy wymontować lub wyciąć ten drut. Zobaczcie zdjęcie w powiększeniu i rozjaśnieniu.
  
 
Zobaczymy jak bedziemy miec w rece jak jest naprawde ... przekonamy sie 24 ...
  
 
Witajcie.
Niektórzy znają mnie z syrena.gminanekla.pl
Co do ursusa - superowsko
Moje propozycje.
Ikarus 260(żeby chociaż w 1:72)
Żuk Pieczywo
Żuk pomoc drogowa (lub laweta)
No i do tego
fiat cc
Polonez Caro
Abstrakcyjne
Star meblowóz
Cadillac Fleetwood (do specjału jako auto Gierka)
No i przyczepkę rolniczą do ursusa (choć nie będzie miał haka)
Oraz Jelcz 080
  
 
Zapraszam do nowego wątku.
Przecieki i propozycje do kolekcji Kultowe Auta Prl.
  
 
Może i lepiej. Wszystkie te listy zachcianek typu golf 3 itp będą w innym miejscu
  
 
Cytat:
2014-01-13 11:30:35, golfpolo pisze:
Jeśli chodzi o oś od C-330 to nic nie trzeba przerabiać. To co widać to jest tylko wzmocnienie. Wystarczy wymontować lub wyciąć ten drut. Zobaczcie zdjęcie w powiększeniu i rozjaśnieniu.

Co do ośki widać wyraźnie, że wychodzi ze środka koła, więc koło jest na ośce zamontowane. Można zapewne ją zlikwidować i zastąpić pojedyńczymi ośkami na każde koło, ale pozostaje obawa że przy plastikowym podwoziu Ursusa uchwyty kół będą osłabione i mogą ulec złamaniu. Ale w przypadku gdy model będzie stał w gablocie nie ma to większego znaczenia. Inna sprawa, gdyby podwozie było metalowym odlewem będzie mocniejsze. Ośka przynajmniej w moim traktorku zniknie aby była zgodna z orginałem
  
 
Cytat:
2014-01-13 19:40:50, kaprl pisze:
Może i lepiej. Wszystkie te listy zachcianek typu golf 3 itp będą w innym miejscu



Nie przypominam sobie by ktos prosil o trojke ... najwyzej o dwojke ale nie o III.

... wiem ... czepiam sie ...

... Nowy temat moim zdaniem nie potrzebny ... :/ ... przekonajcie mnie zebym tam zagladal ...
  
 
Było, było. Większość z tych list niech tam będzie, ale prawdziwe przecieki, szczególnie od Sroczki poproszę do właściwego tematu
  
 
Przykro mi lecz nie będzie. Ten wątek jest właściwy i proszę go nie dublować pod innymi tytułami. Jest to sprzeczne z netykietą. Tu toczą sie wszystkie dyskusje związane z tematem KAP-u i jeden wątek na ten temat wystarczy.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
I tu sie w pelni zgadzam Bialy

kaprl - pare miesiecy temu zrobilem liste zachcianek forumowiczow z czterech roznych for (m.in. Motonews - wszystkie tematy o kapie)

... Spisywalem wszystkie modele jakie byly wymienione jako "propozycje do kapu" czy podczas konkursow (wymienienie samochodu podczas konkursu jest wedlug mnie w 50% rownoznaczne z chcecia jego posiadania) ... Do tego dodalem wlasne propozycje...

Z golfow byly wymienione tylko II i I cabrio
  
 
Ten Ursus nie ma ośki w przednich kołach.
A wiec można było...

Ursus_C325.JPG
 
 
Wystarczy w naszej 330 wyjąć ten drut. i zamiast tego zastąpić dwoma małymi gwożdziami.Gwozdzie przewlec przez te dziurki i przykleić kola do nich.Ja już mam pomysł i go wykorzystam.A przyczepkę można samemu zrobić też już ma pomysł na nią.
  
 
A to mój pomysł na przyczepkę do ursusa. Koła można wykorzystać z Stara 20 te z przodu oczywiście.