Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 44

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam co byście powiedzieli na takiego pro to typa w kolekcji:

Syrena P4
  
 
mi to raczej wygląda na samoróbkę Skrócona nysa z dachem od żuka stylizowana na syrenę Skąd masz zdjęcie i czy masz więcej ?
  
 
Cytat:
2014-05-19 21:42:29, Stachu19 pisze:
Witam co byście powiedzieli na takiego pro to typa w kolekcji: Syrena P4


A ja mam do Ciebie takie pytania :
- czy przeczytałeś czerwony napis na zdjęciu ?
- czy masz zgodę autora zdjęcia na dalszą publikację ?
- dlaczego nie podajesz źródła ?
  
 
Cytat:
2014-05-13 13:08:09, cichy_555 pisze:
a to Polonez Taxi we francuskiej serii taksowek



Już jest na ebay.

Cena od 100 zł w górę
  
 
...numery rejestracyjne KGT 3898 w warszawskiej taksówce ?
  
 
Na zdjęciu oryginału była niewyraźna rejestracja. Gdybym nie wiedział, że powinno być W to odczytalbym K.
Choć parę dni temu widziałem taxi warszawskie z białą rejestracją DW, ale to już inna epoka ...
  
 
Według Wikipedii ( czy to prawda trudno powiedzieć )

Tablice ciągników rolniczych

Zasób 1: KOC KOD
Zasób 2: KGT

Czyli mamy Poldka z rejestracją traktora
  
 
Nie dodałem że województwo koszlińskie
  
 
Cytat:
2014-05-13 21:59:11, przemo93 pisze:
...
Modelik moim zdaniem przedstawia więc taksówkę przystosowaną do realiów III Rzeczpospolitej Ludowej. Stąd lusterka w kolorze nadwozia,kalkomania na drzwiach,czy inna galeryjka na dachu.
...




zdjęcie z motonews

Ten sam polonez taxi tylko zdjęcie prawej strony auta.
Któreś z lusterek jest nie oryginalne, tylko które
  
 
O ile dobrze pamiętam do Polonezów "Borewiczów" były montowane lusterka przykręcane do drzwi typu Cromodora "chrom", Vitaloni też chrom, bądź czarne, także "podróby" krajowe. Później, gdy wszedł model '87 w narożnikach ramek szyb przednich wykonano okrągłe otwory pod regulowane od środka auta duże czarne Cromodory /z niebieskimi lustrami/ przykręcane centralnie dużą nakrętką średnicy kilku centymetrów, które wkrótce zastąpiono krajowa produkcją, przykręcanymi na bodaj trzy wkręty z białym lustrem. Cromodory szły sporadycznie na eksport, przede wszystkim na Francję.
Co zaś tyczy tablic warszawskiej taksówki zaczynających się od liter DW może to oznaczać, że auto jest wzięte w leasing i do jego zakończenia jest własnością banku, najczęściej mieszczącego się we Wrocławiu, lub jego bliskich okolicach. Z takim oznakowaniem już się spotkałem.

[ wiadomość edytowana przez: Cadi dnia 2014-05-24 00:32:46 ]
  
 
Otrzymałem dziś volvo i citroena da. Pięknie wykonane ale cytrynka ma domalowane wycieraczki przednie Hehe.
  
 
Dostałeś Volvo które wyjdzie dopiero na początku lipca ?
  
 
Cytat:
2014-05-24 09:53:10, kaprl pisze:
Dostałeś Volvo które wyjdzie dopiero na początku lipca ?



Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

VOLVO 343- data debiutu 14 maja
  
 
Citek płacz nad sobą Dostałem z prenumeraty Volvo (niebieskie) - dopiero teraz je dostałem bo mam prenumeratę oraz Citroena DS. Nie wiem dlaczego taki głupi tekst wpisujesz? Śmiać się czy płakać? No rycz sobie - nikt Ci nie zabrania. Chłopiec i płacze ha ha ha. Siebie komentuj specjalisto z bożej łaski.
  
 
To daj zdjecia tej cytryny ....

Co do wycieraczek to moim zdaniem DeA nas nie wykiwalo tak jak z Triumphem... Citroen mial na zdjeciu malowane, i malowane sa. Triumph mial odzielne a w rzeczywistosci byly ... kazdy wie jakie byly
  
 
Podobno w serii Bus Collection ma być Skoda Rto 706 PL. Słyszał ktoś coś o tym lub wie coś więcej? Info z konkurencyjnego forum pochodzi.
  
 
Sorki Kadrowiec zapomniałem o niebieskim Volvo. Zachodnie mi nie leżą i nie sprawdzam dokładnie co jest w kolejności wydawania
  
 
Ze Skodą 706 RTO to prawda. Ją też mam w strefie klienta.
  
 

A Skoda Rto 706 PL to nie jest ta co była w Czechach jako numer "startowy" tak jak jelcz u nas?
  
 
Jeśli chodzi o citroena ds w prl to znalazłem artykuł ile i kiedy ich sprowadzono do prl. W latach 50 tych 2 szt . W drugiej połowie
lat 60- tych 60 szt. dla administracji i mniej niz 20 szt dla osób prywatnych.

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/articles/print.php?id=347

[ wiadomość edytowana przez: golfpolo dnia 2014-05-25 11:17:08 ]