Hamulce tyl - nierowna praca - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
.Rozkręciłem dziś obie strony i tak:
1. Samoregulatory w cylinderkach rzeczywiście działają. Tu jest ok.
2. Odpowietrzyłem jeszcze raz tył. Z pół h pompowaliśmy.
3. Przy maksymalnie wciśniętum pedale hamulca mogę ręką obrócić tylne koło. Coś tu chyba nie tak ? Co prawda silnik wyłączony więc wspomagania brak, ale...
4. Z okolicy pompy hamulcowe wydobywa się przy wciskaniu pedału takie jakby skrzypienie. Jednak wcześniej też tak było.
5. W tej chwili jest lepiej (dużo lepiej), ale ostatnio jak z tym walczyłem to bezpośrednio po odpowietrzeniu też bylo ok, ale po kilku dniach się zbombało.
6. Przecieków brak.

Pomysły?

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-08-23 00:01:45 ]
  
 
Regulator?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
.Regulator? Gdzie to? Chodzi Ci o korektor?

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-08-23 09:16:57 ]
  
 
a pedał ci nie schodzi ?
  
 
Co znaczy "schodzi"? Robi się miękki, że przez pierwsze pół skoku w prawie wcale hamulce nie łapią.
  
 
.Na ile ząbków bierze ręczny? Ma być 4,max 5.jezelu więcej, to szukaj w korektorze hamulcowym, albo już zwyczajnie pompa nie żyje.


-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим

[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-08-23 16:41:55 ]
  
 
Cytat:
2015-08-23 00:00:26, Kamil_H pisze:
3. Przy maksymalnie wciśniętum pedale hamulca mogę ręką obrócić tylne koło.



Jak most wisiał w powietrzu to korektor hamowania mógł całkowicie odciąć tyle hamulce.
  
 
Most nie wisiał. Był podparty podnośnikiem. Idę obejrzeć ten korektor, wyregulować ręczny.
  
 
.Szybkie pytanie. Ten pręt co steruje pracą kolektora ma dwa ramiona dłuższe przyczepione do mostu i krótsze popychające tłoczek korektora. Czy te ramiona mają być w jednej płaszczyźnie?

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2015-08-23 20:55:15 ]
  
 
Ok poskładałem, przeczyściłem. Korektor działa. Narazie hamulce żyleta. Zobaczymy jak będzie dalej.
  
 
jak się sytuacja powtórzy to wymień lub wywal korektor
  
 
a jak odpowietrzalem to wylecialo powietrze>>>???
bo ja chyba mam to samo,,,
jak odpowietrzylem to wylecialo i bylo jak w nowym --pojeżdzilem troche i znowu lipa!!!
  
 
Inie, odpukać, narazie działa. Oczyściłem korektor z błota, dałem smary. Zobaczymy. Pewnie znowu się zpierdzieli jak się zimno zrobi.