Dobra instalacja gazowa do Accorda 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od pewnego czasu przeglądam różne fora. Lecz nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie. Otóż chciałbym założyć instalację do hondy. I znalazłem zbyt wiele opcji. Z czego jestem bardzo rad, lecz uniemożliwia mi to podjęcie decyzji. Czytałem wiele o możliwościach konfiguracji, dzięki którym można ustawić mieszankę i jej wielkość . Dzięki czemu można zyskać wiele na mocy. Ale nie po to zakładam ten temat. Co zaproponowalibyście mi do accorda 2.0 ? Chodzi mi o instalację, proszę o pomoc.
  
 
Witam chciałbym coś dodać. Znalazłem coś ciekawego i postanowiłem dodać to do swojego zapytania. A mianowicie chodzi mi o ciekły wtrysk. Po raz pierwszy spotykam się z taki sformułowaniem dotyczącym lpg. Podobno jest o wiele lepszy niż zwykły gaz. Czy ktoś spotkał się z taką instalacją?
  
 
Ciekły wtrysk to nowość która jest bradzo kosztowna. Może przesadziłem o nowości ale jestem pewien, że napewno jest to innowacyjne podejście do gazu. Możesz odpalać na zimnym silniku, co dotychczas było nie mozliwe na gazie. Ceny zaczynają się od 4 500 zlotych. Koszty są wysokie a to przez to iż gaz może zastąpić całkowicie benzynę.

Powinieneś zainteresować się instalacjami staga. To bardzo dobra instalacja która powinna cię zadowolic. Musisz mi podać kwotę jaką chcesz poświęcić. To wtedy coś dobierzemy. Przemyśl jeszcze kwestię umiejscowienia zbiornika z gazem. Mógłbyś tutaj wstawić mniejszy zbiornik coś wielkości ala koła zapsowego. Albo trochę większy ale to zajmuje sporo miejsca w bagazniku.

Daj znać co i jak.
  
 
Rozmawiałem z kolegą podobno honda kocha instalacje brc.
  
 
No tak czytałem o tym. Tylko jest jeden minus podobno mają one wbudowany ogranicznik . I można tego użyć tylko 5 razy !
To bardzo ciekawe ale powinno być dostępne non stop. Nie wiem czemu nie chcą wprowadzić tego jako coś normalnego ;/ A stag też ma ogranicznik niestety.
  
 
Cytat:
2015-03-04 23:36:34, Antekk1 pisze:
No tak czytałem o tym. Tylko jest jeden minus podobno mają one wbudowany ogranicznik . I można tego użyć tylko 5 razy ! To bardzo ciekawe ale powinno być dostępne non stop. Nie wiem czemu nie chcą wprowadzić tego jako coś normalnego ;/ A stag też ma ogranicznik niestety.



Gdybyś nie miał tego ograniczenia to miałbyś problem. Chodzi tu o nienadużywanie tego przywileju. Nie można robić tego non stop, nie jest to specjalnie zablokowane przez producenta. A nawet wręcz przeciwnie. Gdyby producent nie chciał tego umożliwić nie miał byś tego. Chodzi tu o to, że nie jest to do końca dobre. Uwierz mi, gdyby było to w dobry sposób skonstruowane (i bardzo producenci chcą to osiągnąć) to było by to rewolucją. Ponieważ można by było wymienić benzynę całkowicie na lpg.

Według mnie powinieneś pojechać do mechanika. On da tobie kilka propozycji. A potem jak wrócisz do domku to przemyślisz wszytko na spokojnie. To najlepsze i najlżejsze co można wymyślić. Ja albo ktoś inny może mówić co masz włożyć, jak, i gdzie. Ale potrzebujesz fachowego doradztwa. Tu na forum jest dział z warsztatami lpg przeszukaj go.
  
 
Cytat:
2015-03-07 17:36:03, Karnyjony pisze:
Gdybyś nie miał tego ograniczenia to miałbyś problem. Chodzi tu o nienadużywanie tego przywileju. Nie można robić tego non stop, nie jest to specjalnie zablokowane przez producenta. A nawet wręcz przeciwnie. Gdyby producent nie chciał tego umożliwić nie miał byś tego. Chodzi tu o to, że nie jest to do końca dobre. Uwierz mi, gdyby było to w dobry sposób skonstruowane (i bardzo producenci chcą to osiągnąć) to było by to rewolucją. Ponieważ można by było wymienić benzynę całkowicie na lpg. Według mnie powinieneś pojechać do mechanika. On da tobie kilka propozycji. A potem jak wrócisz do domku to przemyślisz wszytko na spokojnie. To najlepsze i najlżejsze co można wymyślić. Ja albo ktoś inny może mówić co masz włożyć, jak, i gdzie. Ale potrzebujesz fachowego doradztwa. Tu na forum jest dział z warsztatami lpg przeszukaj go.



Dzięki. Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, raczej spotykam takich mądralów. Co to wszystko wiedzą i doradzają bóg wie co.
Ale posłucham twojej rady. I nawet znalazłem sobie już warsztat w Warszawie.
  
 
Byłem u mechanika.
Miałeś rację zupełnie inna rozmowa. Omówiliśmy na czym mi zależy i czego oczekuje. Nie spodziewałem się takiej rozmowy. Przyzwyczaiłem się raczej do buraków, do których moje słowo nie dociera. A tu nawet porozmawiać można było. No grunt, że samochód oddany i niedługo będzie.
  
 
Cytat:
2015-03-10 10:24:19, Antekk1 pisze:
Byłem u mechanika . . . Przyzwyczaiłem się raczej do buraków, do których moje słowo nie dociera. A tu nawet porozmawiać można było . . .



Stary moi znajomi to mechanicy. . .
Chodziłem kiedyś do technikum/liceum teraz to już nie istnieje hoża. Tz. jest ale nie tam gdzie była, no i może mają teraz lepiej. Ale proszę nie klasyfikować wszystkich do jednego worka tylko dla tego, że jedna osoba jest dla ciebie &&&sko niemiła. Bo obrażasz tym innych. Ni chcę cię pouczać ale to tak samo mnie denerwuje ja porysowane drzwi w samochodzie. Nic mi to praktycznie złego nie robi, ale bardzo mi to nie pasuje. Więc jak możesz to pisz w ten sposób, mechanik do którego jeździłem to cham. Albo coś takiego ale nie obrażaj innych. Bo sam wychodzisz na buraka . . bucu.

Ale możesz pokazać jak ci zainstalowali instalkę.
I nie pisz tak więcej

[ wiadomość edytowana przez: Karnyjony dnia 2015-03-11 20:17:58 ]
  
 
Nie bądź taki emocjonalny . . . po prostu takich spotkałem.
A zdjęcia wkleję. Postaram się jeszcze dzisiaj, zobaczymy jak to wyjdzie.
  
 
  
 
Kosmicznie to to zrobione nie jest. I z tego co widziałem to nawet się nie pochwaliłeś u kogo to zrobiłeś.
Ale jak ci się jeździ na tej instalacji?
Dobrze odpala, płynna zmiana i najważniejsze czemu taka mała butla.
Było dać 50. Zawsze to więcej gazu. A tak to w tracie padniesz.
  
 
Coś nie gra? Czy mnie straszysz.
Montowałem w Energy gaz Polska, a konkretniej to na ostrobramskiej.
Butla wcale nie jest mała. Powiem więcej w mieście w zam raz. Ile toto pali spokojnie na 400km mi starczy. To nie jest takie małe jak ty sądzisz. Owszem mogłem dać 50 ! Tylko gdzie ja bum to wsadził? Chyba na siedzenie pasażera. Już nie wydziwiaj człowieku, bo paranoi dostane. Jest dobrze i głupot nie pisz.
  
 
A weź jakoś te zdublowane posty usuń, zobacz jak to wygląda.
Zaraz do admina napiszę, że sobie liczbę postów nabijasz.
  
 
Pożartować sobie nie można ? Wygląda dobrze, nie martw się to tylko żart. A butla mogła by być większa. Ja zawsze zapominam zatankować dlatego zaproponowałem większą butlę. Tak z zamiłowania do zapominania. A to nie wiem co się stało. Może jak admin albo moderator to zobaczy to to poprawi. Przynajmniej taką mam nadzieję.
  
 
I co tam u ciebie ? Nadal wszystko śmiga i byczy.
Czy się posypała.
  
 
Co do większej butli,to jest ona przede wszystkim praktyczna bo nie musisz tankować co chwilę,więc to tylko plus. Poza tym skup się na samej instalacji,aby była dobrze wyregulowana,np dla mnie dobrą jest BRC.
  
 
Są także inne równie dobre instalacje jak Zenit czy Stag nad którymi spokojnie możesz się zastanowić do Accorda 2.0 to silnik podatny na lpg.
  
 
Cytat:
2015-09-30 10:55:57, Bracks_pl pisze:
Co do większej butli,to jest ona przede wszystkim praktyczna bo nie musisz tankować co chwilę,więc to tylko plus. Poza tym skup się na samej instalacji,aby była dobrze wyregulowana,np dla mnie dobrą jest BRC.


Dokładnie dobrym rozwiązaniem będzie instalacja gazowa BRC SQ 32 .