21063 1300SL 1989 - mpl

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam podzielę się swoją historią z Ładą 21063 1300SL w której to silnk jest jednak 1200, skrzynia 4ka.

Szukając jakiegoś Fiata 125p do nabycia, zrobienia i jeżdżenia na co dzień natrafiłem przypadkiem na Ładę 2106 i od razu chciałem ją mieć. Obejrzałem jedną i ją kupiłem.

Pojechałem do faceta ponad 240km... na miejscu okazało się, że:

- blachy z zewnątrz średnie, ale bez dziur,
- silnik suchy, mocny, itd.
- podłoga zdrowa
- zawieszenie bdb
- brak świateł pozycyjnych z tył... - podłączyliśmy przedłużaczem dosłownie trochę na zewnątrz, trochę w środku, na skrętkę... parę zł upuścił na to.. o przygodach z tym patentem później...

Więc po ponad godzinnych oględzinach, jeździe próbnej... okazało się, że umowę podpisałem o 23:58...

Dziewczyna w Pajero, ja w Ładę i na stację... w Kostrzynie nad Odrą - tam Łada już nie chciała zapalić drugi raz... : ) ale jakoś poszło, trochę na pych, trochę rozrusznikiem załapał...

Noc, zimno (Wrzesień 2013) - zawór od nagrzewnicy się okazało był zepsuty... - dobrze, że w Pajero był kocyk, na którym pies jeździ...

Już jej później nie wyłączałem na postojach...

około godziny 4:30 zaparkowaliśmy pod domem w Jeleniej Górze...

Dnia następnego pojechałem do znajomego mechanika, na oglądanie... to po drodze zaskoczył przełącznik od świateł i zapalił mi się przewód przedłużacza... dużo dymu, iskry - ludzie dziwnie się patrzyli jak zjechałem na pobocze... dobrze, że był na skrętkę połączony w połowie przewód to przerwałem i skończyło się na zadymionej kabinie...

Później, plany, oględziny, poszukiwania blacharza, lakiernia itd. Przez przypadek nawiązałem znajomości z człowiekiem, który prowadził serwis Łady w wiosce obok mojego miasta.. teraz restauruje Saaby stare : ) - dał mi bagażnik części i sprzedał parę blach... ma jeszcze chyba silnik 1,5, albo 1,6 nowy w szopie

Łada wylądowała u Pana Witka... dawnego pracownika tego serwisu i fana Łady : )))

Ustaliliśmy szczegóły, nakupiłem części... do końca lipca 2014 ma być gotowa : )

Taką ją nabyłem:









Tutaj jak wyglądała 7.07.2014






... i na koniec felunie : )



Tutaj link do całego albumu - będę uzupełniał

Lada mpl

Na razie tyle...

Na co dzień pewnie jakieś 14" zamontuje amelininowe, ale na pewno nie te czarne blaszaki ze zdjęcia
  
 
Auto bardzo fajne przygody pewnie niezapomniane ale i wrażenia również takie będą o czym mogę Cię zapewnić.
Życzę udanych napraw i miło spędzonego czasu przy niej
  
 
1200??? Na pewno? jakie masz oznaczenie silnika?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2014-07-11 22:05:30, andrzej_krakow pisze:
1200??? Na pewno? jakie masz oznaczenie silnika?



nr bloku: 011
nr głowicy: 21011 0757896

i jest rozrząd na łańcuchu 114 ogniw... to coś mówi?
  
 
Tak, mówi to ze jest to typowy 1300 na łańcuchu montowany w 2101 i 2106

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Również montowany w 02, 03 i najciekawsze, też w nivach.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Czyli, 1300 z rozrządem jak od 1200?

Dzięki za wiadomości - dlatego właśnie warto "być" na forum : )

[ wiadomość edytowana przez: mpl dnia 2014-07-12 11:20:04 ]
  
 
Z nowości:

Buda jest już polakierowana,

silnik złożony, ale cieknie z gaźnika, więc muszę nabyć zestaw, zawory wyregulowane, okład chłodzenia wyczyszczony i uszczelniony, przewody, żarówki, oleje w silniku, moście skrzyni - wymienione, nowy płyn hamulcowy, układ odpowietrzony, uszczelki drzwi, światła nowe...

zawieszenie już jest zrobione, wydech też, felgi i opony są, kołpaki też,

składa się powoli : )

Zdjęć na razie nie mam bo nadal stoi sama buda tak jak było wizualnie bez zmian wielkich,

Wrzucę później galerię z całości remontu

Tapicer jest umówiony na 18 sierpnia


Już się nie mogę doczekać przejażdżki pierwszej : )
  
 
Tak teraz wygląda, wstępnie spasowane...







  
 
Ładnie, naprawdę ładnie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2014-08-06 18:34:12, andrzej_krakow pisze:
Ładnie, naprawdę ładnie.



Na żywo jeszcze ładniejsza... już się nie mogę doczekać ; )
  
 


Jedna rada - zdejmij ramkę i przykręć rejestrację bezpośrednio do pasa. Zobaczysz, że auto zyska na prezentacji z tyłu.


Generalnie 2106 w bieli to coś fantastycznego, z niecierpliwością czekam na fotki z zakończonych prac.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam

Ten ogromny wlot powietrza na słupku C to tak mam byc ???
To nie jest od 2105/7 ???
Tomek
  
 
Tomcio, to jest dużo młodsza Łada, dlatego tak już jest. Tapicerke na drzwiach też ma już od 07.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Może racja z tą ramką, na razie jest tak na wstępie, zderzak, też nie jest wyprostowany ani spasowany do końca.

Tak jak Szoko pisze, 1989 to już wstawiali, lusterka czarne, wloty duże, nakładki na progi od 2107, bez nakładek chromowanych na ranty itp. w środku czarno i bez weluru.
  
 
Kolego chyba tego szukałes
  
 
Cytat:
2014-08-10 07:43:11, glod pisze:
Kolego chyba tego szukałes




Dokładnie tego... tylko teraz jak to tam u nich kupić : )
  
 
do Czechów pisałem (po czesku i angielsku) to mnie olali...

a teraz 3 nowe foty : ) Łada lekko zakurzona to się nie błyszczy tak jak trzeba, jeszcze drzwi będą dopasowywane, a zderzak prostowany i polerowany, no i mam odnowioną tapicerkę, taką jak chciałem - jasny szary welur z oryginalną dermą, naprawione zagłówki itp. przednie siedzenia już wcześniej zawiozłem... w środku były podklejane, prostowane itp. trochę to kosztowało, ale siedzenia na prawdę ładnie wyszły : )

foty:



Emblemat trzeba pomalować.





  
 
Siedzenia nie mają przeszyć?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2014-09-02 05:33:00, SzokoLada pisze:
Siedzenia nie mają przeszyć?



Mają, ale nie chciałem takich chamskich grubą nicią, ta tkanina też mocno zmienia odcień i pod tym kątem to się zlewają z resztą.