Morphio"s Frankenstein - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jeśli chodzi o radyjko to polecam tu popatrzeć. nie jest to radjo cyfrowe a jakość odbioru jest ok, pod warunkiem że nie jest się akurat w mieście, w którym jedną stację dzieli 0,2 MHz od drugiej bo się nakładaja ale w polu odbiera cacy. niestety nie sprawdziłem jeszcze podrtów USB i SD ale to na dniach Szoko, nie denerwój sie, emde się kurtularnie puta przecież
  
 
acha, połowa danych "technicznych" radia to pomyłka to jest radio Fm z SD i USB, żadne AUX itd... wyjście jest 2x??W a nie 4x45w .. żadne czincze itd... 2 kable zasilania, 2 kable na głośnik i antena
  
 
Adaśko, a co to za kartki papieru na szybach?
  
 
Miałem takie radio w Lancii Y10. Na początku było ok, po dwóch tygodniach się zrypał filtr przeciwzakłóceniowy i "miałem symfonię wizgu" w głośnikach, po kolejnych kilku dniach padł czytnik USB i wtedy wywaliłem je do śmieci, nie próbując nawet reklamować
Życzę Ci, żeby Twój egzemplarz to był ten składany przez "najedzone chińskie dziecko", mojego składał chyba mały monter przed tradycyjną miską ryżu...
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
jak je szlag trafi to pewno też do śmietnika go zdeponuję i wtedy kupię jakiegoś neona a na szybach wszystkich wozideł jest ogłoszenie sprzedaży mojego VWeja
  
 
po raz kolejny dłubałem dzisiaj w gaźniku i .................. po przestudiowaniu książki, rozebraniu drugiego gaźnika i dokładnych badaniach, czyszczeniu, ustawianiu i regulacjach, burza mózgu i huj, .................
przypadkowo wkłądając gaźnik na swoje miejsce zauważyłem że w niecce w kolektorze, w miejscu w które wkręcona jest taka dysza, zwężka, kryza czy jak tam kto to zwał, stoi paliwo. generalnie powinno ono spłynąć a stoi ?!?! przeczyściłem, znaczy przedmuchałem rurkę i założyłem gaźnik na swoje miejsce, przy okazji całego zajścia wymyśliłem że chcę zabaczyć co się dzieje w aparacie zapłonowym i wyciąłem dziurę w kopółce. muszę stwierdzić że się lekko zdziwiłem gdy się okazało że aparat a właściwie jego podciśnieniowa część zamiast przyśpieszać opuźnia zapłon. wziąłem stroboskop, i jakie było moje zdziwienie gdy się okazało że mam ustawiny zapłon na negatyw !!! szybka korekta i ...................... szok silnik chodzi jak ta lala jest power i dynamika, jeśli można o czymś takim tutaj w ogóle wspomnieć obie przepustnice się zajebiście otwierają a silnik ryczy jakby miał 1000 PSów

taki przyrząd - narząd sobie zrobiłem i zobaczyłem co się dzieje w aparacie polecam tjuner'om i regulatorom



cały knyf polega na tym że korzystając ze stroboskopa widzimy co sie tam dokładnie dzieje i jak to reaguje na zmianę obrotów lub nie

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2014-11-10 23:21:36 ]

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2014-11-10 23:22:05 ]
  
 
nazbierałem znowu trochę fantów i wziąłem się do roboty dzisiaj wywaliłem cały przedni zawias i odseparowałem części do regeneracji od plewów wahacze i kilka innych dupereli idą do piachu bo wyglądają paskudnie, potem je obspawam i wzmocnię a na koniec do proszku na standardową czerń



tu trochę nowych fantów od pana z Tuczemp



oraz Ładna na stojakach i bez zderzaka, teraz będę mógł na spokojnie przymierzyć zderzak od 7ki i przemyśleć kolejne mody

  
 
brak floty skłonił mnie do odłożenia pewnych planów do wiosny, poza tym chciałem juz pojeździć bo nie po to ją mam żeby w garażu stałą lub na kołkach poczyściłem co trzeba było i poskładałem do kupy na przednich nowych sprężynach - 1,5 zwoju czyli około 50mm na kołach a na tył założyłem sprężyny z rajdówki, te z poloneza z podobnym efektem obniżenia. Do tego część nowych gum na drążkach, amortyzatorach i sworznie, śrubki i takie tam tyle złomu wyleciało



efekt pośredni między tym co było a co mam w planach założyłem też wycieraczki na lampy i doszedłem do wniosku że na razie nie zmieniam zderzaka na 7kowy a spróbuję wypolerować te na szkło ale też chyba dopiero n wiosnę następny etap to chyba bagażnik na dach i zbieżność



mam wrażenie że siedzą teraz podobnie a zmarzłem w .....



  
 
Robisz robotę chłopie! Zajebiście mi się podobają obie sztuki
Siódemka wydaję mi się, że siedzi z tyłu niżej mimo wszystko, efekt pośredni jest już dobry ale nie dość dobry.
Bagażnik dachowy jak mówisz obowiązkowo musi być a jakie kółko planujesz wstawić??
  
 
daleko idące plany są a co do kół to tak sobie myślę, że te felgi co mam założone + poszerzenie 1,5" na przodzie i 2,5" na tyle żeby balona rozsadzić, wymyśliłem też sobie białe pasy na oponkę bo nie są wcale aż takie drogie te nakładki choćby takie jak te tutaj , tylko nie wiem jak to wyjdzie z rozepchaną oponą i niewiem jeszcze jakiego koloru wtedy felga będzie pasować ale chyba czarne alboo czerwone ? albo białe z czerwonym rantem daleko jeszcze puki co natomiast po rozmowie z Szokoladem wydaje mi się że jeszcze niżej ją spuszczę na glebę
  
 
a próbował już ktoś z was polerować aluminium zderzakowe ?
  
 
i takie kołpaki
  
 
Ja próbowałem i w 07 i w 05. W Siódemce dobra pasta i efekt rewelacyjny, w Piątce jakiś dziwny stop jest, próbowałem na wiele sposobów i efekty były niezadowalające, żeby nie powiedzieć tragiczne. :/

Też z chęcią dowiedziałbym się czy zderzaki w 2104 i 2105 idzie jakoś ogarnąć...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja próbował. Idzie pięknie. Pasta oczywiście AUTOSOL, koniecznie METAL POLISH.
  
 
Cytat:
2014-12-04 18:32:16, emde pisze:
W Siódemce dobra pasta i efekt rewelacyjny



Polerka mechaniczna czy ręczna?
  
 
Ja poleruję zawsze ręcznie. To już takie zboczenie u mniejakkiedyś sobotnie mycie aut przed blokami.

Natomiast śmiało możesz szukać tego co Szokolada napisał w swoim poście. Sam używa od jakiegoś czasu a i u nas w sklepie ludzie coraz częściej o nią pytają.

>> więcej informacji <<

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja polerowałem w swojej 04. Idzie bardzo łatwo. Robiłem bez obróbki najpierw papierem, tylko odrazu pastą.
  
 
Moim zdaniem szeroka stal i dyplomatka nie wygląda za dobrze, jak już to wąska stal z dyplomatką
  
 
Cytat:
2014-12-04 18:08:49, morphio pisze:
wymyśliłem też sobie białe pasy na oponkę bo nie są wcale aż takie drogie te nakładki choćby takie jak te tutaj


Te nakładki to chała, wyglądają dobrze jak nowe, jak pojeździsz to zaczną odstawać - nie polecam.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
dobrze wiedzieć czyli szeroka stal i malowanie felgi i rantów będzie na miejscu