Dobór sprężyn

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Jak w temacie potrzebuję wskazówek, sugestii w sprawie doboru twardości sprężyn do przedniego zawieszenia w Fiacie 126p, w którym zamierzam zamienić resor na wahacze.
  
 
A podasz może wymiary wachaczy i punkty mocowania ? Czy może będziesz je dorabiał pod sprężyny
  
 
Punkt mocowania standardowy dwie szpilki od resora długość 27 cm do mocowania w zwrotnicy, nie wiem tylko jak jeszcze zamontuję amortyzator, czy będzie w standardowych mocowaniach czy do dolnego wahacza przy zwrotnicy, chodzi mi głównie mniej więcej jak twarda sprężyna ma być, jak to policzyć
  
 
Seryjny 126p ma podział masy 40% przód 60% tył. Myślę, ze należny 40% z dopuszczalnej masy całkowitej przeliczyć na kN (kiloniutony) i wtedy mamy obciążenie osi przedniej. Tyle MINIMUM muszą utrzymać przednie sprężyny.
  
 
Cytat:
2014-09-24 14:34:56, R1-E pisze:
Seryjny 126p ma podział masy 40% przód 60% tył. Myślę, ze należny 40% z dopuszczalnej masy całkowitej przeliczyć na kN (kiloniutony) i wtedy mamy obciążenie osi przedniej. Tyle MINIMUM muszą utrzymać przednie sprężyny.


weź jeszcze pod uwagę przełożenie wynikające z pkt mocowania jej do wahacza/zwrotnicy i tak dalej.