Zakup używanych części blacharskich - na co zwrócić uwagę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wstępie chciałem wszystkich serdecznie przywitać na forum - Witam

Jestem posiadaczem Hondy Civic VII 2004r. i mam problem z rozpoczynającą się korozją na masce oraz klapie bagażnika. Elementy były malowane ok 4 lata wstecz - po lekkim dachowaniu.

Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowych elementów - najlepiej w tym samym kolorze i udało mi się takie znaleźć. Sprzedawca twierdzi, że elementy są w stanie bardzo dobrym, bez śladów uszkodzeń, rdzy itp. W czwartek będę widział elementy na żywo i zastanawiam się na co zwrócić uwagę, aby za rok znowu nie borykać się z tym samym problemem?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
  
 
Używki to zawsze ryzyko, kupuje się z młodych rozbitków
  
 
Jeżeli mowa o częściach używanych a szczególnie tych blacharskich to koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich stan bo mozna się mocno rozczarować.
  
 
Właśnie w tym jest problem, że używki nigdy do końca nie będziesz pewien, tego typu elementy najlepiej 3 razy obejrzeć. Ale zawsze dobrą radą jest wziąść kogoś ze znajomych z sobą i nie chodzi tu tylko, że ma on się lepiej znać tylko o chłodne spojrzenie. Ty juz jesteś nastawiony na zakup chcesz je kupić, Osoba będąca z Tobą ma zupełnie inne spojrzenie patrzy z innego punktu widzenia łatwiej przychodzi jej chłodna kalkulacja i właśnie jej opinia ma przy takich zakupach jest niezmiernie istotna.
  
 
Co do znajomego który doradzi,to oczywiście jak najbardziej warto,szczególnie jeżeli ma wiedzę z zakresu motoryzacji i moze obiektywnie ocenić czy dana cześć w ogóle nadaje się d użytku.
  
 
Niestety kupno używek to spore ryzyko, bo często trudno jest ocenić co tam dokładnie jest pod lakierem.