Jakie amortyzatory wybrać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam, mam problem ponieważ w moim aucie konieczna jest wymiana amortyzatorów na tylnej osi, samochód to Volvo s60. Mechanik mi już jakiś czas temu wspominał o złym stanie no i w końcu przyszedł ten dzień kiedy to trzeba wymienić amortyzatory. Chciałbym się was zapytać jakiego producenta i rodzaj byście mi polecali, gazowe, olejowe? Co sądzicie?

  
 
Kayaba to jedna z najlepszych firm,jest droga ale za to masz pewność co do jakości w wielu kwestiach i trwałości np zawieszenia,amortyzatorów. Podaj jaki budżet posiadasz na ten cel i wtedy będziemy mogli przedstawić także swoje propozycje.
  
 
Tylko pytanie czy ta jakoś jest za odpowiednią cenę, bo jeśli jest zbyt wygórowana to ja bym się zastanowił.
  
 
Akurat w tym przypadku zaufaj mi,że jest o czym świadczą chociażby opinie na wielu forach dotyczące właśnie tych konkretnych amorków i firmy. Taniej rzecz jasna kupisz w dobrym sklepie internetowym z częściami.
  
 
A jaki budżet posiadasz na ten cel Bo to bardzo ważna informacja bez której ciężko będzie nam cokolwiek doradzić,poza tym wybór masz szeroki bo np Sachs lub droższa Kayaba to moim zdaniem ciekawe propozycje,solidne i niezawodne. Niektórzy chwalą także amorki Monroe.
  
 
Ja to radze Ci isc do dobrego mechanika i sam Ci doradzi. Ja wierny jestem wajbex.pl od wielu lat i nie musze martwic sie ze cos jest nie tak. Znaja sie tam na rzeczy.
  
 
Wajbex = sprzedać i zapomnieć. Jakkolwiek reklamacja = Ty zepsułeś bo źle zamontowałeś. Jeżeli jest usterka fabryczna = nie znasz sie i źle zamontowałeś. A jeżeli już łaskawie rozpatrzą po wielu pretensjach to samemu trzeba się tym zainteresować bo nie informują. Kiedyś sie tam zaopatrywałem ale to było kiedyś. Teraz ODRADZAM ! I podejrzewam, że sfrustrowana firma traci klientów i taki wpis nie tylko na tym forum !

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
...miałem dokładnie tak samo z reklamacją akumulatora firmy CENTRA. Nie uznali "bo nie"
Więc dobrze wiedzieć o firmach mających takie podejście do klienta

Mnie ciekawi, czy ktoś współcześnie produkuje amortyzatory tylne nadające się do takich wozów jak Nysa...

...Choć wiem, że raczej będzie to chyba "trudny temat"
  
 
miał ktoś może do czynienia z amortyzatorami firmy "STATIM"?

Chodzi mi o przednie amortyzatory do samochodu Nysa 522. Ewentualnie tylne też, bo na dzisiaj robię przód, ale w przyszłości czeka mnie też i tylny most...

Ewentualnie jakich jeszcze firm amortyzatory były by dobre dla samochodu Nysa?
  
 
Cytat:
2015-12-09 19:01:52, Historyk1985 pisze:
miał ktoś może do czynienia z amortyzatorami firmy "STATIM"? Chodzi mi o przednie amortyzatory do samochodu Nysa 522. Ewentualnie tylne też, bo na dzisiaj robię przód, ale w przyszłości czeka mnie też i tylny most... Ewentualnie jakich jeszcze firm amortyzatory były by dobre dla samochodu Nysa?



Osobiście do czynienia z nimi nie miałem, ale kolega twierdzi że są w porządku. Ponadto do Nysy będzie Ci ciężko znaleźć coś innego.
  
 
oryginalnie w Nysach były chyba amortyzatory firmy Krosno.
Firmę Statim odradził mi pewien "nysiarz" na innym forum...

Podobno pasują zamiast tych przednich Nyskowych - tylne od Mercedesa W123 "beczki".
Muszę pogadać ze znajomymi "mercedesiarzami" czy kto nie ma jakiegoś na wzór - luzem.

sprawa jest do sprawdzenia - jeśli coś spasuje, to o tym napiszę jaki typ pasuje do Nysy, a jak nie - to zawsze mogę kupić te Statim...

Podobnie jest okazuje się z oponami. Oryginalnych "Stomili" do Nysy nie robią. Nie robią opon o oznakowaniu: "6,50 R16", a przynajmniej ciężko je dostać, ale okazuje się, że firma "Bridgestone" produkuje (albo przynajmniej produkowała) takie same opony, ale oznaczone według innej "nomenklatury" - takiej, jak według schematu opon najczęściej stosowanego we współczesnych osobówkach... a wyglądały chyba identycznie jak moje "oryginalne" Stomil z 1985 roku, na jakich stoi obecnie moja Nyska...