Accent pomocy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Auto to Accent rok 2000, 1,3 benzyna model LC.
Czasami nie chce odpalić. Brakuje wtedy mu iskry. Jak przy starej generacji silników to było raczej proste to tutaj się delikatnie gubię.
zastanawiam się w czym może być problem. Świece i przewody są nowe. Najdziwniejsze jest to, że samo wszystko wraca do normy. Czyli kilkanaście razy jak kręcę to nie ma iskry a za chwilkę jest. Podejrzewam jakiś luźny przewód czy coś. Najgorsze jest to, że z układu zapłonowego rozpoznałem tylko "od tyłu": świece, przewody i chyba dwie cewki czy coś co jest zamiast kopułki. Jest to podzielone na 2 i do każdego wchodzą 2 przewody wn. Czy możecie mi napisać co jeszcze jest w tym układzie i mniej więcej gdzie mógłbym to zlokalizować? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  
 
U mnie to byl problem zasniedzialej wtyczki z czujnika polozenia walu - jest bardzo nisko na silniku z przodu. Posprawdzaj przy okazji wszystkie inne wtyczki.
  
 
A jak do niego najlepiej się dobrać? Z prawej czy lewej strony? Z przodu czy od tyłu?
  
 
jak z przodu patrzysz na silnik to jest nisko na korpusie po prawej, ma krotki kabelek (10-15cm) i jest wtyczka w uchwycie, jak wyciagniesz to jeszcze jest na samej wtyczce metalowa "druciana" zawleczka, dostep jest ciasny ale idzie sobie poradzic