[125p] wibracje na całym aucie po przekroczeniu 50km/h

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,

mam problem ze swoim Fiatem... po przekroczeniu 50km/h zaczynają się wręcz POTĘŻNE wibracje na całym samochodzie, które niestety nie ustają przy wyższych prędkościach, a wręcz przeciwnie jest coraz gorzej

koła sprawdzone, dystanse wyrzucone (były jakieś bez centrowania...), łożyska wymienione, macie jakieś pomysły co to może byc?
  
 
wał... a konkretnie krzyżaki na wale albo zerwana "suka" (podpora środkowa).


[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2014-11-05 16:22:03 ]
  
 
czyli nowe krzyżaki wału + podpora powinny rozwiązać temat?
  
 
Cytat:
2014-11-06 09:39:34, tabi666 pisze:
czyli nowe krzyżaki wału + podpora powinny rozwiązać temat?


jeżeli koła na 100% są ok , to temat wału powinien załatwić sprawę, choć może też być jeszcze sam mech. różnicowy
  
 
przy dyfrze byłaby jeszcze charakterystyczna akustyka
  
 
Cytat:
2014-11-06 09:39:34, tabi666 pisze:
czyli nowe krzyżaki wału + podpora powinny rozwiązać temat?


powinny , pod warunkiem że wał jest prosty i wyważony
  
 
akustyka czyli co dokładniej?
bo te wibracje połączone są z takim dudnieniem po całym aucie
  
 
Akustyka:
Przy drobnym błędzie zazębienia dyfra będziesz słyszeć"skowronka" jak mawiał pewien starszy pan.
Przy mocnym luzie zazębienia będziesz słyszeć dźwięk wydobywający się ze starych jelczów i ikarusów

W każdym razie podnieś most,pokręć kołami i poczujesz czy różnicowy działa gładko czy też chrupie jak zajechane łożysko.
  
 
a to nie, most mam tak zwany jugol i chodzi idealnie cicho i gładko, tylko te wibracje... czyli krzyżaki super! dzięki zap omoc
  
 
A to Ci się stało nagle, czy postępowało stopniowo? Bo jak nagle, to jest jeszcze opcja, że odpadł ciężarek od wału i się wał rozważył.
  
 
Wiesz co, ja tak auto kupiłem niestety z tym. Poprzedni właściciel mówił, że niby trzeba wał wyważyć... ale niestety mówił też że wymienił łożska, a one rozsypały się po 50km jazdy

Najprościej będzie jak poprostu założę cały inny, sprawny wał i się okaże czy będzie dobrze czy nie.
  
 
wywazanie walu u nas ( wawa ) to koszt kolo 100 pln