Ponowna homologacja na butlę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Z uwagi na to, iż skończyła mi się ważność homologacji na butlę, a że przegląd za pasem (za kilka dni), muszę uzyskać nowa homologację. Butla ma 10 lat, jest mocowana w miejscu koła, 32 litry. I tu pytania:
1. Na ile lat jest przedłużana ważność homologacji? 2, 3 czy 10, bo gdzie czytam to co innego piszą.
2. Jaka jest mniej więcej cena takiego ponownego badania? Nie interesuje mnie wymiana butli na nową, bo samochodem nie będę jeździć jeszcze dłużej niż 2 lata, a po co mam wkładać więcej kasy w nowy baniak?
I pytanie najważniejsze:
3. Gdzie w okolicach Poznania lub w samym Poznaniu jest jakaś firma która to zrobi? Bo gazowników sporo, ale kilku obdzwoniłem to nikt tego nie robi.

Pozdrawiam.
  
 
Zwykle po badaniu ważność jest przedłużana na 10 lat (maksymalny termin przy ponownej legalizacji - później już nie można ponownie legalizować). Zdarza się, że możesz po badaniu dostać na 3 lub 5.
Koszt ok 250 zeta. Czasami po przełożeniu starego elektrozaworu - po miesiącu, czy dwóch wysiada i trzeba wymieniać też zawór.
  
 
Dlatego że to sie nie opłaca i dziś malo kto robi legalizacje. Koszty podobne zrobi każdy gazownik i homologacja dluzsza.
  
 
Jeźeli można przedlużyć homologację butli na 10 lat to czemu nie, po tym czasie i tak już pewnie auta się pozbędziesz więc. sprawa wydaje się być prosta.
  
 
Koszt to około 250z,nie licząc wymiany zaworu więc nie jest tak źle,a homologację uzyskujesz na okres 10 lat,wiec w zasadzie w przypadku powiedzmy 12 letniego auta- na dożywotni okres jego żywotności.