Dobry alkomat dla kierowcy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dobry wieczór. Planuję w najbliższym czasie zakupić sobie jakieś urządzenie do testowania trzeźwości. Znam różne sposoby na kaca, ale żadnego domowego, który pozwoli na sprawdzenie czy mam powyżej dopuszczalnej normy z rana. Niestety zdarza się, że mieszam alkohole, a mieszanie czasami wydłuża czas stanu wskazującego . Tak więc, będę wdzięczny za doradzenie. Chciałbym na pewno kupić coś niejednorazowego. Jest bardzo dużo urządzeń takich, które pozwalają na mierzenie zawartości alkoholu wielokrotnie. Coś takiego mnie interesuje. Ktoś pomoże?
  
 
Uaktualniam post może ktoś podrzucić jakąś markę ?
  
 
No cóż alkomatów dostępnych na rynku jest cała masa i przyznam, że można dostać zawrotu głowy (wystarczy wejść na popularny serwis aukcyjny). Niestety większość tych alkomatów nadaje się do kosza. Brak certyfikatów + nieprawidłowa kalibracja = niedokładny wynik pomiaru. Wybierając alkomat należy szukać elektrochemicznych. Ponadto należy zwrócić uwagę czy dany alkomat posiada wymagane certyfikaty. Ważne! Wielu producentów deklaruje zgodność z określonymi normami, a to nie to samo co spełnienie normy! Dlatego trzeba być uważny przy wyborze odpowiedniego alkomatu. Sprawdź ofertę alkomatów alkohit. Posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia ponadto w niektórych krajach są na wyposażeniu policji.
  
 
Może najpierw sprecyzuj jaki budżet generalnie posiadasz na ten cel i dopiero wtedy coś doradzimy bo jak sam wiesz modeli jest bardzo wiele i różnią się ceną jak i firmą.
  
 
Z alkomatami jest bardzo różnie. Niekiedy te droższe wcale nie wskazują lepiej od tych ze średniej pułki. Oglądałem gdzieś test i wynik był nie jednoznaczny jednak najlepiej wypadł taki w cenie około 200zł.
  
 
Jak chcesz kupić to najlepiej elektrochemiczne, są mniej zawodne, na pewno dłużej będzie Ci służył, półprzewodnikowe są kiepskie, patrz czy dany alkomat ma potrzebne certyfikaty, ile chcesz wydać? Ja mam Alkohita, sprawuje się dobrze, nie mam jak na razie zastrzeżeń.
  
 
A o tym, że mieszanie alkoholi może wydłużyć czas trzeźwienia, to szczerze mówiąc nie wiedziałem...
  
 
Wiesz co pomoże..Przede wszystkim to jak nie będziesz pił poprzedniego dnia i jak po prostu poprzedniego dnia nie dasz w palnik. Bo jeśli dasz w palnik to będziesz miał kaca i wtedy będziesz na takich dużych procentach. lepiej nie pij w sobotę i ostatni drink co wypijesz to w niedziele.
  
 
Moje doświadczenie z alkomatem potwierdza: jeszcze nigdy po imprezie nie miałam możliwosci prowadzenia auta - nawet jak mi się wydawało, ze jest ok.
  
 
Minęło juz trochę czasu więc jeżeli wątek jest aktualny to daj znać na jaki alkomat,jaki model się zdecydowałeś. Ja z doświadczenia polecam elektrochemiczne.
  
 
Podobnie jak poprzednicy, również polecam alkomaty elektrochemiczne, do których te półprzewodnikowe, moim zdaniem, nie mają nawet startu. Sam od około pół roku używam alkotestera PRO X-5 i dotychczas nie rozczarował mnie ani razu (moja kieszeń, mocno uszczuplona o kasę wydaną na poranne kursy taksówką, ma na ten temat pewnie zupełnie odmienne zdanie).
  
 
Teraz z tego co widzę jest sporo fajnych ciekawych promocji w sklepach internetowych,wiec warto poszukać. Elektrochemiczne alkomaty słyną z dobrego i dokładnego pomiaru.
  
 
Sporo osób też popełnia ten sam błąd, że dużo jedzą tłustych rzeczy podczas całonocnego picia i rano wsiadają do auta bo się dobrze czują. Tłuszcz powoduje,że alkohol wolniej będzie się rozkładał, czyli kolokwialnie rzecz mówiąc będziemy mieć słabszą bombę ale za to dłużej będziemy wstawieni.
  
 
Znalazłem taki oto artykuł mbrokers.pl/motoryzacja/aktualnosci/jak-wybrac-alkomat-rodzaje-i-sposob-dzialania-alkomatow czym się kierować podczas zakupów alkomatu , mi się przydał bardzo .
  
 
Ogólnie spotkałem się z opiniami, że alkomaty "Alkohit" albo "AlcoFind (DA)" są dobre.
  
 
Przede wszystkim sprecyzuj budżet jaki posiadasz na zakup alkomatu i dopiero wtedy będziemy w stanie pomóc,doradzić na forum co do wyboru konkretnego modelu,teraz widziałem fajne promocje w sklepach internetowych.
  
 
Znajomy który siedzi w tym temacie, mówił mi że właściwie jak się kupi taki za 150 -200 zł to będzie dobry. Ja nie mam, więc tylko na tej opinii bazuję.
  
 
No tak pod 300zł znajdziemy już bardzo dobry alkomat na kilka lat, moim zdaniem jest to niezbędny sprzęt, rzecz do naszego samochodu na której naprawdę nie warto oszczędzać bo przydaje się wielu sytuacjach.
  
 
Za 300 zł to będzie ciężko, ale jak się dołoży jeszcze z 5 dyszek to na alkohita x3 powinno starczyć, to jedne z lepszych na rynku,ostatnio wygrali w rankingu alkmatów Motora, a konkurencji było sporo
  
 
300zł spokojnie wystarczy na dobry alkomat dla kierowcy do sporadycznego używania, np: do tych niezawodnych w przyzwoitej cenie zalicza się modle Alkohit x10 lub x50, na pewno już o nich słyszeliście.