Wydech z kwasówki do motocykla-gdzie wykonać?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W temacie nie jest jasno sprecyzowane, że chodzi mi o kolektor wydechowy do motocykla a nie sam wydech.

Kolektor jaki muszę dorobić jest prostą konstrukcją do motocykla V2 ze średnicą zewn. rury 45mm(można zrobić też z 47mm), do kolektora dochodzi jedno małe kolanko, którego nie ma na zdjęciu.
Zależy mi na wydechu z nierdzewki ponieważ kominy już zamówiłem ale obecny kolektor psuje efekt wizualny i zapewne też dźwiękowy.
Jeśli znacie firmy/osoby, które mogą wykonać taki kolektor w ludzkich pieniądzach to podeślijcie namiary.
Kolektor ma pasować do Cagivy Raptor 1000.

Link do zdjęcia

[ wiadomość edytowana przez: HEMIGTX dnia 2014-11-23 16:14:18 ]
  
 
Lokalne firmy nie wykonają, (CK Motorsport, CTR Tuning, K-Sport) czy ceny odstraszyły ?
  
 
a szukales kolektorow do suzuki sv1000 ? to jest ten sam silnik o ile sie dobrze orientuje
  
 
Co do CTR to będę wiedzieć może jutro jak będzie to wyglądać cenowo. Do pozostałych nie dzwoniłem bo póki co szukam tańszej alternatywy bo w K-Sport napewno zażyczą sobie za taką usługę.

Nie mam pewności czy wydech z SV podejdzie bo pomimo,że silnik jest ten sam to rama i wahacz jest zupełnie inny.

W sumie zarzuciłem tutaj temat i jeśli CTR zażąda astronomicznej kwoty to wydech zrobię sam tyle,że nie wygnę go a pospawam z kolanek.
  
 
Możesz poszukać "kolano/a hamburskie nierdzewne" , magika który połączy to tigiem.
Unikniesz gięcia rurek i poskładasz sam tak jak ci pasuje.

[ wiadomość edytowana przez: jar128 dnia 2014-11-27 23:12:40 ]
  
 
Pospawać mogę sobie samemu bo w pracy na codzień spawamy nierdzewkę TIG-iem Chciałem tylko uzyskać ładny efekt wygiętego wydechu bez dużej ilości spawów ale widzę,że będzie problem z wykonaniem takiego kolektora.
  
 
Hemi, nawet większość "profesjonalnych" wydechów jest wykonana z kolanek, tylko ma obrobione i zeszlifowane spawy, tak że ich nie widać z zewnątrz. Zresztą w ofercie są kolanka o trzech promieniach gięcia więc idzie to wszystko ładnie dopasować.
  
 
Poduszkę gazową w rurę (lepszy przetop) z zewnątrz polerka listkiem i powinno wytrzymać.
Przy próbie gięcia rur wyszła by harmonika.

[ wiadomość edytowana przez: jar128 dnia 2014-11-28 22:51:12 ]
  
 
Na listwie z gazem spawamy zbiorniki więc i z poduszką gazową nie ma u mnie w pracy problemu.
Macie jakiś sklep internetowy gdzie można kupić rury cienkościenne z kwasiaka? U mnie w pracy nie mam dostępu do rur cienkościennych.
  
 
heco.pl z tym, że napisz do nich maila, albo zadzwoń. Wysyłają kurierem. Mają rury i kolana cienkościenne (1.6mm). Kolana w trzech promieniach gięcia. Nie ma problemu z zakupem małych ilości, min. długość rury 0.5m i wielokrotnośc.

Poduszkę gazową możesz sobie odpuścić. To nie spożywka, tylko wydech. Nie zdarzyło mi się jeszcze by jakiś spaw puścił, a większość kolektorów i wydechów spawam bez poduszki.

[ wiadomość edytowana przez: jose dnia 2014-11-29 19:38:17 ]