Ladzianka 2107 Astro - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No kolor to ma zajebisty
  
 
Rozpor, tak przeglądnąłem twoje zdjęcia i muszę przyznać że chyba chciałbym zwiedzić wschód super foty
  
 
A więc mamy i nowe fotki he he. W końcu umyta.
Na nowych kółeczkach zimowych od Soloneza.




Tutaj niestety jedyna poważniejsza wada.




  
 
Fajny ten kolor, rzadko spotykany.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ładzianka sporo ostatnio przeszła lecz niestety po ostatnim wyjeździe do Bełchatowa i strasznie dużym spadku mocy podczas podjazdu pod górkę i kopceniu na niebiesko na benzynie stwierdzam ze skończyły się pierścienie czy aby tylko ??
Dumam teraz sb czy remontować czy kupić drugi eh nie wiem.
Bo tak jak bym się miał zabrać za remont to jakie części będą potrzebne ?? Mam na myśli co najlepiej wymienić odrazu żeby mieć spokój.
  
 
Astro, litości, poczytaj forum, przecież to wszystko było wałkowane 100 razy.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
tak napotkałem sie na kilka tematów ale to są tematy z przed kilku lat. Tak samo z odpowietrzaniem każdy pisze coś innego. Założyłem temat miałem napisane żeby poluzować wąż od gazu i włala parownik nie zamarza. Wiesz co w każdym temacie co czytałem każdy pisał coś innego i nie było na dodatek konkretnych odpowidzi dlatego sie zapytałem ale jak ktoś nie chce odpowiadać nie musi.
  
 
Ok, ale czy myślisz że tu są jasnowidze? Rozbierzesz silnik to wówczas będziesz weryfikował co jest Ok a co do wymiany.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
no tak planowałem zrobić. Tylko chciałbym wiedzieć takie wstępne koszty na jacarsie wyliczyłem + - 900 zł zalezy czy bd musiał kupić tłoki czy nie. Panewki napewno tez bd chciał zmienić mam nadzieje ze wal korbowy jest w db stanie bo nowy ponad 400zł
  
 
Astro2107 Jeżeli masz dobre panewki to raczej wał też będzie ok. A co do remontu to jestem takiego samego zdania jak andrzej_krakow rozbierzesz i dopiero wtedy będziesz wiedział co trzeba wymienic a co można jeszcze zostawic
  
 
a wiadomo że pierścienie, panewki, uszczelniacze zaworowe, komplet uszczelek musisz wymienic. Plus do tego najlepiej sprawidzic szczelnośc zaworów i je dotrzec Już nie jeden remont silnika mam za sobą i to nie tylko w ładzie tak jak wielu tutaj na forum. Więc rozbierz, oceń straty i w razie potrzeby czy zawahania napisz a napewno ktoś pomoże i doradzi
  
 
Znaczy bo głowice będę chciał dać do Planowania w Częstochowie do sprawki to podobno stary fachowiec i db robi mam nadzieje. Mam nadzieje że dużo nie będzie potrzeba puki co czekam na kasę jadę na mierzenie ciśnienia i się wszystko okaże
  
 
W tych silnikach to zeby dobrze zrobić remont to połowa gratów idzie do kosza.
Ze szlifami to pewnie z 2 tysie
Z głowy ide:
tłoki
panewki
pompa oleju
wałek rozrzadu
konsola
dźwigienki
rozrząd
uszczelki/uszczelniacze
olej świece sprzęgło
z wyjeciem silnika i robotą brałem chyba ostatnio 4,5 tyś
  
 
Znaczy wiesz mi mechanik za robocizne powiedział 1500 min. Ale wole zrobić sam p oto kończyłem mechanika Ale nadal sie zastanawiam czy nie kupic czasami silnika innego ehh nw kurde
  
 
Panowie a mam pytanko jak bym chciał swapika zrobić mam na oku silniki 1.6 GSI oraz 1,4 Rovera od poldka. Ale teraz tak silnik rovera jest na wtrysku a ja mam instalcje do gaźnikowca jak by wyglądała przekładka wkładam tylko silnik czy bd potrzebował komputer czy coś bo nigdy sie tym nie interesowałem tzn polonezami. A i odnośnie 1,6 on też jest na wtrysku czy gaźnik ??
  
 
Już wszystko wiem
  
 
Roverowski silnik 1,6 wkładał Andrew01, na forum znajdziesz Jego temat. Roboty niemało nad tym jest...
Czasem warto poszukać innego silnika, jakbyś chciał 1300 od Łady, to mogę Ci tanio sprzedać swój. Za 300 zł oddam, ja zakładam większy 1500. Z Radomska do Szadku (tam stoi obecnie moja Łada) masz ok. 80 kilometrów
  
 
w jakim stanie ten silniczek ??
  
 
Wiesz co opisz mi go na FB najlepiej i ew podaj mi swój nr fona na PW ..
Fb: Adrian Mateusz Miara Radomsko
  
 
Konta na Ryjbuku nie mam, jakoś mnie to nie pociąga... Wiem, że w końcu będę musiał je założyć, ale zrobię to niechętnie.

Jutro będę trochę dłubał w aucie, mogę pomierzyć ciśnienia na tłokach i dokładnie mu się przyjrzeć. Kupowałem auto z myślą, że i tak będę silnik zmieniał, więc nie interesowałem się specjalnie jego stanem. Na pewno cieknie gdzieś spod uszczelki klawiatury. Poprzedni właściciel niedawno robił rozrząd, silnik zalany jest półsyntetykiem.
Obejrzę motor dokładnie i dam Ci znać jutro wieczorem, jakie będą wyniki pomiarów.