Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 57

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kolejna pozycja z serii KAP - nr 179 - ARO 243













  
 
Zapowiadał się ciekawy modelik, a został tragicznie zalany farbą...
Nawet dorobienie detali chyba niedużo pomoże :/
  
 
A jak tam Fiat z ZKAP?
  
 
.Nie wiem czy ktoś już pisał - u braci Czechów koniec kolekcji kultowych aut - ostatni numer - 145 z Trabantem 1.1... na polskich tablicach rejestracyjnych !



[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-07-31 19:32:39 ]
  
 
U nich chyba wszystkie modele mają polskie blachy na zdjęciach bo to te same zdjęcia co w Polsce

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2015-08-01 08:05:58 ]
  
 
Hmm... a na ARO ktos zwrocil uwage na lusterka?

No... i jesli moglbym prosic zdjecia Fiata Kombiaczka... albo chociaz numery rej.
  
 
Cytat:
2015-08-01 18:54:46, Frdek pisze:
Hmm... a na ARO ktos zwrocil uwage na lusterka? No... i jesli moglbym prosic zdjecia Fiata Kombiaczka... albo chociaz numery rej.



Numer rejestracyjny fiata kombiaka ze złotej to BBB1978
  
 
Wielkie dzieki
  
 
Kolejne wydania ZK;

- nr 23 - POLSKI FIAT 125p Kombi











- nr 24 - TARPAN 233









  
 
Kombik bardzo udany.
W porównaniu z tym z KAP ma większe opony i jest wyżej zawieszony.
Dzięki temu ma lepszą sylwetkę, poprzedni wisiał na kołach.
Ma też mniejsze reflektory i lepszą atrapę
Wykonanie też na +, bardziej staranne.
Kolor niestety na -.

Mam propozycję na akcję.
Wkrótce KAP przejdzie do historii, przed nami następne lata ze Złotą Kolekcją.
Skoro każdy model ma już podstawkę, to przydałyby się jeszcze pasujące gablotki.
Wymiar nietypowy, wiec nic z gotowców innych firm nie pasuje.
Proponuje pisać do DeAgostini niech zamówią pasujące gablotki.
Przy rozsądnej cenie każdy sobie je zamówi na stronie w liczbie go interesującej.
Myślę że 1Euro to wystarczająco, w zaokrągleniu w dół po 4PLN
Co o tym sądzicie?
 
 
.Moim zdaniem niech zaczną wydawać to, co się nie ukazało w KAP. Przede wszystkim polskie konstrukcje. Bo już się robi to męczące wydawanie tych samych modeli, tylko z innym kolorem i podstawką.

No i mamy kolejną zapowiedź w ZK.



Nr 26.Trabant P50 Kombi W sprzedaży od: 09.09.2015

[ wiadomość edytowana przez: Stachu19 dnia 2015-08-03 17:15:28 ]
  
 
Mi mój KAPowy 125 kombi wydaje się tak samo zawieszony, może to kwestia egzemplarza. Ewentualnie tego, że kupowałem go z drugiej ręki. Ale to już inni posiadacze się muszą wypowiedzieć.
Kwestia gablotek, to raczej dobry pomysł, z tym że ja akurat jestem z tych, którzy ich nie potrzebują.

A jeszcze co do UAZ-a, jego cenie itd, to tylko taka mała uwaga pytanie...
Wracałem ostatnio z wakacyjnej wyprawy i zajechałem po drodze na stację paliw. A tam wszystkim od dawna znane:



http://i57.tinypic.com/14mgf85.jpg

Do tej pory nie kupiłem, ale tej okazji już nie przegapiłem. Pomijając teraz odwzorowanie, detale, wykończenie, to ile kosztowało dodanie tych dwóch pasków, napisu i koguta Daffi, a ile kosztowało to DEA(czy kogo by tam nie wymienić)?

Oczywiście to, że jak wielu z nas kupiłem UAZ-a z rosyjskiej serii z 10 zł też jakiś dyskomfort powoduje, ale to może już inna historia.
  
 
No i kolejna aktualizacja WP.







  
 
Tarpan 233 identyczny jak ten z KAP co posiadam. Nawet kolor identyczny. Brakuje tylko srebrnej ramki w przednich oknach....
  
 
Ja jedyną różnicę jaką dostrzegłem w Tarpanach to kolor felg.
Ale nie mam obydwu, może jeszcze coś jest.
Może jakieś fotki porównawcze?
 
 
Wydanie specjalne KAP - UAZ 469 Milicja











  
 
Ten przód nie wygląda najlepiej i chyba bardziej się tego uprościć nie dało. Grill, wloty, ramki refloktorów to wszystko powinno być czarne, a jest w kolorze nadwozia. Ale cene to potrafili jakoś podnieść.
  
 
.....
Cytat:
2015-08-04 20:27:19, Meduza pisze:
Ja jedyną różnicę jaką dostrzegłem w Tarpanach to kolor felg. Ale nie mam obydwu, może jeszcze coś jest. Może jakieś fotki porównawcze?



Racja. Ten z KAP ma białe a ten z ZK chyba kremowe jak na moje oko.
Jak dla mnie w białych i z srebrną ramką w przednich oknach prezentuje się lepiej.
Tarpan 233 z KAP.


Ps. I światła z tyłu mają zaznaczone kierunkowskazy a te z ZK chyba całe czerwone.



[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-08-05 10:24:01 ]
  
 
Widziałem dzisiaj dwa egzemplarze UAZów i jest to parodia w najczystszej postaci, pomijam ten tragiczny przód, ale oba oglądane dziś sztuki, miały purchle pod białym pasem na wysokości klamek i pas ten pod klamkami załamywał się w górę... Tragedia...

Co do KWP to Wołga wydaje się ciekawą pozycją, będzie dobrym uzupełnieniem KAPu itp
Foto z neta:


A ja dalej bawię się w dopieszczanie "modeli z Kika", spłodziłem takie coś:

Foto z prac

Pozdrawiam, Brociu
  
 
Na serwerze "wisi" zapowiedź nr 27 ZK - DACIA 1310.