Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 14

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Może ktoś wie czy w KIK pojawiły się jakieś inne modele niż te co już były.
  
 
Mam cała serię tych aut policyjnych i były to VW, volva, Mercedesy, Ople itd. Były dostępne w sklepach i na allegro.
  
 
Cytat:
2015-01-24 12:11:50, arturkiler pisze:
No i może będzie taka Tatra: №57 - Tatra 603 Verejna Beszpecnost



Tatra bedzie inna... inne (chyba starsze) malowanie a model to 603-1
  
 
Byłem dziś w KIK Ruda Śląska. Były tylko dwie sztuki GAZ69-straż pożarna i UAZ-pogotowie gazowe, w którym latały w kabinie jakieś elementy.
  
 
Cytat:
2015-01-24 00:19:44, Historyk1985 pisze:
Hej, a gdzie go nabyłeś? Z jakiej on jest serii/kolekcji?


Kupiłem około 2 lat temu na aukcji. Nie mam pojęcia z jakiej są kolekcji. Wczoraj widziałem ten model na allegro za 70 zł.
  
 
Cytat:
2015-01-24 11:49:20, arturkiler pisze:
Sprawdźcie te forum, jak kogoś ciekawi co będzie w wozach policyjnych. Będą też Łady i inne "kultowe" http://www.motoshowminatura.fora.pl/inne-serie-gazetowe,5/pojazdy-policyjne-z-calego-swiata-deagostini,6125.html [ wiadomość edytowana przez: arturkiler dnia 2015-01-24 11:49:51 ]



po przeczytaniu niektórych postów z tamtego forum, rozumiem, że ktoś tam ma "chody" znaczy się wpływ na to, co będzie w kolekcji...? Aro? Chyba ktoś się pomylił i zamiast "aro" powinien być "Caro"

Ale ciekaw jestem, co z tą serią wymyślą i co się pojawi w niej...

Na amerykańskie się piszę, blok wschodni - też, Forda Transita też chętnie wezmę. Mogli by dać więcej polskich...
Tyle naszych by mogło być w tej serii. Nie mówię o klonowaniu tych z MO, ale czegoś nowego - np
niebieskiego Poldka MR89
granatowego Caro
Transita
VW T4
może coś z przedwojennej polskiej granatowej policji

Nie pisze tego jako "listy życzeń" ale jako "lista ewentualnych możliwości" jakie są w tym ciekawym temacie, które mogli by nam dać, żeby nie wciskać tego, co już np w KAP było (jak ten 125p dla prenumeratorów ) Ale znając życie, pewnie aż takich rewelacji nie zrobią, choć kto wie - może się mylę i się miło zaskoczę
  
 
Dzisiaj otrzymałem zamówionego Jelcza z Bus Collection z Atlas Editions. Od razu zrobiłem przelew za model i wysłałem rezygnację z dalszej kolekcji. Następne są droższe a zależało mi na Jelczu.
  
 
I jak jakość wykonania? Jakie wymiary ma ten Jelcz?
Ile czekałeś na przesyłkę, bo czytam, że niektórzy po pół roku, bo musi być 5 tys. zamówień

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-01-27 10:43:50 ]
  
 
Na Jelcza czekałem około miesiąca. Tak w ogóle to nawet nie wierzyłem, że przyjdzie. Zapakowany w ładne pudełko, niestety gablotka pęknięta, wysyłają listem nierejestrowanym w pudełku, które każdy może otworzyć (nie zaklejone). Ponadto zauważyłem krzywo wklejony reflektor prawy przedni i pęknięte mocowanie prawego lusterka (dół). Wymiary: długość 14,5 cm (z zaczepem 15 cm), szerokość 32 mm i wysokość. 40 mm. Ogólnie ładnie wygląda jak na 19,99 zł.






Czekam na potwierdzenie przyjęcia rezygnacji.
  
 
Rozumiem, że on jest w takiej plastikowej gablotce?

Jak dostawałem z KAP to nawet reklamacja pudełko było oklejone taśmą.

A ma ktoś może porównanie do Ogórka z KAPu?

Ps . Pytanie z innej beczki. Wie ktoś może gdzie można kupić takie podstawki jak tutaj lub z ZK do KAP jakieś w miare tanio.
  
 
Nie ma co porównywać, jest dramat na nie korzyść Mexa, nawet go nie wystawiam na półkę.
  
 
A czemu ? Uzasadnisz ? Ten z KAPu to chyba późniejsza wersja, a ten z Atlasa podobno ma skopane wycieraczki i lusterka.
  
 
Cytat:
2015-01-27 13:46:43, szymcio190 pisze:
A czemu ? Uzasadnisz ? Ten z KAPu to chyba późniejsza wersja, a ten z Atlasa podobno ma skopane wycieraczki i lusterka.

Jelcz 043 z EA to "żywcem" przemalowana na niebiesko Skoda 706RTO też z EA. No może różni się napisami (marka). Natomiast lusterka są mało "jelczańskie". Co do wycieraczek tio chyba Jelcz 043 miał na początku produkcji taki epizod, że zakłądano tzw. ramiona pantograficzne. Choć te w modelach z EA są bardzo "brutalne" (duże). Myślę, że kol. rihoru potwierdzi moje spostrzeżenia.

...i jeszcze nr 10 ZK - Zaporożec 968











[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-01-27 16:43:26 ]
  
 
Cytat:
2015-01-27 16:26:18, Piotr1-60 pisze:
Jelcz 043 z EA to "żywcem" przemalowana na niebiesko Skoda 706RTO też z EA. No może różni się napisami (marka).



No nieee... różnią się dość mocno m.in. dachem i oknami.
Choć oczywiście obie mają te idiotyczne lusterka, a Skoda ma wadę, że posiada tylne drzwi- tu poszli na łatwiznę, żeby łatwiej zrobić Jelcza.
Skody w dwojgiem drzwi dla pasażerów też istniały, ale większość miała tylko przednie.



Na tym zdjęciu brakuje Autosana i Sana - dwóch najpopularniejszych autobusów PKS-u.
Dlatego mam nadzieję, że co najmniej te dwa wyjdą jeszcze w KAP w skali 1/72
  
 
Oprócz Jelcza "Ogórka" w kolekcji EA wyszedł jeszcze STAR N52.
Ja również na Jelcza czekałem miesiąc.
  
 
Mex z DeA nie ma nic wspólnego z 043 z EA, totalnie "zwalona bryła" jedynie co im wyszło to kalkomanie, natomiast Jelcz jak i Skoda z EA mają idealnie odwzorowaną bryłę, fakt lusterka takie nie występowały no i różnią się klapami na dachu. Dokładnie ta Skoda jeździ odrestaurowana w Niemczech wraz z PO-1 była nawet w Wawie na zlocie parę lat temu również ma drzwi z tyłu. Możliwe że defacto jest to Jelcz 043E dla NRD (pełne okna dla NRD oraz lampy przednie poza obrysem karoserii, które stosowane były tylko w Jelczu) Co do modelu to Skoda jest podpisana na podwoziu jako Jelcz 043
  
 
Kolega Sroczka7 zapowiedział Autosana i Stara 52 więc wystarczy czekać
  
 
Moja Skoda ma prawidłowy napis na podwoziu.
  
 
Dzisiaj premiera wozów policyjnych. W kioskach u mnie jest po około 10 sztuk. Kupiłem na razie 3 sztuki.
  
 
Przedstawiam wam moje zbiory ZK i Pierwszy numer serii Wozów Policyjnych.




Oczywiście dzisiaj też zawitał Zaz 968.