Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 44

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Aktualizacja ciekawa. Ciekawe czy coś z rodzimej motoryzacji się jeszcze pojawi
  
 
Ładzianka całkiem poprawna, cieszą wszystkie malowane na czarno detale, szkoda tylko że zderzaki mają ślady po formie na górze, a nie na dole, no ale nie można mieć wszystkiego...
Jak ktoś chce fotki porównawcze z 2107 z AL (tylko ją miałem pod ręką, inne 210X są w pudle :/ ) to zapraszam na blog





Pozdrawiam, Brociu
  
 
Aktualizacja:


Holden FE
  
 
Cytat:
2015-05-07 20:53:32, Kazik353 pisze:
Aktualizacja: Holden FE




To nie temat o kultowych wozach policyjnych.
  
 
No kurde... wszystkie poprzednie aktualizacje policyjnych tez tu byly i jakos nikt problemu nie robil...

W zeszlym roku watek byl tylko o kultowych a o Zlotej tez bylo mowione!
  
 
Cytat:
2015-04-30 20:00:07, szymcio190 pisze:
Niezłe Żuczki w kolekcji A z czego plandeka? Szukam sposobu na malowanie grilla ale widzie, że nie malowałeś Więc z tego co patrzyłem i wyczytałem jest tak jak mówisz. Deska czarna, podłoga czarna, boki blacha w kolor nadwozia. Co do pasów na fotelach jak je malowałeś? Na oko czy jakoś taśmą? Z pactry brąz mam chyba tylko earth red z tego co pamiętam ;p Fotele w Żuku są za nowe ( chyba) w tym modelu. Jeszcze mam jedną wątpliwość, bo komora silnika to na czarno ale w modelu są jeszcze nadkola w kabinie i czy ten element na czarno czy też w kolorze blachy nadwozia. [ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-04-30 20:02:12 ]



Fotele w Żukach są owszem najnowszego typu. Wcześniej były "taborety", ale (pisałem już o tym kiedyś) - oba Żuki A 07 (z KAP oraz ZK) a także strażacki A15 - wszystkie są raczej modelami z 1990 roku lub nowszymi. Wszystkie mają atrapę z przodu nowego typu (podwójne otwory nad lampami...

Groszkowy Żuk A 07 z ZK jest ostatnią wersją produkowaną między 1995 a 1998 rokiem - te czarne "kreski" przed każdą z klamek to są osłony chroniące przed "zahaczeniem" pieszych klamką. Tylko w ostatnich rocznikach było coś takiego. Fotele więc są poprawne dla tej serii

Paski na tych fotelach malowałem "od ręki". Tam jest taka różnica w powierzchni, że taśmy maskującej nie trzeba a poza tym fotel jest miękki, więc i krawędzie nie muszą być aż takie idealne

Co do nadkoli, to były one malowane wraz z nadwoziem, ale kładło się na nich dywaniki gumowe - czarne!

ot tutaj widok po zdjęciu dywanika w moim A06B



tutaj masz płytę podłogową Żuka wyciętą w całości z kabiny:





aaa właśnie

Przegroda za fotelem kierowcy powinna wyglądać jak ta:



Tylko, że chodzi mi o ten odcinek koloru niebieskiego. Odcinek żółty, gdzie jest otwór na okno, był już tylko w A06B (blaszaku) oraz jako tył każdej kabiny w "skrzyniaku"

Tak, że kolejny element w KAP-owskim modelu Żuka, co jest schrzaniony to jest ta przegroda - za niska i z nie takimi przetłoczeniami, jak powinna!
  
 
Co do plandeki

Najpierw zrób "pudełko" z papieru - nakładane na skrzynię

Później naklej na nie paski z kartonika o szerokości 2mm imitujące stelaż. Możesz też nakleić drut imitujący wiązania plandeki do skrzyni...

Naklej na to chusteczkę do nosa - kilka warstw jedna po drugiej, albo jakąś bibułkę - będziesz mieć powierzchnię pomarszczoną jak materiał, a paski będą dawały wypukłość, jak by pod chusteczką był stelaż a nie bryła jednolita

O tutaj masz tą samą metodą zrobioną plandekę Jelcza 450






a jeszcze co do "garba silnika" czyli pokrywy w kabinie Żuka.
Jako ciekawostkę powiem Ci, że była ona najpierw w wersji "goła blacha". Dopiero później była obita dermatoidem z gąbką w środku.
I co ciekawe to bez względu czy blacha czy "szmata" - zawsze garb był czarny (przynajmniej z takimi kolorami się tylko spotkałem
  
 
Dzięki za obszerną relacje. Teraz wiem wszystko co mi potrzeba.

Co do komory silnika na necie widziałem jak blacha

Co do plandeki myślałem aby zrobić najpierw stelaż z drutu, do niego dokleić deski po bokach i potem na to jakiś materiał.



A ta przegroda to jak powinna być ustawiona w tym A-07. Bo ja mam płaskim do wewnątrz kabiny.

ps. A odklejał może ktoś wnętrze w Żuku np przednie fotele, bo za chiny nie mogę tego odkleić, tyle kleju nawalone. Macie jakieś sprawdzone mało inwazyjne metody. W "mniejszych" normalnie podwadzałem nożykiem do tapet itd i jakoś szło.

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-05-08 09:27:15 ]
  
 
Cytat:
2015-05-07 21:24:09, Citek pisze:
To nie temat o kultowych wozach policyjnych.



Zaloz nowy temat o radiowozach jak Ci sie nie podoba, ze ktos dodaje informacje o nich a nie zwracaj komus uwagi. Juz dlugo wczesniej byl poruszony temat o radiowozach i nikt nie mial z tym problemu. A do admina prosba by zmienic tytul watku na Kolekcja Aut DeA lub cos w ten desen a w nich KAP ZK i WP.

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2015-05-08 12:15:09 ]
 
 
Cytat:
2015-05-08 12:07:34, skuderia pisze:
Zaloz nowy temat o radiowozach jak Ci sie nie podoba, ze ktos dodaje informacje o nich a nie zwracaj komus uwagi. Juz dlugo wczesniej byl poruszony temat o radiowozach i nikt nie mial z tym problemu.



O ile dobrze pamietam to temat o radiowozach jest, ale wszyscy stwierdzili (o ile dobrze pamietam to Bialy tez to potwierdzil) ze nie warto miec dwoch watkow... duzo latwiej jest uzywac jednego.

A radiowozy tez "Kultowe" xD
  
 
Tak jak pisalem nizej, trzeba zmienic nazwe tematu, ktora obejmie cale 3 serie z modelami.
 
 
W zeszlym roku nie byla zmieniona...

W tym roku tez pewno nie bedziemy zmieniac, a radjowozy dojda w przyszlym...
  
 
Cytat:
2015-05-05 12:21:06, bizonsuperz0565 pisze:
Witam. Pierwszy numer ukazał się 17/04/2015. Kolekcja liczy 100 numerów. Z pierwszym zeszytem jest wydana przednia klapa - maska, kierunkowskazy, światła, śrubokręt. Obecnie jest chyba trzeci numer wydany. Za jakiś czas będzie można kupić pojedyncze numery archiwalne. Mieszkam w 50 tys. mieście i w żadnym kiosku nie można dostać żadnego z wydanych numerów. Ktoś z Was dostał w swoim mieście lub zaprenumerował?



Zrobiłem prenumeratę Malucha w skali 1:8 chyba ze trzy dni temu. Napisałem też zapytanie, czy dają gwarancję złożenia całego modelu no i czekam na odpowiedz. Co do policyjnych, to od Subaru u mnie więcej nowych się nie pojawiło, a chciałem kupić Alfę Romeo. Natomiast rzucili nr 2 i teraz w środę nr 3. Nie wiem o co chodzi ale tak to raczej nie powinno wyglądać...
  
 
@up: Spokojnie, w Krakowie to też tak wygląda, dwa saloniki prasowe obok siebie, w jednym dwie sztuki nr 9, a obok numer 2 i 3 Z resztą od dawna widać że DeA zaczyna kuleć z dystrybucją, ale akurat Wozy Policyjne są dosłownie wszędzie, więc słabo szukałeś
  
 
U mnie zawsze jest a to w Empiku albo w Inmedio ( w supermarketach) najlepiej szukać. Było w Empiku po 2 nr ZK, KAP i WP, widziałem też nr Garbusa do składania i poprzedni nr ze Skodą ZK. Natomiast w Inmedio przeważnie są po 1nr ZK. KAP jeszcze nie widziałem ( tylko wydania specjalne). Widziałem np wcześniejszy nr ZAZ.
  
 
fotele w Żuku najlepiej "zdjąć" przy użyciu skalpela - odcinasz od dołu te nadtopione nadlewki, które "nitują" cały element w płycie podłogowej. Pytanie natomiast "PO CO?"

Owszem te "podesty" lub dokładniej schowki na akumulator i narzędzia pod przednimi siedzeniami są w kolorze nadwozia. Tam w modelu jest widoczna krawędź oddzielająca "podest" od samego siedzenia

natomiast pytanie po co? Jeśli tego prawie nie widać przez okna
No chyba, że model miał by otwierane drzwi - to by według mnie miało sens



...a tak z innej beczki


Wie ktoś może coś więcej na temat tych "modelików" Nysek?

Wiem, że to 501 E i skala jest około 1:64

mam je od dziecka, od około 1988 roku i jest to dla mnie swoista pamiątka.

PS To był mój pierwszy w życiu kontakt z Nysą i od tego czasu już jakoś tak podświadomie czuję, że Nysa jest stworzeniem stadnym :mrgreen: i najlepiej mieć ich kilka :mrgreen:

Kto mógł być producentem tego i czy były jeszcze w serii jakieś inne? Spotkał się ktoś wogóle z takimi "modelikami" Nysek (piszę "modelikami" bo choć to są zabawki, ale dzisiaj już jak najbardziej "kolekcjonerskie")































  
 
... a jeszcze, co do malowania siedzeń w Żukach z KAP

Zobaczcie sobie na to zdjęcie:




Podaję celowo link do niego, bo jest pod dużym powiększeniem i widać szczegóły:

http://forum.polskiedostawczaki.pl/download/file.php?id=1434&mode=view

Te "fotele" w tych Autosanach to są przednie fotele z naszych KAP-owskich Żuków, tyle, że "sklonowane" w specjalnej maszynce w domowych warunkach ("klepałem" je aż się zużyły rozpadły matryce). Tak, że są to IDENTYCZNE elementy, jak w Twoim modelu, tyle, że razy kilkaset sztuk

Wszystko malowałem ręcznie, bez żadnych "tasiemek" i mimo wszystko, wygląda to całkiem dobrze
  
 
Cytat:
2015-05-08 16:35:22, Brociu pisze:
@up: Spokojnie, w Krakowie to też tak wygląda, dwa saloniki prasowe obok siebie, w jednym dwie sztuki nr 9, a obok numer 2 i 3 Z resztą od dawna widać że DeA zaczyna kuleć z dystrybucją, ale akurat Wozy Policyjne są dosłownie wszędzie, więc słabo szukałeś



Kostrzyn to niestety nie Kraków lub Sosnowiec. Tylko 18.000 lokatorów. Kilka marketów, które nie mają tego w ofercie, pozostaje tylko kilka (2-3) Ruchów, które niestety mają tylko to lub tylko tamto o ile dostaną - tak mi przynajmniej mówią sprzedawcy. Ostatnio nic nowego z KWP nie dostają tylko odświeżane kluchy do 3 numeru. KAPu nie doświadczysz od roku. Ostatni numer to był Opel Kadett dlatego mam taki problem z zakupem a jak coś przyjdzie to po 1 sztuce. Jutro jadę do Gorzowa na żużel to może coś w Empiku dostanę

Przy okazji wczoraj natknąłem się na kultowego merca. Na niemieckich i troszkę używany ale zawsze to kultowy 220



  
 
No to widzę, że sprawdziło się to, czego się obawiałem.
Obawiałem się, że seria "kultowe wozy policyjne" to nic innego jak tylko czyszczenie magazynów po dystrybucji tej serii w Rosji. Wolą to wciskać nam za 30zł/szt niż zbyć to w KIK za 4zł/szt

Czyli nie traktują nas poważnie - to nie jest regularna zwykła seria, ale "wietrzenie magazynów"
  
 
Cytat:
2015-05-08 21:35:14, Historyk1985 pisze:
Wie ktoś może coś więcej na temat tych "modelików" Nysek? Wiem, że to 501 E i skala jest około 1:64 mam je od dziecka, od około 1988 roku i jest to dla mnie swoista pamiątka.

...według mnie to produkt Zakładów Przemysłu Terenowego RUCH w Kobyłce. W roku 1972 zakład przeniesiono do Siedlec - nowa nazwa to Podlaskie Zakłady Wytwórcze Przemysłu Terenowego.

A przy okazji: Częstochowski MEDIA MARKT ma w ofercie modele 1:43 z rosyjskich serii. Dostępne są GAZy, GAZele, RAF-y, Pobiedy, Moskwicze 403, 407 kombi, 408... i parę innych modeli (ilościowo oferta ograniczona) . Cena - 11,99 zł/szt.