Blok silnika Fiat 127 1050 cm3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015 dla wszystkich fanów 7-ek.
Mam pytanie, czy blok silnika w samochodach Fiat 127 1050cm3 50HP i 70HP Sport jest taki sam? Tzn. czy identyczne są korbowody, tłoki (razem z pierścieniami) i wał korbowy?
Pozdrawiam,
Mocarz

[ wiadomość edytowana przez: Mocarz dnia 2015-01-01 19:05:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: Mocarz dnia 2015-01-01 19:06:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: Mocarz dnia 2015-01-01 19:07:47 ]
  
 
główne różnice to zawory w głowicy i gaźnik, krótsze przełożenie skrzyni biegów pozostałe elementy z moich informacji są takie same. Jak byś był zainteresowany mam 50hp ze skrzynią plus 2 zestaw w częściach.
  
 
Dzięki za informację. Co do głowicy i gaźnika, to oczywiste. Mi chodziło o dół silnika. Mam dół od 70HP i 50HP i zabieram się za remont. Głowica 70HP już zrobiona (wałek, panewki wałka, zawory, gniazda - praktycznie wszystko) gaźniki ma dwa 34dmtr albo 32dmtr (również po całkowitej naprawie). Boję się, że będę musiał zrobić szlif cylindrów i tu pojawia się problem skąd wziąć nowe tłoki i pierścienie nadwymiarowe? Skrzyń też mam kilka, tylko nie wiem jak rozpoznać tą od Sporta, kiedyś wiedziałem, ale po kilku przeprowadzkach wszystko się pomieszało.
Pozdrawiam
  
 
Nie wiem po jakim masz przebiegu obydwa silniki ale raczej nie miały tendencji do nadmiernego zużycia więc raczej nie ma sensu szlifować, co innego pierścienie. Można dopasować od innego fiata lub zrobić na zamówienie jest kilka firm w polsce co takie usługi robią.
Co do skrzyni to żaden problem, wkładasz do skrzyni półosie byś mógł obracać wrzucasz bieg ten sam w jednej i drugiej skrzyni i kręcisz z tego wyjdzie która jest dłuższa. najlepiej jest zblokować jedną półoś i kręcić drugą na 4 biegu zaznaczyć na wałku sprzęgłowym tak by wiedzieć kiedy obróci się o 360stopni i policzyć ilość obrotów półosi, żmudne ale inaczej chyba się nie da bo oznaczeń na skrzyniach nie było.