Lada 2107 ze Szczecina- kisiello

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem wam przedstawić moje auto do jazdy na codzień.

Do rzeczy. Auto nabyłem dzień przed sylwestrem czyli 30 grudnia ubiegłego roku pod Malborkiem.
Auto to WAZ Lada 2107 z silnikiem 1.3 na gaźniku
Przejeździłem już lada prawie 3000km i jestem zadowolony. Auto spełnia najważniejszą funkcję czyli jeździ bez problemu, na razie wymieniłem tylko termostat.
Na wiosnę planuje powalczyć trochę z rdzą i lakierem- auto było garażowane i dobrze zakonserwowane że spawania nie będzie, tylko szlifowanie i zabezpieczenie. Co do lakieru to są porobione takie dziadkowe zaprawki malowane pędzlem których trzeba się pozbyć
Nie wiem co tu więcej pisać wiec wrzucam fotki po myciu:





Udało się kupić za stosunkowo nie wielkie pieniądze szeroką stal z fiata 125p. Zdjęcie od sprzedającego który trzymał felgi w stodole- na jednej nawet krew była

Pojawił się niestety problem. Sprzedający utrzymywał że felgi mają 7 cali w rzeczywistości mają 8, dlatego przed oddaniem do piaskowania i malowania felgi przymierzyłem- pasują w sumie idealnie:



Felgi oddałem do piachu i malowania na czarny mat. Front felg pomaluję sam na kolor bliżej nie znany jeszcze ale prawdopodobnie będzie to brązowy mettalic, na felgi trafią jeszcze dekielki chromowane i powinno być ok.


No i to tyle, tym teraz śmigam po sprzedaniu poloneza
  
 
A nie widujesz w swoim mieście kanarkowej 2105 ? Była tutaj razem z właścicielem na forum ale słuch o niej zaginął.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
bardzo mi się podoba nie poobijana i w miarę jednolita a jak koła skończysz to ją kładziesz niżej czy tak zostawisz ? jakie ET mają te kółka, które kupiłeś ?
  
 
W rzeczywistości nie widać takiej zmiany koloru jak na zdjęciu miedzy błotnikiem a drzwiami, ciekawe czemu lakier i tak po walce z rdzą pójdzie w polerkę i wtedy się okaże co i jak.
Co do 2105 to nigdy jej nie widziałem na mieście, ani żadnych ogólnych spotach samochodowych większych i mniejszych- jestem na prawie każdym.
Co do obniżenia to jak najbardziej pójdzie w dół auto. Mam już sprężyny -50 czekające na wiosnę i montaż. Opona będzie pewnie 165/65 jako że autem poruszam się na co dzień (miesięcznie z 1000km) to trochę komfortu musi być.
Co do ET felg to nigdzie na felgach ani na forach nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi na to pytanie- prawdopodobnie ET między 20-25 w zależności od źródła
  
 
kanarkowa widziałem jeszcze kilka miesięcy temu w okolicach wojska polskiego tam gdzie zawsze stawiała więc myślę, że jeszcze wtedy gość ją miał. co się dzieje dzisiaj niestety nie wiem
  
 
Znajomy ma na sprzedaż całkiem nie drogo chromowane reflektory zelmot'a. I tak się zastanawiam gdzie by je można w ladzie zamontować. Zawsze reflektory mi się podobały w takich kanciastych samochodach, szczególnie te jak są chromowane.
Jakieś pomysły lub zdjęcia gdzie najlepiej zamontować takie reflektory?
  
 
Cytat:
2015-02-23 20:17:39, kisiello pisze:
Znajomy ma na sprzedaż całkiem nie drogo chromowane reflektory zelmot'a. I tak się zastanawiam gdzie by je można w ladzie zamontować. Zawsze reflektory mi się podobały w takich kanciastych samochodach, szczególnie te jak są chromowane. Jakieś pomysły lub zdjęcia gdzie najlepiej zamontować takie reflektory?


Jak prostokątne to pod zderzakiem, a jak okrągłe to na zderzaku
  
 
Na dachu, albo w schowku.
  
 
halogeny okrągłe, szkło przezroczyste
Ogólnie to nie chciał bym wiercić dziur w zderzaku by przymocować te reflektory dlatego muszę pokombinować jeszcze czy faktycznie chcę te reflektory
  
 
Cytat:
2015-02-23 22:43:31, kisiello pisze:
Ogólnie to nie chciał bym wiercić dziur w zderzaku by przymocować te reflektory



Możesz spróbować zamontować na kropelkę
  
 
A pytanie kolejne, ma ktoś jakieś doświadczenie z montażem do lady i użytkowaniem rozsuwanego dachu z twingo?
  
 
Tak, NaczelnyFilozof.
  
 
Jego łąda już 2 razu na OLX była o nazwie Łada 2107 Roldach!!!!
  
 
Lade widziałem ale bardziej ciekawi mnie użytkowanie takiego auta na codzień czy dach nie traci na sztywności itp. No i jak taki dach się zimą zachowuję
  
 
Jak byś chciał, to sprzedam ci swój za 150 zł.
  
 
Dzisiaj miałem kanał do dyspozycji to w końcu obejrzałem porządnie auto od spodu. Tutaj jest super, żadnej rdzy, wszystko ładnie zakonserwowane. Z silnika się leje i to znacznie, miejsce bliżej nie znane, ale podejrzenie pada na miskę i uszczelkę pod głowicą.
Drugie miejsce wycieku to skrzynia biegów, na samym jej końcu (tym gdzie wał się zaczyna) jest jakiś czujnik czy coś takiego- wydaje mi sie że jest to prędkościomierz i spod tego jakby mi olej leciał.
Kolejna spraw to kompresja która zmierzyłem.
1cylinder- 11.5
2cylinder- 12
3cylinder- 13
4cylinder-12.
Jak widać szału nie ma. Próby olejowej nie zrobiłem bo nie miałem oleju ;/

Wczoraj kupiłem opony 165/65 i chce je zakładać na felgi które są dętkowe. Pytanie czy teraz dętkę mam zakładać jak będzie naciąg tej opony? Jeśli tak to jaką dętke? Czytałem gdzieś że można dać dętkę 12 calową ale ile w tym prawdy?
  
 
Ależ jesteś skromny. Silnik nie jest najgorszy. A różnica ciśnień może wynikać też z źle ustawionych zaworów.
  
 
Bo czytałem gdzieś że ciśnienie powinno być 14.5.
Łada pali trochę oleju i szukam przyczyny. Na razie wymienię chyba uszczelniacze i zobaczę czy to coś da. Z drugiej strony zauważyłem po wymyciu silnika że leci olej spod uszczelki pod głowicą, dosłownie leci a nie się poci, dlatego też zastanawiam się nad wymianą tejże uszczelki. Z drugiej strony boję się że jak zdejmę głowicę i zerknę co tam z dołem silnika to popadnę zaraz w koszty czego bym nie chciał bo to tylko 1.3
Jaki sklep polecacie z częściami do 07? jacars czy jakiś inny?
  
 
Najpierw poszukaj, może w Twoim rejonie jest stary sklep ładowski- te sklepy przebranżawiają się lub likwidują i często można za psi grosz coś kupić, pod warunkiem, że jest to ze starych zapasów.
  
 
Był jeden sklep z częściami do lady, teraz są tam części do skody. Dzwoniłem to facet powiedział że nic nie mają na stanie, mogą tylko ściągnąć podstawowe rzeczy, innego sklepu nie znalazłem