Rejestracja łady ze Słowacji

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jestem posiadaczem łady przywiezionej ze słowacji, mowa o modelu 2101 z 1975r. Dostałem do niej tylko dowód rejestracyjny cz1, dowód ubezpieczenia i pzerzeglądu. cz2 dowodu rejestracyjnego zostanie mi przywieziona jak Słowak wyrejestruje auta na Słowacji. Mam pytanie jakie jeszcze potrzebuję dokumenty do zarejestrowania w polsce i czy mogę zarejestrować auto dopiero za parę miesięcy. Pozdrawiam
  
 
Rejestracja auta odbywa się na takich samych zasadach jak i inne sprowadzone zza granicy. Możesz zarejestrować i za rok. Ale wszystkie czynności rób w tym samym czasie, czyli przegląd, tłumaczenia, opłata skarbowa i td.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Teraz jest potrzebne zaswiadczenie czemu pojazd zostal wyrejestrowany
  
 
Cytat:
2015-02-23 19:10:34, Astro2107 pisze:
Teraz jest potrzebne zaswiadczenie czemu pojazd zostal wyrejestrowany



Konkretnie z Czech Słowacji, czy ogólnie? Od kiedy?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Pazdzioch, jak się zjawisz w Urzędzie Celnym za parę miesięcy to na powitanie dostaniesz karę (samochód musisz zgłosić w ciągu 14 dni od przekroczenia granicy). Jak dużą - zapytaj sam w swoim urzędzie.
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Cytat:
2015-02-23 22:46:04, alex76 pisze:
Pazdzioch, jak się zjawisz w Urzędzie Celnym za parę miesięcy to na powitanie dostaniesz karę (samochód musisz zgłosić w ciągu 14 dni od przekroczenia granicy). Jak dużą - zapytaj sam w swoim urzędzie. Pozdrawiam, @lex


Dokładnie, ja kiedyś spóźniłem się 1 (słownie jeden dzień ) i przywalili mi 200 zeta mandatu. Złodzieje
  
 
Co wy mi tutaj pierdzielicie? Gdzie jest napisane, w którym dniu została przekroczona granica? Zazwyczaj uznaje się, za pierwszy dzień z tych 14 dni data przeglądu. I nie straszcie chłopaka, wpisując brednie. Auto mogę kupić, ale nie wyjechać z kraju zakupu. Ja zarejestrowałem auto po 3 latach.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
A moze ktos powiedziec ile kosztowalo takie sciagniecie auta ze slowacji albo z czech (ale tak z praktyki)?
Sam sie nad tym zastanawiam, ale wydaje mi sie ze koszta sa duze. Ktos gdzies pisal, ze tlumaczenia czeskich/slowackich dokumentow sa drogie. Niby umowe mozna spisac po angielsku, ale reszta ....?
  
 
Zależy gdzie, ale średnio transport 1000 zł, opłaty około 1500-2000 zł.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szoko, a powiedz z tych 1500-2000 to co konkretnie ile kosztuje (wiadomo recykling 500 pln ale reszta?).

Transport to pomijam bo auto powinno dojechac na wlasnych kolach.


Cytat:
2015-02-24 10:58:52, SzokoLada pisze:
Zależy gdzie, ale średnio transport 1000 zł, opłaty około 1500-2000 zł.

  
 
Szoko, tłumaczyć będzie nie mnie, tylko urzędnikowi w UC. Ja tylko dzielę się doświadczeniami. Datę biorą zwykle z umowy.

Co dokładnie:
1. Koszty transportu tam i z powrotem każdy policzy sam w zależności od możliwości;
2. Tłumaczenie dokumentów
3. UC - akcyza + opłata skarbowa
4. US - opłata za wydanie VAT-25 (wiem, że w niektórych US dokument wydają bezpłatnie, w innych za opłatą 150 zł)
5. Przegląd rejestracyjny (tzw. zerowy, który jest droższy od zwykłego okresowego)
6. WK - tablice, dowód + KP, opłata recyklingowa
7. Ubezpieczenie.

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Cytat:
2015-02-24 11:42:50, gregoryj pisze:
Szoko, a powiedz z tych 1500-2000 to co konkretnie ile kosztuje (wiadomo recykling 500 pln ale reszta?). Transport to pomijam bo auto powinno dojechac na wlasnych kolach.



Niepotrzebnie pomijasz. Po pierwsze, musisz jakoś dojechać tam (chyba, że rowerem). Po drugie, musisz mieć ważne ubezpieczenie i badanie techniczne by wracać autem na kołach. Po trzecie, Łada po drodze coś spali (nieduże pieniądze, ale tu, tam, opłata za autostradę...).

Pozdrawiam,
@lex


[ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2015-02-24 12:16:58 ]
  
 
Olek, sprowadziłem trochę tych aut w życiu. Nie mogą brać datę z umowy, bo to nie jest legalne. Legalna jest natomiast data przeglądu i to ona jest najważniejsza. Od tej daty wszystko zaczynamy. Ja mam pomoc drogową, za 1km place 1 zł. W ciągu 1 dnia, jest ciężko załatwić wszystkie papiery na wywóz auta. W Czechach jest łatwiej.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2015-02-24 12:49:33, SzokoLada pisze:
Olek, sprowadziłem trochę tych aut w życiu. Nie mogą brać datę z umowy, bo to nie jest legalne. Legalna jest natomiast data przeglądu i to ona jest najważniejsza.



Którego przeglądu? Słowackiego? Bo co ich interesuje polski przegląd (który zresztą często jest robiony już po formalnościach w UC i US).
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Co urząd celny to inna interpretacja, ale w KRK nie ma problemu z opłaceniem cła znacznie później niż się auto przywiozło, tylko trzeba skłamać że auto przekroczyło granicę do 2 tygodni wstecz. Nigdy nikt się nie czepiał.
  
 
Nie wiem, jak u was w stolicy, ale w mojej zapyziałej Legnicy, nie zrobisz nic w UC i US bez przeglądu i dopuszczeniem do ruchu.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Szko we wrzesniu 14r znajomy sprowadzał samochód z niemiec i musiał mieć zaświadczenie dlaczego pojazd został wyrejestrowany w niemczech potem sprowadzał coś z białorusi i z tego co kojarzę tak samo musiał mieć zaświadczenie
  
 
Astro, na pewno dla czego, czy po prostu musiał być wymeldowany?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Też mi się tak wydaje że za datę przywozu uznaje się datę na umowie, a na umowie mogę wpisać sobie datę jaką chcę bo mam zostawione miejsce na wpisanie. Pozdrawiam
  
 
Data na umowie, to co innego. Bo auto możesz kupić i używać go za granicą. Nikt cię nie zmusi przekroczyć granicę w ciągu 14 dni. Powtarzam jeszcze raz, zarejestrowałem auto po 3 latach.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим