Rejestracja łady ze Słowacji - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W takim razie spoko, bo będę auto rejestrował dopiero w czerwcu.
Czekam jeszcze na drugą część dowodu rejestracyjnego.
A nie przeszkadza to że auto jest bez blach?
  
 
Trochę. Pójdziesz do WK i wykupisz tymczasowe. Na nich pojedziesz dopiero na przegląd. To są dodatkowe koszta.
  
 
Dzięki szoko. Pozdrawiam
  
 
Ja może i skusiłbym się na jakąś fajną Ładę na Litwie (tym bardziej, że mam dużo bliżej niż np. do Krakowa czy Wrocławia) ale czytałem kiedyś artykuł, że Litwini potrafią podsunąć Polakom umowę kup-sprz. która w rzeczywistości jest umową wypożyczenia auta. Szykujesz się w niedzielę do kościoła, przyjeżdża Litwin na podwórko i mówi: "No, Polak, daj auto. Teraz moja kolej"...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Jak podpisujesz umowę po litewsku to i owszem, pisz umowę po angielsku i po problemie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2015-03-02 09:45:02, emde pisze:
Ja może i skusiłbym się na jakąś fajną Ładę na Litwie (tym bardziej, że mam dużo bliżej niż np. do Krakowa czy Wrocławia) ale czytałem kiedyś artykuł, że Litwini potrafią podsunąć Polakom umowę kup-sprz. która w rzeczywistości jest umową wypożyczenia auta. Szykujesz się w niedzielę do kościoła, przyjeżdża Litwin na podwórko i mówi: "No, Polak, daj auto. Teraz moja kolej"...



Emde, myślisz oni tam liczyć nie potrafią? Komu potrzebne takie rzeczy przy aucie kosztującym tyle, co komplet mebli wypoczynkowych?

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Ten artykuł był o autach za kilkanaście tysięcy PLN, pewnie z Ładami takich wałków nie robią, niemniej akurat do Litwinów nie mam specjalnego zaufania.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam, auto zarejestrowane bo Słowak niby jakąś karę by zapłacił jak bym nie zarejestrował.... teraz wydzwania za mną że potrzebuje drugą część dowodu rejestracyjnego.... ktoś wie ocb?
  
 
Dobre pytanie. Najlepiej przejdź się do WK i zapytaj.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
obie części dowodu rejestracyjnego słowackiego sa Twoje i koniec. Obie będą potrzebne w wydziale komunikacji podczas rejestrowania a jeśli zarejestrowałeś to mu nic nie jest potrzebne.
  
 
Witam Panowie,
szykuję się w niedalekiej przyszłości do zakupu Łady 2101 z Czech lub Słowacji. I mam do Was kilka pytań jeśli możecie poświęcić sekundkę.
1. Czy proces rejestracji auta w PL jest taki sam jak w przypadku ściągnięcia auta np. z Niemiec (też UE)?
2. Jak zazwyczaj wygląda proces wywozu auta z Czech/Słowacji (chcę wywieźć auto na autolawecie)?
3. Czy ktoś z Was jest ze Śląska/Małopolski i w przypadku potrzeby byłby w stanie pomóc (jeśli będzie trzeba za opłatą oczywiście) w ocenie stanu technicznego auta na miejscu kupna?

Pozdrawiam
Marek z Tychów