Dane techniczne łada 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie. Przejdę do sedna sprawy. Robię projekt w ramach przedmiotu na studia i potrzebuję charakterystykę silnika ( moc,moment) dla silnika 1.5. Czy ktoś posiada może jakieś źródło gdzie mógłbym to znaleźć? W książce WKŁ Ossowskiego niestety nie ma.
Pozdrawiam
  
 
No bez przesady. Wszystko jest i w książce i nawet na wiki. Trochę wysiłku, młody człowieku.
  
 
Nie pisałbym tutaj gdybym nie sprawdził w kilku miejscach. Może źle się wyraziłem ale pisząc charakterystyka miałem na myśli wykres taki jak na hamowni. Wszędzie są tylko dane techniczne bez tego wykresu. Wiem, że można go odtworzyć obliczając kolejne punkty na podstawie danych katalogowych ale nie o to mi chodzi.
  
 
To w takim razie zajrzyj do wątku 3zer-a. Może coś ci to pomoże.
  
 
Dlaczego akurat Łada?
  
 
Cytat:
2015-03-02 22:17:00, Cezary_84 pisze:
Dlaczego akurat Łada?



I to jest fundamentalne pytanie 😊. Czemu Lada? No właśnie. Też się czasem zastanawiam.
  
 
Bo jest warta swojej ceny. Cena=jakość..
  
 
Projekt z przedmiotu teoria ruchu pojazdów pod tytułem obliczenia trakcyjne samochodu. Łada w projekcie dlatego, że jeżdżę na co dzień i mam "obiekt badań" do dyspozycji. Kurcze chyba w żadnej książce nie było tego wykresu. Przejrzałem też kilka rosyjskich ale bez efektu. Temat zostawiam otwarty może jeszcze ktoś tu zajrzy.
  
 
Cytat:
2015-03-03 15:18:58, matigamer pisze:
Projekt z przedmiotu teoria ruchu pojazdów pod tytułem obliczenia trakcyjne samochodu. Łada w projekcie dlatego, że jeżdżę na co dzień i mam "obiekt badań" do dyspozycji. Kurcze chyba w żadnej książce nie było tego wykresu. Przejrzałem też kilka rosyjskich ale bez efektu. Temat zostawiam otwarty może jeszcze ktoś tu zajrzy.



Mam wykres ale ze swojego 1.3, przyda się?
  
 
Ooooo pewnie, że się przyda. Wymyśle jak go użyć
  
 
proszę bardzo i jeszcze taki ale nie jestem pewien czy to Ładna
tutaj natomiast wykres z nivy trzeba umieć szukać

pozdro
  
 
Dzięki wszystkim za pomoc. Pokaże prowadzącemu te wykresy, niech zobaczy czy się nadają. Jeśli jednak ktoś znajdzie typowo do 2107 1,5 będę zobowiązany Jeszcze raz dziękuję.
  
 
Może i taki później będzie Ci potrzebny - krzywe charakterystyczne alternatora.
  
 
żałuje, że nie urodziłem się za komuny tak to znałbym co nieco Ruskiego a w przypadku obecnym gówno rozumiem.
  
 
Cytat:
2015-03-04 21:12:26, Astro2107 pisze:
żałuje, że nie urodziłem się za komuny tak to znałbym co nieco Ruskiego a w przypadku obecnym gówno rozumiem.



Nie ma czego żałować. A rosyjskiego zawsze możesz się nauczyć
  
 
Dokładnie, ja nauczyłem się alfabetu oglądając ruską tv - RTR Planeta, przeczytać tekst przeczytam i z mniejszym bądź większym trudem zrozumiem. Na wszystko jest pora.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ruskiego zawsze możesz poznać, pewnie często przyjeżdżają do Radomska. A rosyjskiego możesz się łatwo nauczyć, tylko chcij. Mogę ci zagwarantować naukę, że po 3 miesiącach zaczniesz biegle mówić po rosyjsku, prawie tak jak ja.
  
 
Ja mam ciągle problem ze znakiem miękkim ь. Za cholerę nie wiem kiedy się go stosuje.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
tak samo jak u nas piszesz ń, tak samo w rosyjskim piszesz ь.