Ładzianka--janjestemjan / michalwlo/ sztreker2107 - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzis mialem okazje spotkać sie z Michałem i obejrzeć jego 07.
Autko naprawdę ładne, bardzo przyzwoicie utrzymane a jego niestandardowe elementy bądź przeróbki bynajmniej (przynajmniej w większości) nie rażą. W/g mnie jedna z najladniej zachowanych "siódemek" jakie widziałem w Polsce.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 


Michał wreszcie dopiął swego i kupił Ładę o jakiej marzył.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Nie zgodzę się. Miała być biała i typowo fabryczna. Cena miała być max 3k zł.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ja o modelu. Miała być 07 i jest 07. I została w klubie, nie poszła w świat.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witajcie po dłuższym czasie , obecnie próbuję się uporać z owym problemem jakim jest problem z odpaleniem auta , mianowicie ,dziś czyli ponad 24h od ostatniego odpalenia auta wsiadam , przekręcam kluczyk wyciągam ssanie w granicach 1/4 do połowy i i przekręcam na zapłon a Łada bziu bziu bziu cięzko zapala , gaszę i ponownie zapalam i wtedy pali od strzała ... jakieś porady?
Z góry dziękuję
  
 
a jak byś spróbował ustawić rano ssanie na maxa i wtedy zobaczył czy też ciężko pali..
ja tak robiłem i zawsze paliła od strzała a jak odpaliła to wtedy zmiejszałem do minimum...
  
 
I jak odpala teraz ?

Ja mając swoją pierwszą Ładę nie mogłem długi czas wyczuć z jak bardzo wciśniętym ssaniem mam jeździć tuż po odpaleniu, tym bardziej, że była to 2105 (bez obrotka). Dopiero w 2107 ustawiałem tak w okolicach 1500 obrotów i było si. Ale fakt, nigdy zimnego silnika nie udawało się uruchomić bez wyciągniętego na maxa ssania.

[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2017-09-02 07:14:38 ]
  
 
Odpala różnie , raz z wyciągniętym ssaniem na max , raz z 1/4 ale odpala
  
 
Odpala różnie , raz z wyciągniętym ssaniem na max , raz z 1/4 ale odpala
  
 
No i Panowie zacznie się zabawa , podczas jazdy i zmiany biegów , stuka coś w okolicy mostu , obstawiam krzyżaki . Pytanie dostanę gdzieś ori rosyjskie ? Bo obecne są MS a ich jakość jest wątpliwa ...
  
 
Tam jest jeden krzyżak. Oryginały dostaniesz w Rosji.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Do bartka sie zglos
  
 
Cytat:
2017-09-13 18:34:09, michalwlo pisze:
No i Panowie zacznie się zabawa , podczas jazdy i zmiany biegów , stuka coś w okolicy mostu , obstawiam krzyżaki . Pytanie dostanę gdzieś ori rosyjskie ? Bo obecne są MS a ich jakość jest wątpliwa ...



Rozumiem ze masz teraz MS, skoro ich jakość jest watpliwa? A może i czas wymienić podpore i oddać wał do wyważenia? Tudzież kupić nowy, bo wyjdzie taniej niż wyważanie?

Stukanie w okolicy mostu to moze być żebracze jakies, wolałbym uważać. Lepiej omijaj mosty.
  
 
Krzyżacy na moście 😀

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2017-09-13 22:03:08, SzokoLada pisze:
Krzyżacy na moście 😀





Krzyżaki to ja mam na żywopłocie. Straszne tłuściochy
  
 
Jutro , ostatnia przejaźdzka Ładą do pracy i wstawiamy auto na zimę do garażu , przejechała ze mną 5000 km od kupna bez większych awarii . Czas na małe plany Na pewno do sprawdzenia krzyżaki, wymiana oleju oraz filtrów i sprawdzenie układu hamulcowego
Dziś spotkałem się z Andrzejem i nabyłem oryginalne felgi do Łady 2105/07 .
Panowie wiecie może jaki jest oryginalny kolor z palety WAZ na felgi ... RAL ?
  
 
pytanie podstawowe....czy masz kanał w garażu...

a tak poza tym cieszę się ci ta historia z mieszanką trochę tych mechaników z głowy wybiła...

i co teraz z buta do pracy???

  
 
Cytat:
2017-11-02 22:28:19, janjestemjan pisze:
pytanie podstawowe....czy masz kanał w garażu... a tak poza tym cieszę się ci ta historia z mieszanką trochę tych mechaników z głowy wybiła... i co teraz z buta do pracy???


Cześć Mariusz Trochę wybiła ta mieszanka mechaników z głowy A do pracy drugim autem Fiacikiem Punto A propos kanału to będzie zimowała u mojego pracodawcy więc kanał jest Pozdr
  
 
Dobrze mi się obiło o uszy, że janjestemjan dzwonił z propozycją odkupienia ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
żle....sie o uszy obiło...

poza tym...zamontowałem w niej takie urządzenia ..że bez problemu...gdybym tylko chciał
naprowadził bym Ją tu za pomocą GPS-u i sama by przyjechała...

a myślicie że skąd te nagłe problemy techniczne...

wcisnę jeden przycisk na kompie...i już nie odpali rano