Ładzianka--janjestemjan / michalwlo/ sztreker2107 - Strona 11

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2018-04-03 20:56:00, morphio pisze:
Kwestia niskiego ładowania to alternator z regulatorem do sprawdzenia kwestia złego zapalania to rozrusznik do kontroli, ale jeśli masz fest naładowany akumulator i mimo tego słabo kręci to sprawdź wszystkie połączenia masowe i prądowe silnika i akumulatora. tak naprawdę kiepska masa może byc problemem wielu niedomagań !!


teraz szlak trafił , akumulatorek na desce nie gaśnie ....
  
 
Na konsoli jest wyłącznik zasilania radia pierwszy od pasażera....przewód idzie przez ten włącznik...sprawdź ew bezpieczniki

  
 
Cytat:
2018-04-03 21:02:04, michalwlo pisze:
teraz szlak trafił , akumulatorek na desce nie gaśnie ....



To teraz masz sprawę prostą - nie ma ładowania w ogóle
  
 
Kwestia braku ładowania i świecącej się kontrolki akumulatora rozwiązany , pasek klinowy się zerwał, wymieniony na nowy .
Druga kwestia to wali mi gdzieś w okolicy skrzyni biegów jak mocniej puszczę sprzęgło ... czyżby podpora skrzyni ? Jak to prawdzić na kanale ? łomem ?
  
 
Dziś próbowałem przełączyć auto z benzyny na LPG i nie chce zaskoczyć , zaznaczam ,że auto stało prawie pół roku niepalone na gazie , jakieś sugestie ?
  
 
moje sugestie.
1- dla czego jak zimą przepalałeś to nie chodziła na gazie...ja jak przepalałem to jak tylko chodziła bez ssania to od razu na gaz --szybciej się nagrzewała itp...
2- włącz zapłon przełącz na gaz i sprawdź rozłączając elektrozawór gazowy czy -pyka-, da się to wyczuć...i tak samo czy się rozłącza zawór benzynowy...
3- jeśli wszystko działa jak należy ..to się dobrze rozpędź, wypal benzyne i w rozpędzie przełącz na gaz --musi zaskoczyć...
4- jak montowałeś tą nową pompkę paliwa..(choć stara też była nowa) wszysko dobrze podłączyłeś...?????

pozdr
  
 
Cytat:
2018-04-08 20:49:14, janjestemjan pisze:
moje sugestie. 1- dla czego jak zimą przepalałeś to nie chodziła na gazie...ja jak przepalałem to jak tylko chodziła bez ssania to od razu na gaz --szybciej się nagrzewała itp... 2- włącz zapłon przełącz na gaz i sprawdź rozłączając elektrozawór gazowy czy -pyka-, da się to wyczuć...i tak samo czy się rozłącza zawór benzynowy... 3- jeśli wszystko działa jak należy ..to się dobrze rozpędź, wypal benzyne i w rozpędzie przełącz na gaz --musi zaskoczyć... 4- jak montowałeś tą nową pompkę paliwa..(choć stara też była nowa) wszysko dobrze podłączyłeś...????? pozdr


Janjestemjan problem się rozwiązał kabelek przy czujniku był luźny . Druga kwestia to taka że strasznie szarpie na gazie , zastanawiam się nad wymianą kopułki , palca w pierwszej kolejności , jak nie pomoże to przewody i świece ale z tego co mi wiadomo są nowe ...
P.s przy okazji naprawiłem falujący wskażnik paliwa wysokooktanowego , bawiąc się kabelkami przy zbiorniku .
  
 
może trzeba podregulowac gaz..??
kopułka i palec powinny byc ok, są nowe..
ale reduktor jest stary...wymieniałem w nim co prawda membranki
  
 
Nowy przewód WN dawał mi właśnie takie objawy kiedyś - szarpanie. Wymieniłem wszystko, a na końcu przewód nowy na stary, i przestało szarpać
  
 
Kolega Głod mówi ,że zastój mamy , otóż nie
Olej zmieniony na liqui moly 15w40 , pasek alternatora naciągnięty .
Teraz czeka mnie zabawa z gaźnikiem ,jego lekkim dławieniem i przerywaniem , zakupiłem zestaw naprawczy gaźnika OZON i zacznę od wymiany membranki pompki przyspieszającej .
pozdro
  
 
Pojawił się problem ... gaźnik rozebrany i poskłądany u mechanika okazało się jakby brakowało kilku częsci do niego , założyłem nowe ... odpaliła . Wciskam gwałtownie gaz i silnik przydławia
Druga kwestia to taka że pyrkocze na zimnym z rury wydechowej ale nie wali siwym dymem ... dziadek "mechanik" o ile mogę go tak nazwać ... mówi że jak będzie luz zaworowy to głowica do remontu , miałem go chyba ochotę wyśmiać ... nieszczleność głowicy ? Silnik jest nowy .
Może to pyrkotanie to kwestia ustawienia zapłonu ?
  
 
Cytat:
2018-04-26 19:41:59, michalwlo pisze:
Pojawił się problem ... gaźnik rozebrany i poskłądany u mechanika okazało się jakby brakowało kilku częsci do niego , założyłem nowe ... odpaliła . Wciskam gwałtownie gaz i silnik przydławia Druga kwestia to taka że pyrkocze na zimnym z rury wydechowej ale nie wali siwym dymem ... dziadek "mechanik" o ile mogę go tak nazwać ... mówi że jak będzie luz zaworowy to głowica do remontu , miałem go chyba ochotę wyśmiać ... nieszczleność głowicy ? Silnik jest nowy . Może to pyrkotanie to kwestia ustawienia zapłonu ?


Nie pamiętam ale chyba tylko dól silnika jest nowy a głowica ze starego? Nie pamiętam czy była remontowana czy nie?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Wygląda na to ,że czeka remont głowicy , zapłon ustawiony , świece i przewody wymienione , kompresja na cylindrach 11, 8,7,7 , ustawiamy póki co zawory , ale nastawiam się na remont głowicy ...
  
 
michał jak widzę te twoje wpisy to mi ręce opadają, ...
ten dziadek ci ten gaźnik rozbierał...??
jak chce dorobić do emerytury to niech idzie za portiera w szpitalu a nie picuje młodych...

jak w gaźniku miało części nie brakować skoro połowę pogubił ...
sam ten gaźnik składałem i napewno było tam wszysko ...

sam zobacz że im więcej ten koleś grzebie ci przy tym aucie tym gorzej ono chodzi...

ręce opadają


  
 
Cytat:
janjestemjan pisze: ręce opadają



daj sobie luz auto ma 30 lat i nowego właściciela
  
 
Po prostu Młody trafił na nie tego gościa co trzeba... Zdarza się. Ja miałem to szczęście, że trafiłem na mechaniora z krwi i kości, który wykonał solidnie to co miał zrobić przy Ładzie (rozrząd) i nie wypuścił mnie za bramę dopóki nie powiedział mi kilku fajnych rzeczy nt. Łady.

No ale ja miałem go poleconego od dwóch osób z naszego forum więc...

No nic, zobaczymy jak dalej się sytuacja rozwinie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cześć , jak wiecie zmieniają się przepisy co do OC ze zniżką PZMot , pytanie czy moja Łada przejdzie tzw ścieżkę procedur na żółte tablice ? Nie ukrywam ,że ułatwiłby to temat ... niższej składki , ma ktoś białą kartę którą by chętnie udostępnił ?
  
 
Cytat:
2018-12-18 22:18:04, michalwlo pisze:
Cześć , jak wiecie zmieniają się przepisy co do OC ze zniżką PZMot , pytanie czy moja Łada przejdzie tzw ścieżkę procedur na żółte tablice ? Nie ukrywam ,że ułatwiłby to temat ... niższej składki , ma ktoś białą kartę którą by chętnie udostępnił ?


Legalnie, 2107? Musisz znaleźć "łaskawego" diagnoste

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Diagnoste?
  
 
Przejęzyczenie - oczywiście chodzi o rzeczoznawcę

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986