Obniżenie, utwardzenie Łady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Chciałbym usztywnić i obniżyć 2107 o jakieś 5-7 cm. Problem w tym, że nie chcę tego robić na zasadzie samego cięcia sprężyn a nie mogę znaleźć żadnego zestawu amorki+sprężyny.

Może ktoś coś wie co pasuje itd. Jakieś amortyzatory i np. cięte sprężyny od Nivy? Kiedyś widziałem sprężyny FOBOS ale też by wypadało do tego jakieś amorki. Może coś polecacie?

Prosiłbym o jakiekolwiek informacje na ten temat. Może wy swoje obniżaliście i podzielicie się co i jak?
  
 
Zgłoś się do Bartka. On ma wszystko.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Jakiego Bartka?
  
 
Do bartka najlepiej pisać na maila :brymczuk@yandex.ru
Pisz po polsku, nie musi być cyrylica
Co do sprężyn to kupowałem od niego -50mm za 300zł, amorki po 200za szt. ale możesz zamontować amorki z VW t4 i renault master
  
 
Cytat:
kisiello pisze: ale możesz zamontować amorki z VW t4 i renault master


ale wtedy stracisz komfort jazdy - taki zestaw jest do betonowania a nie do pracy, sklepu, na piknik czy do kościoła
  
 
potwiedzam założyłem taki zestaw i jest mały betonik. Ma to jednak plusy przy jeździe po bułki - ja pokochałem ronda heheheh
  
 
witam
zastanawiam się jak ustawić zawieszenie w ladzie. auto po wywaleaniu wszystkiego że środka, typowo budrzetowe auto na kjs. silnik 1.3 seria, most będzie zaspawany. jedyne co ma być jak najlepsze to zawieszenie.

posiadam
-komplet bilstein b6 niemieckie, słyszałem że do kjs się nie nadają bo mają mało gazu, zweryfikuje się to.
-komplet poliuretanow z węgier cholernie twardych.
-czerwone sprężyny -30 od bartka
-stabilizator volvo

zastanawiam się nad sprezynami. do tylu od trucka są nieosiągalne, mam od caro. do przodu nie wiem czy zakładać te od bartka, czy są twardsze od serii czy tylko niższe.

miał ktoś styczność z drogowymi b6 czy trzeba je utwardzać czy seryjne nastawy dadzą radę.
  
 
sugeruję założyć Bartkowe sprężyny ale coś im dodac bo mogą się okazać za niskie, szczególnie na przodzie

co do Bili to rally77 może się na ten temat wypowiedzieć
  
 
Polecam wsadzić takie coś:



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
mam poliuretany dużo twardze od rosyjskich, kiedys sprowadzał je konrad essen do swojej łady.

co do reszty to będzie to najwyżej metoda prób i błędów choć chciał bym błędów uniknąć bo czasu nie mam na poprawki
  
 

chodzi raczej o wahacze, przyjrzyj sie.

guma jest twardsza od twardych poliuretanow.. ale nie o twardosc tutaj chodzi lecz o powtarzalnosc i dlugotrwalosc parametrow.
  
 
Te tylne amortyzatory od renault master to od której generacji?
  
 
II generacja
  
 
Witam,
Zastanawiam się, na ile może wpłynąć obniżenie łady na stabilność jazdy. Z przodu już wiem, że aby samochód jechał w miarę normalnie na koleinach i wybojach trzeba ustawić negatyw.
A jak jest z tyłem? Od jakiej wartości obniżenia warto by było wstawiać regulowany drążek Parharda i stabilizator tylnego mostu? Jak obniżenie rzędu 50mm wpływa na osiowość auta? I czy tylko mi po obniżeniu dupa pływa?

P.S. Na ile na komfort jazdy wpłynie założeniu szerokich kół z naciągniętymi oponami?
  
 
Pany
Co do obnizenia lady. Zalozylem czerwone sprezyny od Bartka i patrzcie jak tyl nisko siedzi (przod dla porownania tak normalnie usiadl). Czy to wina wywalonych amorow na tyle ze tak nisko tyl siadl, czy to te sprezyny takie ..ujowe?
Oprocz butli z gazem 42l to z tylu nie ma jakies duzego obciazenia, szczegolnie ze teraz nie ma tam gazu i malo beny.





Rura tlumika srodkowego zawadza o o byle garb.
  
 
Daj zdjęcie ogólne auta. Ile te sprężyny mają obniżenia? Wygląda na - 70

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Wrzuce fotke wieczorem. Sprezyny, zwykle czerwone od Bartka co maja dac -30 maksimum. Tyl siedzi teraz nizej niz przod.
Wydaje mi sie ze to tylko moze byc wina sprezyn bo amor to raczej nic nie podniesie.
  
 
Moim zdaniem, są to sprężyny - 70. Przód jest wyżej, bo się oparł na odbojach. Nie ma sprężyn - 30, są - 25. Na takowych auto stoi prawie jak oryginał.

Ja mam - 50 i stoi wyżej



-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 

czerwone maja -25mm zdaje się.
seryjne czaszki górne i gumy wogole istnieje w aucie?
  
 
Mam prosbe.
Jak ktos ma na wierzchu tylne sprezyny czerwone (-25) albo nawet jakies inne typu -50 to niech poda ich dlugosc w stanie wolnym.
Sprawdze na dniach ile moje maja. Bo cos mi tu nie gra. Albo moja Lada jest dziwna albo ktos pomylil kolory na sprezynie. Bo nawet jakbym nie dal podkladek gumowych (a na dole sa na pewno) to Ladacznica tyle nie powinna opasc

Szoko
przod jeszcze nie oparl sie odboje chociaz ich odleglosc od wahacza to jakies 1-2 cm tylko.