Czy warto kupić samochód z autoskupu? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie każde auto w komisie jest złe,naciąć i rozczarować można się wszędzie,w końcu często są to używany i już kilkunastoletnie samochody,które prędzej czy później będą wymagać inwestycji. Przed zakupem trzeba takie auto przede wszystkim bardzo dokładanie sprawdzić.
  
 
Jak się obawiasz zawsze można poprosić o przegląd.
  
 
Witaj, według mnie czasem warto się pokusić. Auto które kupujesz w salonie traci na wartości. Nie wiem jaką gotówka dysponujesz czy kupujesz auto na kredyt MY braliśmy pożyczkę w platformie finansowej i kupiliśmy używane auto z komisu.
  
 
nie warto ! mam niemiłe doświadczenie ...
wiecej kasy wlozysz w grata niż to warte
dodam jeszcze ze lepiej kupic autko z saloniku
  
 
...ja tam już bardziej wolę kupić autko ze SKUPU ZŁOMU niż z AUTO SKUPU - serio!

Przynajmniej wiem, co biorę i płacę uczciwie 0,60zł/kg, a nie za kosmiczne ceny grata, który jest wart 0,60zł/kg

Pisałem już tu tyle razy, że te "igły" i "mega okazje" to w rzeczywistości wyglądały podobnie, jak te autka:






...tyle, że trochę szpachli, lakieru i parę innych myków i kupujecie ten złomek jako nowiutki


...a później po roku "księżniczka się w ropuchę zamienia" bo odpadła szpachla, w budzie dziura, że koty przejdą, licznik cofnięty o 500 tys km, a nowy właściciel widzi, jak bardzo został wydymany z kasy...

...to już nie lepiej kupić 10 razy taniej taki złom w punkcie skupu?
  
 
No może bez zbytniej przesady,natomiast faktycznie jeżeli ma wybierać to kupno samochodu w komisie jest dosyć ryzykowna kwestią bo zawsze można trafić na minę,ryzyko jest zdecydowanie większe niż kupno auto od osoby prywatnej.
  
 
Ja mam złe doświadczenia i odradzam, chyba że jesteś bardzo ostrożny, chociaż ja też byłem i na nic mi się to nie zdało. Natomiast polecam super auta mają w komisie lexusa na puławskiej w wawie. Auta raczej z wyższej półki, ceny przyzwoite, uczciwi ludzie, żona na pewno coś wybierze
  
 
Cytat:
2015-05-07 11:33:42, grzesiekwrobel pisze:
Witam, Zastanawiam się nad kupnem samochodu z autoskupu dla żony, ale nie wiem, czy jest sens ryzykować? Dużo się słyszy o różnych przekrętach. Dzięki za wszelkie opinie. powód edycji: link reklamowy [ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2015-05-08 22:48:29 ]



zawsze można sobie na autoskup zabrać rzeczoznawcę motoryzacyjnego, przy okazji zawiązać znajomość, która może się okazać przydatna w innych sytuacjach. ja korzystam z twojrzeczoznawca.com. Sam nie lubię oglądania tych wszystkich fur na skupach, nie mam pewności, dlatego wolę mieć obok kogoś kto się zna.
  
 
Zakup samochodu z autoskupu sam w sobie nie jest złym pomysłem, w końcu tam również możemy natrafić na ciekawe i zadbane egzemplarze, tylko musimy być naprawdę bardzo czujni podczas oględzin i najlepiej zabrać ze sobą fachowca który się na tym zna oraz wie na jakie elementy zwracać uwagę aby nie trafić na minę.
  
 
Wszędzie można znaleźć zadbany egzemplarz, ale niestety trzeba się trochę naszukać. Autoskupy i komisy cieszą się po prostu zła renomą i często zasłużenie, bo wciskają klientowi powypadkowy szrot. Na oględziny takiego auta koniecznie weź ze sobą miernik lakieru oraz zaufanego mechanika.
  
 
Jeśli ktoś decyduje się na zakup używanego auta to faktycznie trzeba się czasami naszukać Choć to pewnie zależy od rocznika i marki...
  
 
Poniekąd tak, ale jestem zdania że generalnie warto bardzo uważać bo łatwo jest wydać gotówkę i kupić odpicowane auto, które potem okaże się tylko dodatkową skarbonką i ciężarem. Komisy to po prostu wiesze ryzyku kupna auto z cofanym przebiegiem oraz ukrytymi usterkami.