BigRomek zwykła siemiorka - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mało się dzieje na forum ostatnio więc podzielę się tym co u mnie (choć też tego nie za wiele)

Wszedłem w możliwość wynajmu garażu niedaleko miejsca zamieszkania. Dobrze mieć swoją "własną " norę
IMG-20180304-WA0019.jpeg
IMG-20180316-WA0011.jpeg
IMG-20180317-WA0001.jpeg

Jak widać miejsca sporo. Może buda niepozorna i dach ma dziur kilka ale potem, jak się zrobi cieplej można będzie połatać. Prądu też brak, trochę nisko belki stropowe ALE! koszt za miesiąc to 50zł !!!

W sobotnie przedpołudnie wymontowałem alternator ponieważ kontrolka ładowania się świeciła no i nie ładował. Ponad to pojawił się strasznie przenikający smród spalenizny który nie mógł dobrze rokować. Po wyjęciu altka moim oczom ukazał się następujący widok:
IMG-20180317-WA0003.jpeg

.. to się troszkę przyjarało
W sumie od razu spytam - Czy kupować coś poza regulatorem, mogło uszkodzić się coś więcej? I czy są różne regulatory i jaki tu powinien iść? Nie zgłębiałem tematu jeszcze a dobrze usłyszeć fachową radę zanim ktoś coś mi wciśnie

W najbliższym planie demontaż termostatu sprawdzenie czy działa bo coś słabo grzeje podczas jazdy na trasie. Jeżeli działa to rozbiorę środek, zobaczę co słychać w nagrzewnicy.

Jest szansa, że skoro już mam melinę, będę coś częściej dłubał przy aucie więc i pewnie coś powrzucam tu.
P.S. sory, że foty w linkach ale nie umiem wrzucić tak żeby były miniatury (a próbowałem).


[ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2018-03-19 08:38:19 ]
  
 
Przetarłem się przez 2 czy 3 różne regulatory pod altek tego typu, ten AutoElektra Allegro sprawia wrażenie najlepiej wykonanego i na razie nie padł.
  
 
Podchodzi od strzała w taki sprzęt? I tylko on do wymiany czy dawać jakimś magikom do oceny?

[ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2018-03-19 11:48:54 ]
  
 
Cytat:
2018-03-19 11:47:13, BigRomek pisze:
Podchodzi od strzała w taki sprzęt? I tylko on do wymiany czy dawać jakimś magikom do oceny? [ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2018-03-19 11:48:54 ]



To jest regulator dokładnie do tego typu alternatora, połączasz tak jak ten spalony.
Do sprawdzenia diod i uzwojenia musiałbyś rozebrać alternator, wystarczy zdjąć tył obudowy, więcej do poczytania TUTAJ
  
 
Dobrze, czyli czeka mnie rozbieranie a wcześniej prześledzenie podesłanego wątku
  
 
IMG_20180707_113134263_HDR.jpg

takie zmycie zamszu z samochodu. Całości wyszła mniej więcej tak:

IMG_20180712_192442585_HDR.jpg
  
 
Tempo czy K2?
  
 
No panie, ale Ty to chyba w reklamie pracujesz . To zdjęcie porównawcze powinno pokazywać "przed" i "po", a nie "zasmarowane pastą" i "po"
  
 
A moze to poranna mgla?

Co ta dokladka taka niespasowana z nadwoziem?
Kraweznik ja przedstawił? Czy ona ruchoma na teleskopach?
  
 
Cytat:
2018-07-13 15:33:47, SzokoLada pisze:
Tempo czy K2?



https://galonoleje.pl/glinki-i-lubrykanty-do-lakieru/valetpro-blue-traditional-clay-bar-100g-glinka-srednia.html?search_query=glinka&results=28
+
pasta meguiars ultimate https://galonoleje.pl/srodki-prepearty-do-polerowania-lakieru/meguiars-ultimate-compound-450ml-g17216.html
+
gąbka tri color https://mrcleaner.pl/aplikatory/monster-shine-aplikator-tri-color-german?gclid=CjwKCAjwhLHaBRAGEiwAHCgG3gWp3tF1wzrBUd9e9lftj1pfsCYJozRIO1fGEaocR2DbrT_CJFclnRoCZksQAvD_BwE
+
https://galonoleje.pl/woski-i-sealanty-do-lakieru/finish-kare-1000p-high-temp-paste-59g-syntetyczny-wosk.html

taką konfigurację doradzili mi detailerzy jak poprosiłem o doradzenie co zrobić z matowym lakierem bez posiadania polerki. Nie usuwałem rys itp bo nie to było celem.

Wrzucam większość z Galona bo tam kupowałem wszytsko, nie płaca mi za reklamę

Cytat:
2018-07-13 21:43:12, Kamil_H pisze:
No panie, ale Ty to chyba w reklamie pracujesz . To zdjęcie porównawcze powinno pokazywać "przed" i "po", a nie "zasmarowane pastą" i "po"



dzięki, choć jak robiłem zdjęcie myślałem, że nic nie widać efektu a na żywo było widać w ch*j

Cytat:
2018-07-13 22:52:47, glod pisze:
A moze to poranna mgla? Co ta dokladka taka niespasowana z nadwoziem? Kraweznik ja przedstawił? Czy ona ruchoma na teleskopach?



nie, nie mgła było już grubo po 11 i do tego i tak lakier był za gorący na polerowanie ale stwierdziłem, że przy jego ogólnym stanie nie ma co świrować i "trzeba robić swoje się nie zastanawiać"
Dokładka była przymocowana na taśmę (widać pod dokładką) pasowałem ją, żeby zobaczyć czy zostawić czarną czy malować w kolor budy. Póki co będzie w czarnym macie.

IMG-20180708-WA0012.jpeg a to też między innymi powód polerki, mały prezent na mały jubileusz

[ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2018-07-16 11:54:09 ]
  
 
wrzucam za namową gloda:

Moscow Vice


Białystok nocą


Co się ostatnio działo?
Dorzucony Vihur z przodu, stabilizator tylnego mostu z tyłu. Z montażu stabilizatora zdjęć nie ma. Robiłem na szybko a jeszcze drążek postanowił się lekko cofnąć razem z mostem wiec powalczyłem trochę z tym alby trafić śrubą mocującą w otwór.. A i żona się dopytywała ciągle kiedy jedziemy do Czeremchy na Visegrad Wave
tyle

[ wiadomość edytowana przez: BigRomek dnia 2018-09-12 14:14:56 ]
  
 
Ostatnio w necie trafiłem na to graffiti z dziewczynką. Bardzo mi się spodobało. A tu proszę, Polska i nawet twoja Łada.
  
 
no, ten mural swego czasu był dość popularny w Polsce. Można powiedzieć, że znak rozpoznawczy Białegostoku
  
 
chyba zatkała mi się nagrzewnica.. Zawór otwarty na oścież (ceramika od Bartka) a w samochodzie wcale nie jest jakoś gorąco.. A powinno
Przewody prowadzące czynnik do nagrzewnicy pod maską: jeden gorący że się nie dotkniesz, drugi.. ciepły/letni

Czy mogło paść coś innego niż nagrzewnica? Bo zawór chyba nie może otwierać się nie do końca (chodzi w pełnym zakresie, ramie na zaworze też normalnie; nie cieknie)
Co trzeba jeszcze zmienić przy wymianie nagrzewnicy? Płukać jakoś układ czymś?
  
 
Romek po co ci nagrzewnica zamontuj farelke
  
 
Odkręć węże od nagrzewnicy i dmuchnij. Zobaczysz, czy jest opór czy nie. Zawór ceramiczny raczej wieczny.
  
 
Cytat:
2018-09-26 10:03:30, SzokoLada pisze:
Odkręć węże od nagrzewnicy i dmuchnij.



Wystarczy ciśnienie "paszczowe"?
  
 
Jak podepniesz manometr, to przy okazji zrobisz sobie spirometrie
  
 
Najlepsze paszczowe, bo ma czujniki zwrotne.
  
 
Cytat:
2018-09-26 14:33:27, Nowy_ pisze:
Jak podepniesz manometr, to przy okazji zrobisz sobie spirometrie


xD

Dobra, zrobię. teraz tylko rozebrać tą pieruńska konstrukcje osłony i nic nie połamać...