Lada 2107 - swap silnika na 2.0 DOHC Ford Sierra

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To mój pierwszy post, a więc witajcie!
Przejrzałem już trochę tu i trochę tam, ale nie znalazłem jakoś opisanego konkretnie swapu do Lady, wszędzie napisane jest, że to pasuje, a to nie pasuje, a jak pasuje to po prostu pasuje i koniec, żadnych wyjaśnień o przeróbkach. ja chciałbym natomiast wiedzieć czy wejdzie i generalnie podpasuje do 2107 silnik z Forda Sierry 2.0 DOHC?
  
 
Chłopie, wszystko wejdzie, tyle ze to kwestia kasy lub umiejętności. Jakie masz doświadczenie w mechanice i blacharce?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Swego czasu była na sprzedaż skrzynia dopasowana do Poloneza wraz z walem od Forda. Sam myślałem nad takim modem. Ale dałem w końcu sobie spokój. Będę podkręcać oryginalny silnik, to będzie większe wyzwanie.
  
 
Aktualnie znajomy wsadza taki silnik ale do poloneza. Największą przeszkodą jest to że silnik jest strasznie wysoki
ogólnie to wsadza silnik ze skrzynią z forda, wał i most z poloneza, bo tak jest ponoć najprościej.
Ogólnie co do swapa to trzeba wyspawać łapy co jest największym problemem
  
 
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5677196077

Masz tutaj ten gotowy zestaw do Poloneza. Może Ci się przyda.
  
 
Co do mojego doświadczenia mechaniczno blacharskiego, to jest takie jak większości domorosłych mechaników - tyle umiem ile sam się nauczyłem, a jak czegoś nie potrafię to internet i szukanie tak długo, aż się znajdzie. Ostatecznie kilka domów dalej jest warsztat mechaniczny i można iść zapytać, ale wolę nie robić tego bo właściciel nerwowy ;d mówicie więc, że największym problemem jest przeróbka łap silnika, więc jeśli mam dobrego spawacza to lwia część problemu jest za mną? Silnik zbyt wysoki? Co w takim razie polecacie w zamian? Tak jak któryś z użytkowników 1.8is z BMW? Chodzi mi o to, żeby bez mega dużych nakładów finansowych (o pracę się nie martwię, Lada to będzie i tak drugie auto, więc czasu mam pod dostatkiem) znaleźć silnik, który szarpnie ją do przodu i będzie miał przynajmniej te 120-140KM.
  
 
Cytat:
2015-09-30 21:44:03, Tomasz_Syn_Andrzeja pisze:
Co do mojego doświadczenia mechaniczno blacharskiego, to jest takie jak większości domorosłych mechaników - tyle umiem ile sam się nauczyłem, a jak czegoś nie potrafię to internet i szukanie tak długo, aż się znajdzie. Ostatecznie kilka domów dalej jest warsztat mechaniczny i można iść zapytać, ale wolę nie robić tego bo właściciel nerwowy ;d mówicie więc, że największym problemem jest przeróbka łap silnika, więc jeśli mam dobrego spawacza to lwia część problemu jest za mną? Silnik zbyt wysoki? Co w takim razie polecacie w zamian? Tak jak któryś z użytkowników 1.8is z BMW? Chodzi mi o to, żeby bez mega dużych nakładów finansowych (o pracę się nie martwię, Lada to będzie i tak drugie auto, więc czasu mam pod dostatkiem) znaleźć silnik, który szarpnie ją do przodu i będzie miał przynajmniej te 120-140KM.


Rover K-series 1,8 spiety ze skrzynią polonez rover

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Fiat 2.0 16V albo 20V(nie pamiętam) turbo 200hp.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-09-30 22:07:28 ]
  
 
O roverze nie myślałem, nie wiem o tych autach zupełnie nic, ale przeszukam co o nich mówią.
Ten fiatowski motor do auta z napędem na tył? To tak się da?
  
 
Z tym fiatowskim silnikiem to serio? Szukałem po internetach i nigdzie nic takiego nie ma, więc mniemam, że żartujecie
  
 
Nie zartuje.



[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-10-04 19:52:14 ]
  
 
Na pewno łatwiej wsadzić silniki które są ustawione wzdłużnie w aucie dawcy. Nie we wszystkich jednostkach napędowych ustawionych poprzecznie jest miejsce na łapy po bokach bloku. Kształt miski i smoka oleju pewnie też jest przystosowany do montażu poprzecznego. Ogólnie najłatwiej przekładać z czegoś z napędem na tył, z silnikiem wzdłużnie ustawionym i 3-wałkową skrzynią biegów.
  
 
A to na pewno. Ale tutaj teraz są propozycje. No i koszt zakupu tego silnika jest kosmiczny. Więc zwykły Kowalski go nie zamontuje. Ale zaletą jest taka, że jest lekki, mały, mocny i ponoć pasuje skrzynia biegów od łady bez przeróbek.
  
 
skrzynia od łady do tego silnika fiata 20v? Btw. on ma 5 cylindrów i całkiem przyjemnie mruczy.
  
 
Cześć wszystkim, jako że mojej siodemce padło sprzęgło, to zastanawiam się czy nie czas dać jej nowe serducho, a czytając ten temat natknąłem się na info o fiatowskim 20V, tak się składa że u mnie w garażu leży ta konkretna jednostka, przygotowana pod jakies 170+hp, ale z racji na to ze jestem chorym czlowiekiem silnik wyleciał z bravo i się marnuje (a jest po remoncie dołu i głowicy plus porting, szlify etc etc). Do bravo wpadło 20VT które obecnie ma niecałe, a może całe, jeszcze kresek nie mam 300hp. Tak więc pytanie, miał ktoś styczność z tym tematem? jak ze skrzynią itp? W wolnej chwili mam pomysł żeby dzwignąć ten silniur wyciągarką i przymierzyć do ładnej, ale może ktoś się orientuje, jak z dopasowaniem skrzyni itp ?
Pozdro Ładziarze !!!

wiem, że dobregy ze mnie archeolog, ale temat nader aktualny

[ wiadomość edytowana przez: dziiq dnia 2018-02-01 00:28:21 ]
  
 
Myślę, że więcej informacji, niż w tym temacie, nikt ci nie udzieli. Spróbuj i podziel się z nami informacją.
  
 
Cytat:
2018-02-01 00:27:24, dziiq pisze:
Cześć wszystkim, jako że mojej siodemce padło sprzęgło, to zastanawiam się czy nie czas dać jej nowe serducho, a czytając ten temat natknąłem się na info o fiatowskim 20V, tak się składa że u mnie w garażu leży ta konkretna jednostka, przygotowana pod jakies 170+hp, ale z racji na to ze jestem chorym czlowiekiem silnik wyleciał z bravo i się marnuje (a jest po remoncie dołu i głowicy plus porting, szlify etc etc). Do bravo wpadło 20VT które obecnie ma niecałe, a może całe, jeszcze kresek nie mam 300hp. Tak więc pytanie, miał ktoś styczność z tym tematem? jak ze skrzynią itp? W wolnej chwili mam pomysł żeby dzwignąć ten silniur wyciągarką i przymierzyć do ładnej, ale może ktoś się orientuje, jak z dopasowaniem skrzyni itp ? Pozdro Ładziarze !!! wiem, że dobregy ze mnie archeolog, ale temat nader aktualny [ wiadomość edytowana przez: dziiq dnia 2018-02-01 00:28:21 ]



Skontaktuj się z kolegą andrys20 z tego forum, myślę że pomoże.
  
 
Dawaj znać co wyszło! Sam chciałem coś swapować innego niż ładowskiego ale chyba się poddam bo nic co elegancko podejdzie znaleźć nie umiem