Jaki p³yn do ch³odnicy

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Jaki polecacie p³yn do ch³odnicy? Octawia 1.9 TDI. Muszê wymieniæ ch³odnicê. Mechanik poleca DYNAGEL 2000+. Wcze¶niej mia³em Petrygo zwyk³e. Czy to ma jakie¶ znaczenie i czy warto?
  
 
Mo¿e nie zabrzmi to profesjonalnie ale jako¶ nigdy nie przyk³ada³em specjalnej uwagi do p³ynu ch³odniczego, z tego co siê orientujê ludzie polecaj± Borygo albo K2 Kuler w razie pytañ pisz ¶mia³o.



[ wiadomo¶æ edytowana przez: Bia³y dnia 2015-10-29 23:05:46 ]
  
 
a czy to ju¿ wa¿ne skoro mia³e¶ petrygo to stosuj go dalej co innego gdybys nie wiedzia³ co by³o i czego dolac a tak to ju¿ znaczenia nie ma bo petrygo i borygo to nisiej klasy gatunkowe produkty wa¿ne tylko zebys sprawdzil czy wystarczajaca masz warto¶æ krzepniêcia plynu a sprawda siê to glikometrem i czasem warto sprawdziæ bo jak kupujesz w tesko to problem gwarantowany z peknietym blokiem i chlodnica w siarczyste mrozy
a tak przy okazji to sa rozne rodzaje plynow jak i kolorystycznie jak i warto¶ciowo wiec inne mamy do silnikow z alumanium a inne do ¿eliwnych bo ka¿dy metal ma inne w³a¶ciwo¶ci a plyn to nie tylko ch³odziwo ale tak¿e smarowanie i zabezpieczenie antykorozyjne no tak to w skrocie
  
 
Nie firma a kolor jest wa¿ny by nie dolewaæ zielonego do czerwonego.
  
 
Copacabana.To co piszesz to siê zgadza i dotyczy tylko p³ynu Borygo Eko.On nie jest mieszalny z innymi p³ynami.Ja swojego A3 Sportback 1.6 2007r zala³em Borygo Alu i jest bardzo dobrze,bo tak szczerze to nie wierzê,¿e p³ynu zalanego fabrycznie nie ma potrzeby wymieniaæ.

[ wiadomo¶æ edytowana przez: Janusz1973 dnia 2016-09-23 22:24:59 ]
  
 
Cytat:
2015-10-21 20:09:57, Kris1980 pisze:
Jaki polecacie p³yn do ch³odnicy? Octawia 1.9 TDI. Muszê wymieniæ ch³odnicê. Mechanik poleca DYNAGEL 2000+. Wcze¶niej mia³em Petrygo zwyk³e. Czy to ma jakie¶ znaczenie i czy warto?



Ja stosuje Dynagel 2000, bez plusa, zero problemów.
  
 
Ja tam u¿ywam borygo i jestem zadowolony
  
 
Ja leje ten ró¿owy, dla mnie jest ok

-----
http://e-hurtownia-opakowan.blogspot.com


[ wiadomo¶æ edytowana przez: denkos dnia 2017-07-11 09:54:23 ]
  
 
Równie¿ polecam Borygo, stosowany chyba w wiêkszo¶ci uk³adów ch³odniczych, kupisz go zarówno w sklepach jaki na aukcjach czy stacjach benzynowych.