[BR]Nowe panewki wałka pośredniego FIAT DOHC.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Koło świąt zamierzam zamówić kilka części z tej strony
www.autoricambi.us
Między innymi będą to trudno dostępne nowe panewki wałka pośredniego do Fiatowskiego DOHC
http://www.autoricambi.us/product/BG2-444/Auxiliary-Shaft-Bearing-Set/
Jeżeli ktoś chciałby dołożyć coś do mojego zamówienia to proszę pisać tu lub na priv, może komuś coś się przyda.

Pozdrawiam.
  
 
Jakie koszty wysyłki z USA? Badałeś?
  
 
Jeszcze nie. Dostałem kilka privów, głównie właśnie z pytaniem o panewki, ale jedna osoba chce np. tłoki więc waga paczki może być różna. Postaram się jakoś na dniach wrzucić +/- ile to wyjdzie. Na pewno im więcej będzie chętnych, tym wysyłka wyjdzie taniej na głowę, a jak zamówienie będzie pokaźne to postaram się o jakiś rabat.
  
 
Musisz jeszcze wziąć pod uwagę procedurę celną w polandii. Kilka panewek to pewnie pójdzie bez srania żarem (wartość na FV wyjdzie zapewne poniżej progu) ale większa paczka na bank zainteresuje celników - a wtedy oczekuj nieoczekiwanego - czytaj CŁA.
  
 
Wszystko będzie ogarnięte.
  
 
robiłem ostatnio zakupy w usa i niestety musiałem płacić cło.mam teorię że to trole z agencji celnej a nie z urzędu celnego się przyczyniły do takiego obrotu sprawy , ale cóż ... i tak szarpanie z nimi trwało kilka tyg. do tego droga morska ,bo podobno łatwiej obejść cło
  
 
a nie prościej dorobic panewki i szlifnąć walek
ja tak robie we wszystkich silnikach
koszt ok 200-300zł
  
 
Cytat:
2015-11-26 22:54:08, winiar7 pisze:
a nie prościej dorobic panewki i szlifnąć walek ja tak robie we wszystkich silnikach koszt ok 200-300zł



Panewki za około 100??? Tokarz za 200-300???
Rafał chyba prościej jednak kupić.
  
 
Ślij z USa do niemiec
Tam do wartości 150 $ nie ma cła
A z drugiej strony, to ja zamawiałem zawsze przez firmę znajomego i też nie płaciłem cła
Chyba mają na to sposoby ...
Teraz czekam na parę ciężkich gratów i zobaczę jak wyjdzie.
  
 
Jeżeli ktoś ma pomysł jak ogarnąć jak najtaniej tą przesyłkę to nie widzę przeszkód żeby się tą wiedzą podzielił, każdemu to na dobre wyjdzie.
  
 
Jesli chcecie wysłoać to do Niemiec, to można wysłać do mnie i na Święta to przywiozę (lub po Świętach jeśli wcześniej nie dojdzie).
  
 
nie wiem jak jest w uk moze tu bedzie lepiej do mnie a ja do polski posle
  
 
Cytat:
2015-11-27 06:36:12, Furiosus pisze:
Panewki za około 100??? Tokarz za 200-300??? Rafał chyba prościej jednak kupić.



za całą operację dorobienia 2x panewek pasowanie i szlif wałka zapłaciłem 280zł
nie chce mi sie szukać i bawić z cłem
i mam to w 3dni

o do takich gotowych i tak musisz zrobić pasowanie rozwiercenie i szlif walka
wtedy jest zgodnie ze sztuką


[ wiadomość edytowana przez: winiar7 dnia 2015-11-29 09:04:53 ]
  
 
W jakim celu szlifujesz wałek jeżeli odpowiednie pasowanie uzyskujesz rozwiercając odpowiednio panewkę ?

Swoją drogą, skoro znasz lepsze i tańsze rozwiązanie to dlaczego nie podzielisz się tym z nami ? Będzie można wtedy wywalić w kosmos ten temat dając zarobić Polakom. Chyba że to tajemnica.

[ wiadomość edytowana przez: bing17 dnia 2015-11-29 09:24:07 ]
  
 
panewki dostepne w usa sa produkowane w Brazylii
kolega to założył to
po 1000km wypadła wysuneła sie z bloku
zniszczyła wałek i robota od początku

podjedź do lepszego szlifierza który potrafi dorobić takie panewki z dobrego materiału
z odpowiedniej taśmy
zazwyczaj wiekszość odmawia bo nie chce sie pieprzyć
ale sa tacy co to potrfią
ja robie to w warszwie na grochowskiej 160
żadna tajemnica
  
 
I taka informacja jest cenna, dziękuje Ci za nią. W tym przypadku musi to zrobić ktoś sprawdzony, bo jak każdy wie konsekwencje awarii w tym miejscu mogą być bardzo poważne, a to niestety nie są tanie silniki, szczególnie podrasowane.

[ wiadomość edytowana przez: bing17 dnia 2015-11-29 09:40:52 ]
  
 
winiar z jakiego materiału dorabiali ci te panewki? Możesz rozwinąć temat?
  
 
.... a tak przy okazji, czy łożyska wałka rozrządu silników 1300/1500 też był by ktoś w stanie zrobić?
Może to dziwne, ale to już naprawdę towar deficytowy
  
 
Na Krasnobrodzkiej też powinni bez problemu ogarnąć. Zresztą jak robiłem swój silnik, to nawet nie byli zdziwieni, że jest taka potrzeba.
  
 
Cytat:
2015-12-01 12:54:38, Lukasz_Wais pisze:
.... a tak przy okazji, czy łożyska wałka rozrządu silników 1300/1500 też był by ktoś w stanie zrobić? Może to dziwne, ale to już naprawdę towar deficytowy



Eee tam deficytowy. Rok temu w moim klasyku robiłem panewki wałka rozrządu w Krapkowicach u Kałuży koło Opola. Zostawiłem blok a Panowie z zakładu zrobili wszystko pod wałek. Dodatkowo zrobili kompleksowy remont głowicy,honowanie 4-rech tuleji oraz dorobili panewkę wału korbowego(montowałęm nowy fabryczny wał z czego po pomiarach jeden czop miał nadwymiar...) Za wszystko zapłaciłem 550zł więc licząc,że dostałem ich panewkę na jeden czop korby+ ich materiał na panewki wałka rozrządu to nie wygórowana kwota.
Teraz za to mogę się cieszyć idealnym ciśnieniem oleju co w OHV nie jest oczywistością