[2109] Linka prędkościomierza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat niby banalny, ale po tylu razach nie mam już na to pomysłu.

Na początku roku złożyłem Samarkę do kupy, linka prędkościomierza jaka tam była - była już dość stara i do tego przez okres remontu cała zardzewiała i po złożeniu zerwała się. Została więc zakupiona nowa linka [1] z jacarsu. Ta po kilkunastu/dziesięciu kilometrów też w końcu się zerwała. Następnie zakupiłem kolejną [2] z jacarsu, też niby oryginalna, też sdielano w rassiji, ale jakaś taka dłuższa. Też się zerwała. Stwierdziłem, że może te ruskie linki mają jakiś problem. Postanowiłem zakupić sobie linkę - zamiennik u polskiego producenta. Kupiłem od razu dwie [3] i [4]. Pierwsza z nich strzeliła po niecałych 4km, druga podobnie. Dałem ostatnią szansę i zamówiłem linkę z jacarsu [5]. Dotarła ruska dla 2108/2109, czyli tak jak być powinno. Ujechałem ledwo 40km, też strzeliła.
Z moich obserwacji wynika, że linki są jakby o jakieś 5 cm za krótkie, co powoduje, że załamują się zbyt ostro. Najgorzej jest tuż za prędkościomierzem i to właśnie tam się urywają.

Macie jakiś pomysł by to rozwiązać? Może dobrać od jakiejś innej Łady?

Moja jest tego typu:

/zdjęcie z neta
  
 

wychodzi na to, że sprzedawcy nie wiedza co sprzedaja.

sa linki 800mm i 1000mm

1000mm były stosowane na 7,8,9
800mm montowali w 8,9
  
 
skoro linki się zrywają to może dlatego bo za duże opory tarcia są !? pod zbyt dużym kątem pracują (załamane są) ?! albo licznik się zaciera i to przez niego pękają linki skoro pęka tuż przy liczniku i zawsze w najsłabszym miejscu
  
 
Hmm, o liczniku nie pomyślałem. Choć tak naprawdę winą bym obarczał zbyt duże kąty załamania tuż za licznikiem.
Pytanie tylko, jak to się mogło stać, skoro wcześniej przed zdejmowaniem całej deski wszystko chodziło, a po złożeniu już się zrywa.
Możliwe jest żeby deska była zamontowana "bliżej kierowcy" niż oryginalnie?

Sprawdzę wobec tego licznik w wolnej chwili, ale też mam jedno pytanko - czy pasują linki do 9 od innej łady? Czy dla Samary są tylko jednego typu ze wszystkich ładowskich?
  
 
Cytat:
bartixr pisze: sa linki 800mm i 1000mm, 1000mm były stosowane na 7,8,9, 800mm montowali w 8,9



kseru, coś musiałeś zdupić
a z danych Bartka wynika że długą wsadzisz wszędzie więc może taką zanabądź

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2015-12-01 12:45:41 ]
  
 
Wobec tego to jedyne wyjście. Jak też się zerwie, to wymieniam cały licznik, bo jeździć z nawigacją z telefonu to jakaś porażka.
Dzięki za rady