Rejestracja pojazdu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam pytanie . Chcę kupić samochód ale jestem młodym kierowcą i w tym roku dostałem prawko . Chcę ubezpieczyć samochód na dziadka żeby było taniej . Czy przy kupnie samochodu na umówię dziadek musi być jak osoba kupująca i on wtedy bedzie jako główny właściciel a ja potem będę dopisany jako współwłaściciel .
  
 
Wydaje mi się, że jest tak jak mówisz ale najlepiej zadzwoń do jakiegoś ubezpieczyciela lub zapytaj w oddziale będziesz wiedział na 100% Też miałem ten problem przy pierwszym samochodzie i wziąłem tylko na siebie i jest tego taki plus że rosną mi zniżki co roku. Więc ja polecam to rozwiązanie bo teraz płacę dużo mniej
  
 
A jak będę jako wspówłaściciel to również rosną mi zniżki ?.
  
 
Zniżka współwłaściciela nie przechodzi na Ciebie, tylko dotyczy twojego auta, ale w miarę, jak je użytkujesz, twoje własne zniżki rosną, więc to się opłaca.
  
 
Dokładnie. Choć ze zniżkami bywa różnie, dlatego trzeba wszystkiego bardzo uważanie pilnować.
  
 
Przepisy w tej kwestii dosyć często się zmieniają, więc moim zdaniem najlepiej zrobisz jeżeli zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela i tam zapytasz o wszystkie szczegóły, warto też porównać ze sobą kilka pakietów OC i wybrać najbardziej korzystną ofertę.