Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2016 - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupił ktoś Skode?
  
 
Chevrolet Bel Air 1973 - Policja miasta Norwich, USA







Pozdrowki

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2016-02-10 14:22:46 ]
 
 
Cytat:
2016-02-10 06:26:54, poldon82 pisze:
Jelcz, może się przyda www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=14014&sessionid=1pm2jni4dor6tjc1jm7o3i1mf3 www.kppsp-oborniki.pl/osp/gmina_rogozno/rogozno [ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2016-02-10 06:30:07 ]



Wielkie dzięki za linka. Chętnie bym takiego widział w swojej kolekcji

Problem jednak niestety z kształtem tej zabudowy. Łatwiej było by zrobić tą zabudowę od podstaw niż przerabiać tą od Mana. Man ma taką wyższą od kabiny "szafę" zaraz za szoferką, a w Jelczu tego nie ma - to jest chyba cecha charakterystyczna SD 32 (Jelcz ma SD 30). Poza tym są totalnie różne układy i rozstawy "żaluzji" i nadkoli tylnych. Kosz i ramię wysięgnika raczej też są inne. W Jelczu kosz złożonego wysięgnika jest z tyłu. W Manie jest z przodu nad szoferką. Nie zmienia to jednak faktu, że fajnie by było takiego Jelcza zrobić


Jeśli przerabiać jakiegoś Mana z New Ray na strażackiego Jelcza, to to byłby świetny temat:



W grudniu kupiłem na stacji benzynowej ciągnik Man F2000 z prawie identyczną naczepą, jak ten strażacki
  
 
No to kiedy te wydania specjalne co miały być kontynuowane na stronie KAP? 😀
  
 
No chyba DeA sobie póki co odpuściła wydawanie nowych modeli...
Bo jakoś mało mnie kręcą "odgrzewane kotlety" ze ZK...


Skuderia - dzięki za zdjęcia! - model tego Chevroleta z 1973 prezentuje się całkiem ciekawie
Jeśli będzie u mnie w kiosku - to chyba się skuszę
  
 
Chevroleta z policyjnych kupiłem, a raczej żona ponieważ byłem wówczas w pracy a przychodzi tylko do jednego kiosku kolekcja policyjnych. Jest OK choć brakuje oryginalnie wycieraczek. Mam podobnego z kolekcji Bonda ale tam jest brązowy z odcinka Żyj i pozwól umrzeć. Skody nie kupiłem, nie podoba mi się kolor. Ładniejsza była ta w kolorze czerwonym. Ponadto zacząłem sklejać tego Stara strażackiego z Answera wydanego w skali 1:43. W poniedziałek zamontowałem na ścianie zakupioną około trzy tygodnie temu gablotę na allegro. Zdjęcie poniżej. Z wykonania jak i samej gabloty jestem bardzo zadowolony.

hosting

Gablota ma wymiary: 900 x 600 mm.
  
 
Czy to wszystkie twoje zbiory ? Ja zamierzam robić kolejną gablotę na modele. Ale moje zbiory liczą ponad 400 modeli, głównie od braci ze wschodu.

A tu nowy nabytek DT-75. I Bel Air z WP. I Skoda 1000MB z ZK.





[ wiadomość edytowana przez: Stachu19 dnia 2016-02-13 17:00:11 ]
  
 
Oczywiście to tylko jakaś część zbiorów - około 10%
  
 
moja kolekcja modeli w 2011 roku wyglądała tak:



Oczywiście teraz to jest tylko mała jej część

Od tego czasu pojawiło się kilkanaście ciężarówek z "NEW RAY", Jelcze z KAP, Autosany...

Ogółem kilkadziesiąt aut "wagi ciężkiej" w skali 1:43

Jutro u mnie odpust - ciekawe czy jakiegoś ciekawego Welly znajdę
  
 
Mógłbyś zdradzić tajemnicę dlaczego w twojej kolekcji masz po kilka sztuk z jednego modelu?
  
 
Cytat:
2016-02-14 11:49:19, Hardcore pisze:
Mógłbyś zdradzić tajemnicę dlaczego w twojej kolekcji masz po kilka sztuk z jednego modelu?



To wszystko zależy od... konkretnego modelu

Jeśli np chodzi o milicyjną Nysę to zrobiłem z wersji KW pozostałe OW oraz RSD

Żuki białe wyglądają tutaj tak samo, ale jeden jest A07, a drugi A15

pozostałe radiowozy (np Caro plus z Welly) będą docelowo w różnych oznakowaniach - drogówka, prewencja, itd...

Jeszcze jeden przykład z pozoru takich samych modeli z mojej kolekcji:

Nysa 522 Energetyczna. Obie w takim samym kolorze, ale jedna z lat 1972 - 1976, a druga z końca lat 80-tych



Furgony: Nysa 521 i Nysa 522 z końca serii... - kolor identyczny, jak by jeździły w tej samej firmie




Kolejny przykład - Star 660 : jeden to ciastownia, a drugi to szpital polowy



Te Żuki też wyglądają z przodu tak samo (ale tylko z przodu )



[img]http://forum.polskiedostawczaki.pl/download/file.php?id=1841&mode=view">



z wojskowymi UAZ-ami też jest podobnie, ale z boku już widać różnice "jak byk"



Widoczne na zdjęciach milicyjne Stary 28 mają różne układy siedzeń...

Jeśli zaś chodzi o karetki pogotowia Nysa 522, to choć od przodu wyglądają tak samo, to widok z boku wszystko wyjaśnia:



Każda Nysa karetka ma też inny układ wnętrza, makiety aparatury medycznej, itd... tak, że nie różnią się one tylko literką w kółku...

Podobna sprawa jest z ciężarówkami Jelcz 315, Man F2000 i Mercedes Benz Actros - każda ma inne nadwozie/zabudowę...

Niektóre zaś moje Autosany H9-21 różnią się tylko numerami rejestracyjnymi - znam każdego (bo codziennie nimi jeździłem) i każdego indywidualnie odtworzyłem w skali 1:43 ze wszystkimi detalami...

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2016-02-14 18:29:37 ]
  
 
Oglądałem dzisiaj co tam było sprzedawane u mnie na odpuście

W większości były modele Welly, jakie znam (mowa oczywiście o tych, które jeszcze jako tako "pasują" do skali 1:43)


Kupiłem kilka Nysek 522 do przeróbki

były też VW Transportery: T1 (minibus i pickup z dubelkabiną), T2 (minibus), T3 (furgon)
Były w różnych wymalowaniach: -np. T2 w barwach policji RFN, biało - pomarańczowy cywilny

Widziałem kilka Fordów Crown Victoria z 1999 roku (taki sam, jak w wozach policyjnych DeA), ale w wymalowaniach: biały radiowóz i żółta taksówka

Był też pistacjowy Cadillac Eldorado z 1953 roku - mam identycznego

widziałem też granatowego Forda Crestline Sunliner z 1953 roku - też mam identycznego


Nowością dla mnie był współczesny dostawczak - ciemnogranatowy Ford Transit Connect



Kupiłem go, wymierzyłem i powinien trzymać skalę 1:43

Zakupu nie żałuję i świetnie on wygląda obok szarozielonego Forda Focusa ZX (2005) z firmy New Ray

  
 
Szkoda, że jeszcze póki co nie znalazłem innych, starszych wersji Forda Transita. Szukam już prawie od 10 lat modelu tego Transita:



Bardzo chętnie przygarnął bym też tą - pierwszą bodaj wersję:



W rosyjskiej serii "Automobil na służbie". Był bodaj Transit komitetu śledczego Federacji Rosyjskiej, ale też w Polsce nie widziałem go, jak rzucali modele np do KIK...
  
 
Poczekaj niebawem wyjdzie Ford Transit w Wozach Policyjnych.


Foto z http://www.motoshowminatura.fora.pl/

[ wiadomość edytowana przez: Stachu19 dnia 2016-02-14 20:44:29 ]


Tu masz produkt Corgi w 1/43


Chińskie Allegro.

[ wiadomość edytowana przez: Stachu19 dnia 2016-02-14 21:02:18 ]
  
 
a ja dostałem ostatni numer KAP z prenumeraty - Fiacika, ale żeby było ciekawie, w pudełku były również dwa numery wozów policyjnych w prezencie i w ramach podziękowań za prenumeratę - Opel Kapitan i Jaguar
  
 
W rosyjskich ANS wydany był Ford Transit VI generacji
  
 
Historyk1985 - powiedz mi, a byly moze rajdowe 125p z Dafii? Tak jak mowi kolega Stachu19, Transit niedlugo bedzie w KWP, to moze zrobisz sobie jakas przerobke? Ja mialem kiedys pomaranczowego Transita z Matchboxa, byl to moj ulubiony resorak gdy bylem dzieckiem.

 
 
Kolego skuderia są już Fiaty na stacjach BP wystarczy poszukać.
  
 
Póki co, to u mnie w okolicy nie widziałem jeszcze rajdowych 125p z Daffi, ale znając życie to pewnie pojawią się przed świętami Wielkanocnymi...

Na Transita mark I z KWP to czekam niecierpliwie Choć teraz ciężko u mnie z dostępnością tej serii. Nawet chciałem kupić sobie 2 sztuki: 1 zostawić w oryginale, a drugą przerobić na cywilną, dać blachy z czasów PRL...
W jednej z okolicznych OSP na opolszczyźnie jeździ np taki Transit mark I...

Liczyłem kiedyś po cichu na więcej Fordów w KAP. Firma "IST" wydała np Fiestę mark I z bodaj 1976 roku... No i "przeliczyłem się" a szkoda, bo w mojej mieścinie nieraz widziałem takie czerwone autko, które śmigało po okolicy od niepamiętnych czasów...

...szukam też od dawna modelu Fiesty mark IV z 1996 roku. Wiem, że wydał ją Mini champs, ale cena... 80zł lub w tych granicach... mam nadzieję, że może w jakiejś gazetówce coś ktoś kiedyś tańszego wyda... albo jako zabawkę... Nie chodzi mi o "gotowy" model, ale raczej o bazę do konwersji na miniaturę konkretnego auta...
Pierwsze szlify kierowcy zdobywałem na identycznie wyglądającej Fieście:



autko wyglądało jak najzwyczajniej, ale w trakcie remontu sprzęgła i układu wydechowego "seryjne części" z Fiesty IV nie pasowały do niej Po sprawdzeniu numerów VIN okazało się, że to prototyp, a nie seryjny egzemplarz
No i pojawił mi się w głowie pomysł na dokładną miniaturę konkretnie tego Forda w skali 1:43 - ze wszystkimi detalami charakterystycznymi dla tego egzemplarza
  
 
Jeszcze propo modeli radiowozów.
Jeśli ktoś chce sobie wzbogacić kolekcję radiowozów, to w serii Welly są Fordy Crown Victoria z 1999 roku. Model w porównaniu z fordem z KWP jest chyba 2mm krótszy - więc raczej ujdzie Radiowóz z Welly ma makietę radiotelefonu na desce rozdzielczej i siatkę oddzielającą przednie fotele, czego próżno szukać w modelach radiowozów z gazetówek...

Chodzi mi o inne wymalowania modelu z numeru 26:

http://www.wozypolicyjne.pl/?start=25#numery

oraz numeru 12:

http://www.wozypolicyjne.pl/?start=9#numery

Welly wydało takie wersje:







kolekcję taksówek też można sobie wzbogacić