Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - 2016 - Strona 23

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2016-06-24 00:22:38, kadrowiec pisze:
Czy wiadomo już coś na temat Kultowych autobusów PRL?


Jest osobny temat:
KAP-BUS

--------------------------------------------------------

Ciekawostka, jak powstają wirtualne modele dla DEA

cz.1

cz.2

  
 
Widzę że zdjęć nikt nie wysyła, to pozwolę sobie napisać zmiany jakie wystąpiły we Fiacie 125p 4x4 w ZKAP:
1. brak "Licencja Fiat" na prawym przednim błotniku
2. Zmiana tablicy rejestracyjnej "XWA 5847" na "WPR 1586"
  
 
Zapomniałeś o podstawce ))

Czyli wychodzi na to, że lepszy ten z KAPu.
  
 
Zgodnie z zapowiedziami na stronie, dzisiaj w kioskach pojawiła się w "Złotej kolekcji" Nysa 522 Rolnicza...

Według mnie model jest warty kupienia.
Nyska ma kolor trochę ciemniejszy, niż się wydawało na zdjęciach (niebieski "morski" zamiast turkusu). Ładnie zrobiony znaczek na masce z napisem "NYSA".

W porównaniu z tą zieloną z KAP, Nyska 522R z ZK ma ładniej wykonane:

- koła (z metalizowanymi deklami, a w KAP były tylko malowane na srebrno)
- dystans tylny między ramą, a podłogą paki - w KAP był cały zielony, a tutaj ma czarne kropki - imitujące otwory w profilach
-tylne lampy - w tej z KAP były kolorowe klosze w zderzaku, a tutaj pod tymi kloszami jest jeszcze odbłyśnik i światła cofania wyglądają dzięki temu jeszcze lepiej

Podobnie, jak ta Nyska 522R z KAP-u ma wiele detali, których brakowało w innych modelikach Nys - np dysze w podszybiu od spryskiwacza, charakterystyczne w "Rolniczkach" przetłoczenia po nie wyciętych otworach na tylne lampy, czy klapka wlewu paliwa, albo krawędzie przedniego i tylnego odcinka dachu...

Wady modelika tej Nyski to:

- tablice rejestracyjne "z kosmosu" (model przedstawia Nysę z przełomu lat 80-tych i 90-tych, gdzie były rejestracje wzoru z 1976 roku, a tutaj mamy dwuliterową - podobną do tych z przed 1976 roku, co jest absurdem)

- właz w dachu - jest według mnie za duży (ale niestety w większości modeli Nysek jest ten element totalnie "skopany", a kształty klap dachowych prawie w każdej Nysie z DeA są wzięte z kosmosu (521 Towos, 522 pomoc drogowa, 522 milicja, 522R, 522 ambulans)

-brak wewnętrznego lusterka za przednią szybą

-fotele przednie z "jednolitym" poszyciem (w oryginale były 3 pasy: boczne i środkowy w poszyciu foteli)

ale mimo wszystko jak dla mnie modelik tej Nyski jest wart tych 30 złotych


[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2016-06-29 20:42:57 ]
  
 
Wstawiłby ktoś zdjęcia Nyski?
  
 
Mamy aktualizację złotej. Wołga i Żuk.
  
 
Szkoda, że kiedy seria umiera to oni zaczęli dawać kultowe auta prl'u, nawet zatrudnili kogoś do kontroli jakości, do warszawy właściwie na upartego mogę się uczepić obniżonego zawieszenia z tyłu jakby ten furgon był czymś załadowany. W gazetce na plakacie Warszawa 203F sfotografowana w muzeum, zaś ostatnie dwie strony to warszawy ze starych czarnobiałych zdjęć jakby żadnej Warszawy Furgon już nie było do sfotografowania.
  
 
Otrzymałem wczoraj Nysę i Warszawę
  
 
To zrób fotki modeli i wrzuć.
  
 
Nie umiem. Jakbym umiał to bym dał. Warszawa jest szara.
  
 
Ale zdjęć robić czy wstawiać?
Polecam tą stronkę : http://www.tinypic.pl/
Klikasz na obrazek poniżej , wstawiasz link do zdjęcia i gotowe.

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2016-07-08 10:24:49 ]
  
 
wstawi ktos te zdjecia? znalazlem gdzies jedno na necie, ale blach nie widac...
  
 
Co się stało z naszymi forumowymi fotografami? 26 dni i wciąż nikt zdjęć nie zrobił.
Bezpośredni link do zdjęć
  
 
Numer 51 - Fiat 126p Bosmal - w sprzedazy od 17.08.2016



Numer 52 - Nysa 521 - w sprzedazy od 24.08.2016

 
 
Czy zauważyliście? Teraz auta będą co tydzień wychodzić? Chyba chcą do końca roku zakończyć tę serię.
  
 
Cytat:
2016-07-27 12:08:48, kadrowiec pisze:
Czy zauważyliście? Teraz auta będą co tydzień wychodzić? Chyba chcą do końca roku zakończyć tę serię.



Nawet wydając co 2 tygodnie zdążyli by przed sylwestrem, teraz obie kolekcje zakończą się 19 października a to może zwiastować jedno, jesienią ruszy kolekcja z autobusami
  
 


Chyba jakaś wersja eksportowa do UK albo Australii
  
 
Prenumeraty będą wysyłane z 4 numerami teraz? Czy może prenumeratorzy już otrzymali Wołgę i Żuka a tylko ja wciąż czekam?
  
 
Koledzy też macie opóźnienie z prenumeratę? Nadal nie otrzymałem prenumeraty z numerem 49 i 50.
  
 


JELCZ 043

Od 24 sierpnia w kioskach w cenie 41,99 zł!

Cena wydania przy zamówieniu za zaliczeniem pocztowym to 41,99 zł.*

* Koszty wysyłki i zaliczenia pocztowego pokrywa wydawca

Wydanie specjalne nie jest dostępne w prenumeracie.

Skala modelu: 1:72

Czas trwania oferty ograniczony.

www.kultoweauta.pl/nr_specjalny.html

To ten sam co w Bus Collection od Atlasa ?

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2016-08-16 15:34:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2016-08-16 15:34:57 ]